Перші здобутки юних астробіологів в новому навчальному році | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Перші здобутки юних астробіологів в новому навчальному році

Вихованці гуртка Астрономії НЕНЦ, протягом багатьох років, успішно працюють у семи міжнародних проєктах, це астрометрія і фотометрія Малих тіл Сонячної системи (астероїдів, комет, карликових планет, супутників планет гігантів); фотометрія змінних зірок різних класів а також квазарів, транзитна фотометрія екзопланет, пошук джерел гравітаційних хвиль в оптичному діапазоні, космологія та ін.). Отримують науково-значущі результати та регулярно публікують їх у міжнародних статтях, тезах, спостережних циркулярах і базах даних. 

Новий Навчальний рік вихованці гуртка Астрономії НЕНЦ зустріли в особливо піднесеному настрої, оскільки головний телескоп Спостережної станції астрономічної обсерваторії КНУ ім. Т.Шевченка оснастили новою, астрономічною камерою з блоком фільтрів. Нова камера розкриває ще більше можливостей в астрономічних та астрофізичних дослідженнях об’єктів зоряного неба. Цього разу всім кортілося якомога швидше випробувати нову камеру. В результаті отримали феєричні зображення планетарної туманності М27 в сузір’ї Лисичка та галактики M33 в сузір’ї Трикутника. Планетарна туманність в Лисичці це об’єкт пізньої еволюції зірок, подібних до нашого Сонця, які вибухають скидаючи в космічний простір газову оболонку а самі перетворюються в білі карлики. M33 – гігантська спіральна галактика, яка утворює разом з нашою Галактикою Чумацький Шлях і галактикою Туманність Андромеди місцеву локальну групу галактик. Ну й звичайно, ми виконали поточні наукові спостереження комет, які оперативно опрацювали та опублікували в циркулярі Minor Planet Center. Вітаємо вихованців секції: Олександру Пишну, Олексія Соколюка і Софію Вязовську з першою міжнародною публікацією в новому навчальному році!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар