Одна із улюблених справ масівецьких юних лісівників, учнівське лісництво яких добре відоме не лише на Хмельниччині, – колективна участь у заходах Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів». До проведення Акції вони традиційно й систематично щороку долучаються і долучилися цього року ще на початку березня, маючи на увазі посилені вимоги протиепідемічного карантину. З метою надання допомоги перелітним птахам, які повертаються з далекого вирію, вони організували обладнання місць їх гніздування шляхом розвішування штучних гніздівель.
Цьому заходу завжди передує напружена творча робота учнів у шкільній майстерні, якій сприяють місцеві лісівники. З матеріалів, наданих Прибузьким лісомисливським господарством, юні природоохоронці старанно майструють хатинки для пернатих друзів, а потім вишукують для них дерева й місця для розміщення. Одночасно їх наставниками досягається багатьох намічених результатів: працюючи, учні навчаються розрізняти види деревини за текстурою, застосовувати вимірювальні прилади, раціонально розмічати пиломатеріали, удосконалювати окомір, користуватись деревообробним інструментом. Для сільського хлопця, та й дівчини, навички володіння молотком та пилкою є життєво необхідними.
Під час проведення весняних орнітологічних заходів керівниками Масівецького учнівського лісництва привертається увага школярів до проблематики охорони птахів, розвиваються навички індивідуального майстрування і колективного розвішування штучних гніздівель.
Цьогоріч масівецькі діти виготовили 40 шпаківень, які були раціонально використані під час Акції. Порадившись із головним лісничим Віктором Войтюком і керуючись його фаховими рекомендаціями, розвішували частину гніздівель в урочищі Бабина Долина, а іншу частину – передали для розвішування до центральної садиби лісомисливського господарства.
Гарної весняної днини до пташиного гомону в мальовничих околицях Масівців додалися галасливі й дружні дитячі голоси. Хлопці, користуючись допомогою дівчат, вправно розвішували шпаківні на деревах, міцно фіксуючи їх на визначеній висоті. Акція відбувалась під керівництвом лісового майстра Миколи Лопатовського та лісника Олександра Муляра. Старанно працювали юні лісівники Назар Грабовський, Віталій Федонюк, Михайло Хмизенко, Аня Лазар, Артем Басенко.
Лісівники-наставники з базового лісогосподарського підприємства залишились цілком задоволені якістю роботи своїх юних підопічних – учасників Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів».
Та це у них лише початок весняних робіт у школі, вдома, у лісі. Попереду юних масівецьких лісівників чекає ще ряд важливих справ, адже за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України з участю школярів нашої країни проводиться весняна акція «Створюємо ліси разом», яка стартувала 21 березня і триватиме до 17 квітня 2021 року.
Протягом цього періоду лісогосподарські підприємства Хмельниччини проведуть ряд інформаційних пізнавально-розважальних заходів, але головне завдання Акції – створення нових лісових насаджень.
Прибузьке лісомисливське господарство завжди розраховує на допомогу зі сторони школярів у посадці лісу на місцях рубок головного користування і отримує її, а ми їх не підводимо й не підведемо цієї весни. Незабаром тисячі саджанців дуба черешчатого та модрини європейської зазеленіють на його плантаціях, що стане черговим яскравим результатом навчальної праці юних масівецьких лісівників – майбутніх господарів лісів рідного краю.
Ігор ГРИГОРОВ, директор Масівецької ЗОШ І-ІІ ст. Хмельницького району, керівник учнівського лісництва, вчитель біології вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, Відмінник освіти України