На Тернопільщині розпочався Цикл тренінгів з кліматичної освіти «Клімат змінюється. Час діяти!» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 02 - 27 червня 2025 року - організаційно-масові заходи літньої кампанії в НЕНЦ (очно) *** 11 - 12 червня 2025 року - Урочисті події з відзначення 100-річчя НЕНЦ МОН України та 100-річчя профільної позашкільної освіти (очно) *** червень 2025 року - Віртуальний фестиваль "Музика в природі" (заочно) *** 24 - 26 вересня 2025 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» (онлайн) *** до 15 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року 2025 - Крутиголовка» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2026» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - триває подання заявки на участь у Всеукраїнському конкурсі «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** до 30 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2025 році (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівських навчально-дослідних земельних ділянок (заочно) ***


На Тернопільщині розпочався Цикл тренінгів з кліматичної освіти «Клімат змінюється. Час діяти!»

13 листопада 2024 року на базі Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді розпочався Цикл тренінгів з кліматичної освіти «Клімат змінюється. Час діяти!» для педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти області.

Тематичні тренінги проводяться в рамках обласного екологічного проекту «Зміни клімату: освітній аспект». Програмою тренінгів передбачено впровадження у освітній процес інноваційних методів та технологій, розробка навчальних програм, проектів, що забезпечать ефективне формування екологічних компетентностей в учнівської молоді.

У 2024 році у Циклі тренінгів беруть участь 20 педагогів краю. Тренінги проводить Галина Гевко, керівник гуртків Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, тренер з кліматичної освіти.

Учасники тренінгу на даному етапі ознайомились з базовими поняттями програми, поглибили знання про клімат, переглянули відеоматеріали про зміни клімату в Україні за останні 20 років, прослухали міні-лекції «Що таке «клімат», «Глобальне потепління», «Парниковий ефект», «Причини змін клімату і до чого тут люди?», отримали інформаційні матеріали «Діти проти змін клімату», виконували вправу «Глобінго» , працювали у групах на тему: «Негативні наслідки змін клімату на екологію, соціальне середовище, економіку», спробували себе у рольовій грі «Я – журналіст, я – вчитель, я – політик, я – міліонер, я – житель планети Земля», писали «Послання у майбутнє» та виконували вправу «Квіти побажань».

Отримані знання педагоги можуть використати у своїй роботі при проведенні уроків, занять, виховних заходів з кліматичної освіти.

Наступний тренінг відбудеться 19 лютого 2025 року, де педагоги будуть ділитись досвідом з проведення заходів з кліматичної освіти і отримають сертифікати учасників Циклу тренінгів з кліматичної освіти “Клімат змінюється. Час діяти!” (16 год).

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар