26 жовтня 2023 року Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді вже вдруге проведено науково-практичну конференцію «Педагог – позашкільник». Це захід, який став платформою не тільки і не стільки наукових дискусій, – але місцем взаємодії представників різних закладів позашкільної та загальної середньої освіти області, науково-педагогічних працівників, представників громадськості, щодо залучення учнівської молоді до активних засобів системи національно-патріотичного виховання, поглиблення знань і практичних умінь, а також адаптації педагогів закладів позашкільної освіти до нових умов роботи за викликами сьогодення.
Організатори конференції поставили за мету створити майданчик для спілкування, аналізу викликів і визначення ефективних рішень, що й означило три основних тематичних напрями роботи заходу:
Національно-патріотичне виховання у сучасних умовах освітнього середовища закладів позашкільної освіти;
STEM – освіта як інструмент сучасної освітньої діяльності позашкілля;
Психологічна підтримка учасників освітнього позашкільного процесу в реаліях сьогодення.
Директор КЗ ЧОЦЕНТУМ Людмила Головченко у вступному слові торкнулася сучасного стану позашкільної освіти в Україні, окреслила завдання педагогів у царині активізації та модернізації освітнього процесу, скерувала учасників конференції на плідну роботу.
Захоплююче обговорення, змістовні виступи з презентаціями та активна участь всіх присутніх сприяли розширенню світогляду сучасного педагога-позашкільника та наданню цінних рекомендацій на майбутні перспективи. Теми доповідей охоплювали широкий спектр важливих аспектів, таких як «Використання елементів STEM-орієнтованого навчання для вивчення та дослідження природи рідного краю», «Національно-патріотичне виховання – пріоритетне завдання навчально-освітньої діяльності», «Психологічна підтримка педагогів освітнього позашкільного процесу в реаліях сьогодення» та інші. Усі ці розділи відображають сучасні реалії та дають прогнозні сценарії подальшого розвитку. Зважаючи на складні обставини воєнного часу, педагоги вперто продовжують працювати над новими методичними розробками та завжди готові до експериментів і новацій.
Захопливим дійством став майстер-клас до виступу «STEM-освіта в гуртковій діяльності еколого-натуралістичного напряму» – усі учасники заходу за покроковими рекомендаціями власноруч виконали з фетру брошку «Мак».
За результатами конференції, було зазначено, що конструктивна та коректна співпраця закладів позашкільної освіти, органів державного та місцевого самоврядування є основним вектором подальшої роботи щодо наближення перемоги та розвитку рідного краю!
Організатори конференції дякують всім учасникам та запрошують до подальшої співпраці!
Зі збірником конференції можна ознайомитися за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1NKrEuf-Is2dQ9u8nL6AisdfhUHs-R4c3?usp=sharing