Відбувся Всеукраїнський зліт юних дослідників – природознавців, Всеукраїнська олімпіада випускного шкільного дослідництва | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 02 - 27 червня 2025 року - організаційно-масові заходи літньої кампанії в НЕНЦ (очно) *** 11 - 12 червня 2025 року - Урочисті події з відзначення 100-річчя НЕНЦ МОН України та 100-річчя профільної позашкільної освіти (очно) *** червень 2025 року - Віртуальний фестиваль "Музика в природі" (заочно) *** 24 - 26 вересня 2025 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» (онлайн) *** до 15 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року 2025 - Крутиголовка» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2026» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - триває подання заявки на участь у Всеукраїнському конкурсі «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** до 30 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2025 році (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівських навчально-дослідних земельних ділянок (заочно) ***


Відбувся Всеукраїнський зліт юних дослідників – природознавців, Всеукраїнська олімпіада випускного шкільного дослідництва

З 2 червня по 6 червня 2025 року Національний еколого – натуралістичний центр учнівської молоді МОН України провів Всеукраїнський зліт юних дослідників – природознавців, Всеукраїнську олімпіаду випускного шкільного дослідництва. Мета проведення зльоту юних дослідників-природознавців: сприяння розвитку дослідницьких здібностей та екологічної культури учнів шляхом презентації природничих досліджень, обміну досвідом та підтримки інтересу до науки.

Основні завдання Зльоту:

  • Створити умови для обміну досвідом між юними дослідниками, педагогами і науковцями.
  • Підвищити мотивацію здобувачів освіти до вивчення природи через залучення до практичної, пошукової та експериментальної роботи.
  • Формувати екологічну свідомість і відповідальне ставлення до довкілля через усвідомлення його цінності.

 

Всеукраїнський зліт юних дослідників – природознавців, проходив у формі Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва, де фіналісти презентували свої дослідницькі проєкти.

Також програмою заходу передбачалось – STEM-освіта з агробіологічного профілю, захист учнівських дослідних робіт, профільні майстер-класи, презентація професійної майстерності, екскурсійна програма тощо.

За сприяння Компанії «Сингента Україна» учасники Зльоту відвідали Національний університет біоресурсів і природокористування України, де науково-педагогічні працівники Агробіологічного факультету для учнів провели навчальні практикуми та цікаві профорієнтаційні екскурсії. Учні відвідали колекційну і дослідну ділянку кафедри рослинництва, побували на екскурсії в Ботанічному саду НУБіП України.

З вітальним словом виступив заступник декана факультету – Цизь Олександр Михайлович, який ознайомив учасників заходу з професіями агробіологічного напряму та особливостями вступу до університету. Макарчук Олександр Сергійович, завідувач кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського, ознайомив учнів із сучасними практиками використання генетичних ресурсів рослин в селекційних дослідженнях, а співробітники кафедри провели практичне заняття по селекції пшениці.

Бордюжа Ігор Петрович, асистент кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна, провів для учнів практичне заняття: «Методи діагностики живлення рослин». Учні за допомогою приладів та відповідних реактивів визначали потребу рослин в елементах живлення. Також учасники заходу ознайомились із методами проведення агрохімічних лабораторних досліджень, технологіями застосування безпілотних технологій в агрономії, методами і засобами дистанційного зондування агрофітоценозів.

5 червня 2025 учасники заходу відвідали екскурсію до Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка. Кандидатка біологічних наук, Скрипченко Надія Василівна ознайомила учнів із особливостями вирощування та способами обрізки плодових і ягідних культур у відділі акліматизації плодових рослин. Також для учасників заходу була проведена екскурсія у відділах ботанічного саду.

На закритті заходу фіналісти отримали Грамоти і Дипломи І,ІІ,ІІІ ступеню, а також від спонсора заходу – Компанії «Сингента Україна» учасники заходу отримали подарунки.

Зліт юних дослідників-природознавців — це освітній захід, спрямований на об’єднання учнівської молоді України, які цікавляться природничими науками, дослідницькою діяльністю та охороною довкілля.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар