В Дніпропетровській області проведено обласний ceмінар-тренінг за темою “Розвиток креативного мислення та творчих здібностей обдарованих дітей та молоді у позашкільному освітньому просторі” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


В Дніпропетровській області проведено обласний ceмінар-тренінг за темою “Розвиток креативного мислення та творчих здібностей обдарованих дітей та молоді у позашкільному освітньому просторі”

25 листопада 2020 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Педан Ю.Ф.) був проведений в он-лайн режимі обласний семінар- тренінг за темою:“Розвиток креативного мислення та творчих здібностей  обдарованих дітей та молоді у позашкільному освітньому  просторі”.

Учасниками заходу було біля 100 педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти області, представники об’єднаних територіальних громад, відповідальні за роботу з творчо обдарованою молоддю з регіонів області.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася Майборода І.О., заступник директора з навчальної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”. Вона привітала педагогічні колективи закладів позашкільної освіти еколого- натуралістичного напряму з нагоди святкування 95 річчя юннатівського руху в Україні і наголосила на проведенні Всеукраїнської Декади юннатівського вогника під егідою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і підкреслила, що “родзинкою” виступу на вогнику від Дніпропетровської області була талановита молодь – переможці Міжнародних конкурсів наукових проектів учнів. Також вона презентувала навчально-методичний посібник “Основи органічної хімії” для слухачів обласної Природничої школи, який виданий КЗО “ОЕНЦДУМ” у 2020 році під редакцією науковців хімічного факультету Дніпровського національного університету ім. О. Гончара.

У теоретичному модулі семінару-тренінгу до уваги учасників була представлена презентація по темі “Теоретичні та практичні аспекти розвитку креативності”, яку представила учасникам заходу Потапова Н.В., практичний психолог соціальної служби ДНУ ім. О. Гончара. Вона підкреслила, що зміни, які відбуваються останнім часом у суспільстві, диктують необхідність оновлення системи освіти, що передусім пов’язано з потребою у виявленні, розвитку і використанні творчих здібностей особистості.

У практичному модулі учасники заходу брали участь у тренінгу із виявлення творчих здібностей учнів та працювали в групах на визначення чинників, що впливають на розвиток креативності учнів. Із задоволенням виконали запропонований тест на визначення рівня коефіцієнту нереалізованого інтелектуального потенціалу. Увага присутніх була сконцентрована на факторах, які впливають на розвиток креативного мислення обдарованих дітей і учнів.

Кондратьєва Т.В., методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”, у своєму виступі розповіла про освітній процес у обласній Природничій школі під час дистанційного навчання учнів, ознайомила з планом роботи Школи на поточний навчальний рік, підвела підсумки даного семінару-тренінгу по організації роботи з творчо обдарованою молоддю в системі закладів загальної середньої і позашкільної освіти області і запропонувала проведення відкритого мікрофону для внесення пропозицій по удосконаленню роботи за даним напрямом позашкільної еколого-натуралістичної освіти.
Презентаційні матеріали розміщенні за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1ZlkjRo8X6gfFVtY-ph2HE4DmDx30seXo?usp=sharing.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76