На Дніпропетровщині проведений щорічний обласний конкурс “Лелека” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** вересень 2025 року - травень 2026 року - Проведення Всеукраїнської інтернет-олімпіади «Крок до знань» у 2025/2026 навчальному році (дистанційно) *** вересень 2025 року – червень 2027 року - реалізація Всеукраїнського просвітницько-інформаційного проєкту «ЛісОСВІТА: навчай-надихай-захищай!» (дистанційно) *** 18 - 20 лютого 2026 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2026» та національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2026» (змішаний формат) *** 23-25 лютого 2026 року- фінал Всеукраїнського конкурсу юних зоологів та тваринників (онлайн) *** 03 - 05 березня 2026 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (вікова категорія 16-23 роки) (змішаний формат) *** 23 - 27 березня 2026 року - Учнівська академія ветеринарної медицини у складі Природничої школи учнівської молоді *** 23 - 27 березня 2026 року - Всеукраїнські природоохоронні студії учнівської молоді *** до 27 березня 2026 року - подаютьсія матеріали на Міжнародний конкурс еколого- валеологічної спрямованості на тему «Шлях до мрії» (заочно) *** до 31 березня 2026 року - подаютьсія матеріали на Всеукраїнський конкурс «Кролик (заочно) *** до 1 квітня 2026 року - подаютьсія матеріали на Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Зоологічна галерея» (заочно) *** до 15 квітня 2026 року - подаютьсія матеріали на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** 15 - 17 квітня 2026 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно) *** до 17 квітня 2026 року - подання матеріалів до ІХ Всеукраїнського конкурсу «Гуманне ставлення до тварин» *** 22 - 24 квітня 2026 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (очно) *** 14 - 15 травня 2026 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Земля - наш спільний дім» (онлайн) *** до 25 вересня 2026 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс робіт юних фото- та відеоаматорів, блогерів «Моя країна – Україна!», присвячений Дню Незалежності України (заочно) *** до 5 листопада 2026 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс для закладів дошкільної освіти та інших інституцій дошкільного дитинства «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** 10 - 30 листопада 2026 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** до 15 листопада 2026 року - подання матеріалів до Всеукраїнського конкурсу «Птах року 2026: Лиска» (заочно) ***


На Дніпропетровщині проведений щорічний обласний конкурс “Лелека”

З метою розширення знань учнівської молоді про стан білого лелеки в Дніпропетровській області, активізації громадської позиції молоді щодо збереження природи рідного краю у жовтні 2024 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан) було проведено щорічний обласний конкурс “Лелека” (далі – Конкурс).

Цей Конкурс, який було започатковано КЗО “ОЕНЦДУМ” за сприяння Публічного акціонерного товариства “ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО” і по сьогоднішній день не втрачає своєї актуальності.

На розгляд журі Конкурсу в поточному році було надіслано 24 звітні матеріали як від окремих здобувачів освіти, так і від гуртків, об’єднань та колективів закладів освіти з 14 територіальних громад, КЗО “ОЕНЦДУМ” та комунального закладу “Нікопольський фаховий педагогічний коледж” Дніпропетровської обласної ради”.

Конкурс проводився за номінаціями: “Наукові дослідження” (10 учасників) та “Еколого-просвітницька діяльність” (14 учасників).

В рамках Конкурсу юні орнітологи та педагоги здійснювали на місцях:

– аналіз багаторічних досліджень;

– тривалі спостереження за успішністю гніздування білого лелеки;

– фенологічні спостереження із зазначенням змін у природі та особливостями життєдіяльності лелек;

– детальні дослідження харчового раціону птахів;

– створення агітаційних плакатів, буклетів та інфографіки про життя лелек;

– створення просвітницьких презентацій та патріотичних стікерів “Лелека – символ України”;

– розповсюдження агітаційних матеріалів (у тому числі відео звернень) у соціальних мережах і серед населення про білого лелеку;

– проведення конкурсів на кращий малюнок, вірш, поробку, аплікацію, а також організовували  співпрацю з Канівським природним заповідником.

Підвівши підсумки, журі Конкурсу визначило переможцями учасників з Гречаноподівської та Першотравневської сільських рад; Васильківської, Криничанської, Межівської, Царичанської та Обухівської селищних рад; Дніпровської, Криворізької, Кам’янської та Марганецької міських рад; КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Григор’єв Денис, завідувач відділу біології та екології КЗО “ОЕНЦДУМ”

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар