Комунальний заклад освіти
„Дніпропетровський обласний
еколого-натуралістичний
центр дітей та учнівської молоді”
Важливою формою роботи педагогічного та юннатівського активу загальноосвітніх та позашкільних еколого-натуралістичних навчальних закладів Дніпропетровської області в галузі екології, біології, дослідництва є участь у трудових, екологічних та природоохоронних акціях, проектах, конкурсах, програмах, що дозволяє дітям і молоді краще пізнавати природу рідного краю, проводити детальні дослідження цікавих природних об’єктів Придніпров’я, змістовну науково-дослідницьку роботу з сільського і лісового господарства, квітникарства та озеленення, спостерігати за змінами, які відбуваються в навколишньому середовищі під впливом людини, та виконувати конкретні практичні дії по збереженню, оздоровленню та відновленню довкілля.
Підсумком такої діяльності є участь юннатів області в масових еколого-натуралістичних заходах, зокрема в обласних змаганнях юннатів “Знаю, вмію, дію”, які щорічно проводяться комунальним закладом освіти “Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” в рамках святкування Дня екологічної освіти, що відзначається світовою спільнотою з 12 травня 1992 року, коли у рішеннях конференції ООН у Ріо-де-Жанейро було визнане величезне значення екологічної освіти в реалізації стратегії виживання і стійкого розвитку людства.
Ось і 12 травня поточного року з метою розвитку екологічної свідомості, творчих здібностей та професійної орієнтації учнів, залучення їх до проведення практичної роботи по збереженню та відновленню біологічного різноманіття, підвищення ефективності навчально-дослідної роботи в галузі біології, екології, сільського та лісового господарства, квітникарства, озеленення і ландшафтного дизайну, створення умов для самовдосконалення та творчої реалізації особистостіна базі комунального позашкільного навчального закладу “Міський палац дітей та юнацтва” м. Дніпропетровська проводилисяобласні конкурсні змагання юних натуралістів “Знаю, вмію, дію – 2016”.
Змагання проводилися за напрямами: квітникарство та озеленення, екологія та природоохоронна робота, зоологія, овочівництво, садівництво, лісництво та дендрологія.
Учасниками обласних змагань стали 78 вихованців позашкільних профільних еколого-натуралістичних закладів Дніпропетровщини, учнів загальноосвітніх навчальних закладів – переможців масових еколого-натуралістичних заходів районного та міського рівня.
Змагання проводилися за теоретичним та практичним турами.
Питання теоретичного туру Змагань передбачали володіння учасниками базовими знаннями з природознавства, біології та екології в рамках шкільного програмного матеріалу, а також роботи профільних творчих учнівських об’єднань еколого-натуралістичного напряму.
Питання практичного туру (відповідно до напрямів роботи секцій) спрямовані на виявлення практичних навичок учасників по ознайомленню з: видовим різноманіттям флори своєї місцевості, зокрема степових, лучних, лісових біоценозів; поширеними лікарськими рослинами; видами рідкісних, зникаючих видів флори Червоної книги України та Дніпропетровської області; біологічними особливостями комах-шкідників та корисних комах; видами рідкісних та зникаючих представників фауни Червоної книги України та Дніпропетровської області; основними лісоутворюючими породами дерев регіону; групами квітково-декоративних, чагарникових, деревних рослин, які використовуються в озелененні та ландшафтному дизайні, їх систематикою та біологічними особливостями; основними районованими сортами овочевих, польових, плодово-ягідних культур, їх визначенням за насінням, сходами, вологими препаратами, пагонами тощо; породами сільськогосподарських тварин, особливостями їх утримання та правилами догляду за ними; видами та правилами заготівлі кормів тощо.
Всі учасники заходу презентували журі змагань домашню роботу (власноруч зібрані гербарії, колекції, особисті звіти про участь в конкурсах, акціях еколого-натуралістичного профілю, щоденники спостережень тощо).
За підсумками змагань 41 учасник стали призерами і переможцями заходу і були нагороджені грамотами департаменту освіти і науки облдержадміністрації і цінними призами.
Найкращі знання у заході виявили учні закладів освіти мм. Дніпродзержинська, Нікополя, Павлограда, Синельникового, Дніпропетровського, Новомосковського, Павлоградського, Синельниківського, Томаківського, Царичанського районів.
Переможці та призери змагань формують екологічний актив області та будуть протягом року залучатися до участі в обласних, всеукраїнських, міжнародних масових заходах еколого-натуралістичного спрямування, в польових, науково-просвітницьких практиках, комплексних еколого-краєзнавчих експедиціях, екскурсіях, які організуються і проводяться обласним еколого-натуралістичним центром дітей та учнівської молоді в рамках обласної програми “Вивчаємо заповідні території України”.
Майборода Інна Олександрівна,
заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”
Інформацію про результати конкурсу можна дізнатися в „Дніпропетровському обласному еколого-натуралістичному центрі дітей та учнівської молоді”. Контакти на сайті http://www.dneprunnat.dp.ua
Чи можна дізнатися результат участі у конкурсі “Знаю, вмію, дію”, (секція “Овочівництво”) учениці нашої школи Медведєвої Свєтлани