Педагоги БДЮТ «Центр розвитку дітей та молоді» м. Бердянськ працюють над розвитком системи комфортно-адаптивних умов спілкування дитини з природними об’єктами | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Педагоги БДЮТ «Центр розвитку дітей та молоді» м. Бердянськ працюють над розвитком системи комфортно-адаптивних умов спілкування дитини з природними об’єктами

Одним з напрямів роботи педагогічного колективу Будинку дитячої та юнацької творчості «Центр розвитку дітей та молоді», що діє у м. Бердянськ Запорізької області є робота над створенням сприятливих умов для реалізації здоров’язбережувальних технологій та повноцінного оздоровчого впливу природи на дітей.

Використання здоров’язбережувальних технологій, а саме анімалотерапії, в освітньому процесі дозволяє знизити втомлюваність дітей, підвищити працездатність, що сприяє зміцненню їх здоров’я, появі додаткового стимулу для розкриття творчих здібностей кожної дитини. Очевидні якісні зміни в поведінці дітей – вони стають більш доброзичливими, знижується напруга та агресія. Саме брати наші менші люблять нас такими, якими ми є. Спілкування з ними сприяє гармонійному розвитку дитини, покращує настрій і навіть лікує.

Завдяки сприятливій емоційній атмосфері, що надає впевненість у своїх силах, діти можуть самостійно вирішувати поставлені завдання, спокійно розв’язувати проблеми. Існує багато анімалотерапевтичних методик, які не передбачають задіяння живих тварин: ігри з м’якими іграшками, казкотерапія, тілесно-орієнтовані техніки, вправи, що входять до складу хатха-йоги, вправи на розвиток дрібної моторики, графомоторних навичок, вправи на розвиток мови і спілкування, дихальні вправи, антистресові розмальовки тощо.

Розроблені методики дають можливість ефективно впроваджувати біоенергетичні здоров’язбережувальні технології в освітній процес, що не потребує економічних затрат, маючи при цьому певний оздоровлювальний ефект. Педагоги закладу охоче і вправно застосовують наявний методичний арсенал, видозмінюють, щоразу адаптують до потреб і запитів маленьких вихованців.

Таким чином, завдяки анімалотерапії в Центрі розвитку дітей та молоді одночасно вирішуються задачі охорони здоров’я як у психологічному, так і у фізіологічному аспектах.

Під час карантину 2020 року гуртківці, продовжували навчання, обмінювались позитивними емоціями від перегляду фото і відео домашніх улюбленців (більш детально за посиланням https://bdutbvo.wixsite.com/bdut-berd/onlajn-zanyattya).

У БДЮТ «Центр розвитку дітей та молоді» планується й надалі продовжувати цілеспрямовану роботу зі збереження здоров’я дітей, враховуючи набутий досвід та втілюючи нові підходи здоров’язбережувальних технологій.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар