
Юні натуралісти Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України є активними учасниками Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів». Вихованці НЕНЦ готують затишні «будинки» для пернатих друзів.
Птахи – невід’ємна частина природного середовища, справжня окраса навколишнього світу. Крім цього добре відомо, що майже третина родин птахів переважно комахоїдні, справжні природні вороги шкідників лісу, які знищують шкідливих комах та личинок.
Більша частина птахів нашого краю є перелітними. З приходом весни вони повертаються на насиджені місця. Одними з перших повертаються із теплих країв на батьківщину шпаки. У березні прилітають хижі птахи шуліки, наприкінці квітня прилітають ластівка і соловейко, останніми прилітають стрижі.
Розвішування шпаківень – це біологічний метод боротьби з шкідниками садів та лісів. Здавна «спосіб штучної гніздівлі» використовують, як спосіб оселити птахів в молодих лісах, садках для боротьби зі шкідниками. Виготовляють шпаківні з дощечок або стовбура дерева. В шпаківні можуть оселятись не тільки шпаки, а і серпокрильці, синиці, плиски, мухоловки, сови, горобці. Штучні гніздівлі не тільки дозволяють привабити птахів, а також підвищують рівень виживання потомства.
Цікаву інформацію про працелюбність і апетити пернатих друзів саду і лісу дає нам мова цифр. Сім’я синиць за літо, наприклад, знищує приблизно 4 тисяч гусениць. А пара горихвісток – 7,5 тисяч. За період годування своїх пташенят синиця блакитна знищує 24 мільйони яєчок комах. Пара мухоловок-пеструшок для вигодовування 6 пташенят протягом 15 днів збирає з навколишніх дерев від одного до півтора кілограмів комах. Маленькі птахи з’їдають за добу таку кількість корму, яка приблизно дорівнює їхній вазі.
Не будьте байдужими! Допомагайте нашим пернатим друзям! Бережіть пташок!