В Дніпропетровській області проведена осіння сесія обласної Природничої школи учнівської молоді | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


В Дніпропетровській області проведена осіння сесія обласної Природничої школи учнівської молоді

25-27 жовтня поточного року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Педан Ю.Ф., далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) була проведена осіння сесія (далі – Сесія) для учнів обласної Природничої школи (далі – Школа) по секціях:

психології,

хімії,

флористики та зеленої архітектури,

біології та екології,

сучасних біотехнологій,

агрономії, ветеринарії та зоотехнії.

Не дивлячись на те, що Дніпропетровська область і м. Дніпро знаходилися під ракетними ударами ворога, а Нікопольську, Марганецьку, Червоногригорівську, Мирівську громади рашисти і вдень і вночі атакували “градами” та важкою артилерією, до участі в Сесії долучилися більше 100 здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійно – технічної та  позашкільної освіти з міських рад: Дніпровської, Жовтоводської, Кам’янської, Криворізької, Марганецької, Нікопольської та сільських, селищних об’єднаних територіальних громад: Васильківської, Вербківської, Китайгородської, Лозуватської, Могилівської, Межівської, Обухівської, Солонянської, Софіївської, Томаківської, Слобожанської, Царичанської та філії “Шафран” КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Освітній процес у Школі під час проведення осінньої сесії відбувався дистанційно на платформі ZOOM на базі Дніпровського національного університету ім.О.Гончара (ДНУ), Українського державного хіміко-технологічного університету (УДХТУ), Дніпровського державного аграрно – економічного університету (ДДАЕУ) та КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Сесія проводилася за окремим розкладом роботи кожної секції відповідно до плану проведення, узгодженого науково-методичною радою Школи.

Учні секції хімії на лекціях вивчали такі теми: “Різноманітність органічних сполук”, “Класифікація, номенклатура, хімічні властивості, ізометрія” та брали участь у практичному занятті: “Обчислення за хімічними рівняннями. Вирішення задач на нестачу надлишок з протіканням декількох хімічних реакцій. Розрахунки за реакцією між металом і сіллю” (викладач Сидорова Л. П., доцент кафедри аналітичної хімії державного закладу вищої освіти  “Дніпровський національний університет імені Олеся  Гончара).

Юні психологи прослухали лекції по темах: “Можливості сучасної психології”, “Інтелектуальний розвиток особистості”.

Дуже змістовно і актуально до вимог сучасності було проведено тренінг “Подалання стресових станів під час воєнних дій та як зберегти психічне здоров’я” під керівництвом викладача Лазаренко В. І., доцента кафедри соціальної психології та психології управління державного закладу вищої освіти “Дніпровський національний університет імені Олеся. Гончара”.

Юні екологи знайомилися з наукою екологією, розглядали питання: “Екологія як наука. Розділи екології”, “Факторіальна екологія”, “Середовище існування організмів”. (викладач Лісовець О. І., доцент кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології державного закладу вищої освіти “Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара”, яка в цьому навчальному році очолила наукове керівництво секції).

Слухачі секції флористики та зеленої архітектури подивились відео- презентацію “ Регулярний стиль в історичних парках Європи” (викладач Зайцева І.О., професор кафедри фізіології та інтродукції рослин ДНУ ім. О.Гончара). Отримані знання вони будуть використовувати при озелененні пришкільних територій та домашніх садиб.

Для слухачів цієї секції було також проведене практичне заняття “Екологічне пристосування рослин до умов різних природних зон яке провела на базі оранжереї  КЗО “ ОЕНЦДУМ” Кривуля І. Г., керівник гуртка.

Учні секції біології працювали за темами: “Опорно-руховий апарат людини”, “Скелет та м’язи” (викладач Хоменко О.М., доцент кафедри біохімії та фізіології ДНУ ім. О.Гончара) та “Фізіологічні механізми стресу та його наслідки” викладач Мізін В. В., співробітник кафедри фізіології та спортивної медицини Придніпровської державної академії фізичної культури  і спорту).

На базі Дніпровського державного аграрно-економічного університету відбулася робота секції ветеринарії та зоотехнії, під час якої учні прослухали цікаві лекції: “Зоопсихологія та етологія. Основи безпеки при роботі з різними видами тварин” (викладач Зажарський В. В., доцент кафедри інфекційних хвороб тварин закладу вищої освіти “Дніпровський державний аграрно-економічний університет”) та “Яєчна та м’ясна продуктивність птиці” (викладач Похил О. М., доцент кафедри технології переробки продукції тваринництва закладу вищої освіти “Дніпровський державний аграрно-економічний університет”).

Слухачі секції сучасних біотехнологій, яка працювала на базі ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”, вивчали теми: “Сучасні біотехнології”, “Основні напрямки розвитку сучасної біотехнології в світі та в Україні”, “Роль біоремедіації у рішенні проблем навколишнього середовища” (викладач Гармаш С.М., доцент кафедри сучасних біотехнологій ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет).

З метою перевірки рівня знань учням були рекомендовані тестові контрольні завдання з біології і хімії та надані науковими керівниками індивідуальні консультації з питань виконання контрольних робіт та вибору теми науково-дослідницької роботи.

Учасники Сесії отримали теми контрольних робіт по секціях для подальшої роботи.

Фотографії за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1DSMzKfSKANy84SZfGrgcn67bkgey5VFn?usp=share_link

Методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”

Т.В. Кондратьєва

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар