В перший день весни, у великому залі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась презентація книги «Ліси Хмельниччини», випуск якої забезпечив Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді і тепер її безоплатно отримають усі навчальні заклади цього регіону. Книга розрахована на використання педагогами, лісівниками, учнями і студентами, знавцями, охоронцями та любителями природи рідного краю. Серед шести її рецензентів і наукових консультантів зі ступенями докторів наук, професорів – Володимир Валентинович Вербицький, директор НЕНЦ.
У заході приймав участь т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Валерій Цезарович Олійник, який відмітив високу якість видання та його непересічне значення для освіти і охорони природи нашого краю.
Вітального листа від Президії Національної академії педагогічних наук України зачитала присутнім і поділилася з ними своїми власними враженнями про нове юннатівське видання, заступник директора Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Антоніна Михайлівна Харчук.
Учасниками презентації і жвавих обговорень під час круглого столу також були Володимир Михайлович Хоптинець, заступник начальника, головний лісничий Хмельницького ОУЛМГ, Людмила Григорівна Любінська, доктор біологічних наук, завідувач кафедри біології та методики її викладання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, яка була науковим консультантом авторів книги та її рецензентом, Наталія Георгіївна Міронова, доктор сільськогосподарських наук, завідувач кафедри екології та її колега – Галина Анатоліївна Білецька, доктор педагогічних наук, доцент кафедри екології Хмельницького національного університету.
Також у презентації брали активну участь і провідні фахівці лісогосподарських підприємств та освітніх закладів області, які долучались до творення книги, лідери профільних профспілок лісівників і освітян та ряд місцевих екологів і науковців національних університетів, вчителів зі шкіл, педагогів-натуралістів, методистів і фахівців освітньої й культурної сфери, ентузіастів природозаповідної та природоохоронної справи.
Варто зауважити, що книга «Ліси Хмельниччини» побачила світ завдяки літературному й поліграфічному таланту, наполегливому дослідництву і творчому пошуку та ентузіазму журналіста, відповідального секретаря обласної газети «Подільські вісті» Олексія Олександровича Тимощука, непересічним творчим зусиллям його сподвижників-співавторів із освітянської ниви – Миколи Андрійовича Зведенюка, керівника зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», вчителя хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району, і його колеги – Василя Васильовича Климчука, т.в.о. директора Хмельницького ОЕНЦУМ, та друкарів ТзОВ «Поліграфіст» під керівництвом Сергія Федоченка, які подбали про її змістовність, ілюстративний матеріал та високу якість дизайну і друкування.
У науково-популярному виданні, присвяченому 65-річчю створення Хмельницької обласної станції юннатів та лісогосподарям Хмельницької області, зібрано й узагальнено відомості про лісові багатства краю, типологію і видовий склад лісів, їх флору та фауну, охорону і раціональне використання й лісовідтворення, підбір, навчання та виховання в учнівських лісництвах майбутніх висококваліфікованих лісівників і науковців та їх непересічні здобутки на національному й міжнародному рівнях.
Значну частину книги присвячено трудовій діяльності працівників лісової галузі Хмельниччини та профорієнтації учнівської молоді на лісогосподарські професії, співпраці лісівників з педагогами й науковцями в організації практичної діяльності шкільних учнівських лісництв та їхніх вихованців, реалізації завдань екологічної освіти і виховання підростаючого покоління в контексті лісової педагогіки.
Автори висловлювали щиру вдячність керівникам лісгоспів і їх підрозділів та педагогам-натуралістам за сприяння у виданні книги, а також всім тим, хто долучився до її творення, надаючи поради, матеріали і фото, аби вийшло це видання цікавим, змістовним і корисним та служило важливій справі екологічного виховання і формування екологічної культури та екоцентричної свідомості громадян нашої держави.
З сьогоднішнього дня, за згодою авторів, оцифрований формат книги буде розміщено в електронній бібліотеці юннатів Хмельниччини і вона стане доступною в Інтернеті для всіх любителів науково-популярної літератури природничо-краєзнавчого змісту (див.: http://hoencum.km.ua/?page_id=5) за посиланням: https://drive.google.com/file/d/0B26KNDtOjzV5OXBYZGlCMWZJQ2M/view.
Сподіваємось, що книга «Ліси Хмельниччини», яку тепер від хмельницьких натуралістів отримає кожний заклад освіти цієї області, стане цікавим і змістовним джерелом знань про розмаїття поліської й подільської природи рідного краю для вихованців учнівських лісництв та гуртків юних лісівників, студентів і викладачів вузів, вчителів та школярів середніх і старших класів, краєзнавців та любителів природи.
За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ