Пілотування проєкту на Полтавщині ,,Організація та функціонування екологічної лідерської групи” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Пілотування проєкту на Полтавщині ,,Організація та функціонування екологічної лідерської групи”

У березні 2021 року Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді започатковано пілотний проєкт ,.Організація та функціонування екологічної лідерської групи ,,Екологічний пост”. Основною ідеєю проєкту стало залучення дітей до еколого-просвітницької роботи серед однолітків та дорослого населення громади. Метою створення екологічної лідерської групи є підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності в учнівських колективах закладів загальної середньої освіти, поширення загальноприйнятих та нетрадиційних форм роботи учнівських колективів у русі за екологічну безпеку, привернення уваги місцевої влади, громадських, державних організацій до екологічних проблем громади.

Основними завданнями екологічної групи є проведення еколого-просвітницької діяльності у закладі загальної середньої освіти та серед населення громади.

До пілотування проекту було залучено 7 закладів загальної середньої освіти області.

24 листопада 2021 року Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді проведено онлайн семінар щодо діяльності екологічної лідерської групи, в яких створені такі громадські об’єднання дітей.

Екологічний патруль Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. у 2021 році став переможцем екологічних ініціатив Полтавської обласної ради. За це дітей преміювали сучасними велосипедами. Члени лідерської групи патрулюють територію села та його околиць, навесні охороняли на території регіонального ландшафтного парку ,,Диканський” першоцвіти – популяції рідкісного виду проліски сибірської.

Екологічний пост творчого об’єднання ,,Друзі природи” Криворудського закладу загальної середньої освіти збагачують колекцію дендрофлори Криворудського парку, доглядають за рослинами, слідкують за порядком у парку, займаються просвітницькою роботою. У 2021 році лідерська група працювала над створенням ,,Музею живого дерева”, ароматерапевтичного куточка.

У Божківському ліцеї Новоселівської сільської ради екологічний пост. ,,Зелені вітрила” працює у двох напрямках. Перший – це робота з твердими побутовими відходами та шкодочинними елементами. Другий напрям – вивчення і охорона птахів.

Лідерська група ,,Екологічний пост” Красногорівського закладу загальної середньої освіти Білоцерківської сільської ради Миргородського району працює над формуванням особистості, здатної свідомо і творчо впливати на довкілля.

Екопост Калениківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. Решетилівської міської ради проводить просвітницьку роботу: підготували та роздали мешканцям села буклети, на сторінці у Фейсбуці створили повідомлення просвітницького змісту та поширили їх серед жителів навколишніх сіл.

У планах закладу – поширення проєкту на всі заклади загальної середньої освіти області. Це дасть можливість збільшити контингент дітей, залучених до агітаційно-просвітницької та природоохоронної роботи, зберегти видовий та чисельний склад біорізноманіття.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар