Національний еколого-натуралістичний центр спрямовує творчі зусилля на розширення своєї цільової аудиторії | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Національний еколого-натуралістичний центр спрямовує творчі зусилля на розширення своєї цільової аудиторії

В 2017 році Центр ініціював проведення навчального стартапу з підготовки вчителів біології до професійної сертифікації.

В рамках стартапу заплановано чотири тематичних курси, з яких проведено вже три.

17-18 січня проведено перший курс стартапу з теми: «Методика викладання генетики і молекулярної біології в школі». Під час проведення курсу розглядалися такі питання: сучасні траєкторії в методиці викладання курсу генетики і молекулярної біології в школі; методика розв’язування задач з генетики і молекулярної біології; проблема актуалізації сучасних наукових досягнень в шкільному курсі біології.

21-22 березня проведено другий курс з теми: «Методика викладання біохімії, молекулярної біології та генетики людини в школі». Під час проведення курсу організовано тренінг «Розв’язування задач з біохімії»; розглядалися такі питання як сучасні траєкторії в методиці викладання молекулярної біології та особливості висвітлення генетики людини в школі;

15-16 червня проведено третій курс з теми: «Методика викладання еволюційного вчення в школі». Під час проведення курсу розглядалися такі питання: сучасний стан теорії еволюції; особливості висвітлення питань еволюційного вчення в школі; методика розв’язування тематичних тестових завдань.

Під час проведення трьох курсів слухачі з великим зацікавленням прослухали виступи директора НЕНЦ, професора, доктора педагогічних наук Володимира Вербицького. З тематичними лекціями виступили: кандидат педагогічних наук, науковий співробітник Інституту педагогіки АПН України Олександр Козленко, кандидат біологічних наук, доцент кафедри генетики ННЦ «Інститут біології та медицини» Станіслав Рушковський, кандидат біологічних наук, науковий співробітник Палеонтологічного музею НАН України, кандидат біологічних наук Олександр Ковальчук, методист НЕНЦ, заслужений вчитель України Віктор Адріанов.

Наприкінці кожного курсу вчителі отримали документальне підтвердження своїх навчальних досягнень – сертифікат встановленого зразку.

З метою організації навчання вчителів біології в режимі онлайн був створений «Портал підготовки вчителів біології до професійної сертифікації», користуючись яким, педагоги мають можливість навчатися за зручним для них графіком. На порталі розміщено навчальні презентації, електронні книги, корисні посилання, контрольні тести.

Мобільна еколого-біологічна освіта – це новий віртуальний проект, який пропонує учням, педагогам і всім бажаючим пройти онлайн-курси з біології та екології. До змісту мобільної освіти входять такі теми як біохімія та молекулярна біологія, цитологія, біологія індивідуального розвитку, генетика з основами селекції, еволюційне вчення, фундаментальна екологія.

Кожна тема містить презентації, аудіо- та відеофайли, корисні посилання, електронні книги, короткий словник термінів, наукове резюме, контрольний тест.

Мобільне навчання тісно пов’язане з електронним та дистанційним навчанням, відмінністю є використання мобільних пристроїв. Навчання проходить незалежно від місця знаходження і відбувається за допомогою портативних технологій.

Навчання на порталі мобільной освіти НЕНЦ буде мати різні форми, за допомогою мобільних пристроїв учні зможуть отримувати доступ до кращих освітніх ресурсів, зв’язуватися з іншими користувачами, створювати власний контент.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар