Вихованцям НЕНЦ під час профілактичних запобіжних заходів захворюваності на грип та ГРВІ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Вихованцям НЕНЦ під час профілактичних запобіжних заходів захворюваності на грип та ГРВІ

Гурток “Флористика і фітодизайн”

Тема: Штучний бонсай та декоративні дерева. Підбір матеріалу, методика виготовлення, оздоблення.

Тип заняття: практична робота.

Вступ. Мистецтво бонсай прийшло з японської культури, і швидко завоювало багаточисельних прихильників у багатьох країнах. Воно поєднує в собі високий стиль і глибину східної філософії, яка прагне підкреслити гармонію людини і навколишнього світу.

Бонсай зародилася понад тисячу років назад у Китаї, але саме в Японії цей метод розвивався і зріс до рівня витонченого мистецтва. У японській мові слово “бонсай” означає не просто карликову рослину, а культуру його виведення на підносі або в неглибокому горщику. Бонсай – це карликова рослина в неглибокому горщику. Проте виростити живий бонсай доволі непросто. Для цього буде потрібно не лише тривалий час і спеціальні знання, але і особливий мікроклімат. На жаль, поєднати всі ці умови в квартирі буває непросто.
Тому багато хто вибирає штучний бонсай, який не вимагає ретельного та клопіткого догляду, і стає прекрасною прикрасою інтер’єру дому чи кабінету.

Штучні бонсаї імітують натуральні мініатюрні дерева і виготовляються з використанням натуральних гілок та коряг, з засушених сухоцвітів або штучного листя, квіточок, хвої. Деякі бонсаї просто неможливо відрізнити від натуральних дерев.

Також для створення красивих штучних бонсаїв використовуються різні декоративні горщики, миски, підставки, контейнери і інші декоративні ємкості, які декоруються.

Виготовлення штучних бонсаїв – це насамперед творчий процес, адже це передбачає ручну працю, що робить його унікальним і неповторним. В своєму роді це справжній витвір мистецтва, в якому виражається один з головних принципів японської філософії – втілити велике в малому.

Штучні бонсаї гармонійно вписуються в інтер’єр будинку, інтер’єр офісних приміщень і майже не вимагають догляду. Якщо його виготовити комусь в дарунок, то він надовго залишиться в пам’яті на відміну від звичайних штампованих дрібничок, які ми купуємо і які потім припадають пилом на полицях. Бонсай принципово відрізняється тим, що разом з ним людина отримує щось цікаве та ексклюзивне.

Виготовлення штучних бонсаїв відкриває необмежені творчі можливості, адже це традиційне японське мистецтво, згідно якого бонсай втілює собою цілий всесвіт. Це маленьке деревце відразу займе центральне місце в будь-якому інтер’єрі, прикувавши до себе увагу. З психологічної точки зору штучний бонсай добре допомагає відволіктися від швидкого темпу життя, заспокоїтись і привести до ладу думки та мрії.
Отже, на сьогоднішньому занятті ми навчимося власноруч робити штучні бонсаї.

23112010108

Матеріали та обладнання: Матеріали які необхідні для створення майбутнього бонсаю: гілка або коряга красивої форми, шматочки моху, штучна хвоя або листочки з квітами штучні чи засушені, клей, квітковий горщик чи якесь плоске блюдо, невеликий пористий камінь, що імітує скелю, матеріал для закріплення дерева в посуді (алебастр, цемент, гіпс тощо).

Інструменти: ножиці, шило, клей, клеєвий пістолет при наявності.
За основу беремо красивий сухий корч чи гілку, краще брати їх сухими, так краще клеїти елементи і сирі гілки висихаючи можуть втрачати частково форму. Беремо відповідний пластиковий або керамічний вазон з низькими бортами, краще у формі блюда.

Укріплюємо корч цементом, гіпсом або іншими технічними прийомами. Зверху маскуємо цемент камінням, мохом чи якимось синтетичним матеріалом. Потім приступаємо до створення самого деревця. Якщо гілка чи корч у Вас світлого кольору то придаємо йому темний колір, під колір кори обробивши його морилкою або лаком для дерева.

Хвою або листя чи квіти можна придбати в магазинах декору чи просто на ринках. Розрізаємо їх на окремі елементи і наклеюємо на гілку чи корч. Клей можна використати любий прозорий універсальний або клеєвий пістолет з гарячим клеєм. Можна в стовбурі бонсаю шилом чи свердлом зробити заглибини в які потім вклеювати хвою.

Крім звичайних хвойних бонсаїв, досить популярні, квітучі бонсаї –«сакури». Які виготовляються за таким же принципом, але замість хвої використовуються квіточки, які імітують квітуючу японську вишню –сакуру.

25112010135

Але японська культура в європейських країнах, набула нових рис. І крім бонсаїв в традиційному японському стилі – «мінімалізм», почали виготовляти так звані бонсаї, але в європейському стилі – декоративному, який передбачає пишноту форм, велику кількість різного матеріалу та декоративні елементи. І почали створювати такі «декоративні деревця».

Принцип їх створення подібний, але гілку чи паличку для стовбура такого деревця беруть уже більш рівну, можна навіть і пряму. Закріпивши її в декоративному горщику, який може бути різного кольору чи прикрашений різними декоративними елементами, зверху прикріпляють матеріал для закріплення квітів чи інших елементів з яких Ви створюєте деревце. Це може бути кулька із спеціальної флористичної губки (оазис) для сухих чи штучних квітів, кулька з пінопласту, сухого моху, чи просто з пластиліну. Тепер можна приступати до виготовлення крони деревця. Беремо засушені рослини чи штучні, нарізаємо їх однакової довжини, формуємо з них багато однакових маленьких букетиків, на ніжці з дротика або зубочистки і щільно та рівномірно розміщуємо на підготовленій основі, методом втикання. На основі з оазису та пластиліну квіти будь триматися добре, а в пінопластовій основі, щоб запобігти випаданню букетиків краще перед втиканням в основу дріт чи зубочистку змастити клеєм.

Гарно підходять для створення таких дерев такі засушені рослини як: геліхрізум, безсмертник, статіца (кермек), амобіум, засушені троянди, гіпсофіла та інші. Красиво виглядає також якщо добавити красиві атласні стрічки чи банти з них.

Якщо робити зимові декоративні деревця то тут можна використати шишки різних хвойних дерев, жолуді, горіхи, коробочки маку, ірисів, штучні плоди та ягоди, новорічні іграшки, банти і інші різноманітні новорічні елементи. Всі ці елементи можна використовувати як натуральні так і фарбовані під колір золота, срібла або білий, зелений чи червоний колір.

DSC04685

Ще один вид декоративних дерев це коли крона деревця – напівпрозора декоративна кулька а елементи декору можна розміщувати в середині кулі. Для виготовлення такого дерева проводимо такі підготовчі роботи, як зазначалося в попередніх варіантах. Але зверху до стовбура приєднуємо виготовлений зазделегідь напівпрозорий, транспорентний шар. Виготовляємо його або з ниток або із лози.

25112010110

Кулю з ниток виготовити досить просто і ідея ця не нова. Нитки потрібно брати товсті або й вірьовочки. Потрібно надути гумову кульку круглої форми, змастити поверхню жирним кремом чи олією. Прив’язати нитку до кульки і рівномірно намотати нитку по поверхні кульки, це робиться так як при намотуванні звичайного клубка ниток.

Але щоб нитка трималася потрібно її змащувати клеєм при намотуванні . Для цього підійде любий клей: силікатний, ПВА або просто клейстер з крохмалю.

Можна це зробити іншим способом, спочатку намотати нитку на кулю. А потім клейстером чи розчином желатину за допомогою малярної щіточки добре змазати шар зверху, щоб нитка просочилась розчином.

Коли намотування закінчене, кінець нитки зав’язати вузлом і повісити кулю щоб вона висохла. Сушити кульку потрібно довго, зазвичай добу, щоб вона гарно затверділа. Потім повітряну кульку здуваємо а готову кульку з ниток прикріплюємо до стовбура деревця як крону, можна її також пофарбувати.

І декоративне деревце готове, зверху можна прикріпити штучні метелики чи квіти або в середині кульки розмістити засушені квіти чи декор.

25112010109

Любов Штурмак – керівник
гуртка «Флористика та фітодизайн інтер’єру»

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар