22-24 листопада проведено екологічний тренінг «Моніторингові дослідження стану ґрунтів» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


22-24 листопада проведено екологічний тренінг «Моніторингові дослідження стану ґрунтів»

На виконання завдань, визначених І Всеукраїнським екологічним форумом «Екологічна освіта для сталого розвитку: проблеми, пошуки, інновації» (м. Київ, 2015 р.), Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України розпочав ІІ цикл екологічних тренінгів з моніторингу навколишнього природного середовища.

22 – 24 листопада ц. р. спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування України було проведено перший екологічний тренінг за темою: «Моніторингові дослідження стану ґрунтів». Його учасниками стали 34 педагога – вчителі біології, хімії та географії загальноосвітніх навчальних закладів, а також керівники творчих учнівських об’єднань, методисти позашкільних навчальних закладів з Волинської, Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Черкаської областей та м. Києва.

Відкрив тренінг директор Національного еколого-натуралістичного центру, доктор педагогічних наук, професор В. В. Вербицький.

Сучасний стан та головні проблеми збереження і перспективи використання ґрунтів України окреслили завідувач кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор сільськогосподарських наук, професор А.Д. Балаєв та кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Інституту агроекології та природокористування НААН України, голова Всеукраїнської секції охорони земель Українського товариства охорони природи О.І. Ковалів.

Практичні і теоретичні заняття під час тренінгу проходили в навчальних лабораторіях кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів і агрохімії та якості продукції рослинництва агробіологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Під керівництвом вчених педагоги опанували методики оцінювання екологічного стану ґрунтів, мікробіологічної активності ґрунту та її вплив на показники родючості; познайомились з оптимізацією живлення сільськогосподарських рослин та системою удобрення, з агрохімічними та агроекологічними методами дослідження ґрунтів.

Проведено практичні заняття за темами:

  • – «Відбір зразків ґрунту та рослин, підготовка їх до аналізу».
  • – «Визначення гумусу за методом Тюріна в модифікації Сімакова».
  • – «Агрохімічний аналіз ґрунту. Визначення рН водної та сольової витяжки ґрунту. Визначення гідролітичної кислотності за методом Каппена. Розрахунок норми вапна та проведення хімічної меліорації. Визначення рухомих сполук азоту (визначення амонійного азоту ґрунту за допомогою реактиву Несслера; визначення вмісту нітратів за допомогою іонселективних електродів за методом Александрової і Губарєвої), фосфору (визначення рухомих сполук фосфору в ґрунті за методами Кірсанова, Чирікова, Мачигіна), калію (визначення обмінного калію в ґрунті за методом Маслової). Визначення рухомих сполук азоту, фосфору, калію – експрес-діагностика. Використання результатів агрохімічного аналізу».
  • – «Визначення потреби рослин в елементах живлення. Розрахунок норм і доз внесення мінеральних добрив».
  • – «Рослинна діагностика. Візуальна рослинна діагностика, тканинна, хімічна».
  • – «Визначення азоту, фосфору, калію, мікроелементів в рослинних зразках за експрес діагностикою».

Для проведення зі школярами практичних робіт з дослідження стану ґрунтів в регіонах усі учасники тренінгу отримали означені методики в електронному вигляді.

По завершенні тренінгу усі учасники отримали відповідні сертифікати НЕНЦ.

IMG_6415

IMG_6416-1

IMG_6418

IMG_6419

IMG_6425

IMG_6437

IMG_6444

DSC07439

DSC07446

DSC07452

DSC07453

DSC07462

DSC07465

DSC07468

DSC07470

DSC07474

DSC07477 DSC07478

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet