Проведено Всеукраїнський зліт юних дослідників природознавців | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Проведено Всеукраїнський зліт юних дослідників природознавців

з 19 по 22 червня ц.р. у м. Київ на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді був проведений Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців. У Зльоті взяли участь учні з 14 областей з числа переможців всеукраїнських конкурсів аграрного напряму позашкільної освіти.

У рамках Зльоту були проведені профорієнтаційні заходи з агробіологічного профілю, науково-практична конференція, виїзний практикум на базі селекційного господарства та лабораторій Компанії «Сингента», профільні майстер-класи, презентація професійної майстерності, екскурсії тощо.

На відкритті учасників заходу вітали: Вербицький Володимир Валентинович, директор Національного еколого-натуралістичного центру та Федько Альона, менеджер Компанії «Сингента», подарувала учням спеціальні робочі зошити з агрономії.

20 червня відбулась науково-практична конференція юних дослідників-природознавців, де діти з різних куточків нашої країни піднімали та обговорювали  нагальні проблемні питання у сільському господарстві України, презентували науково-дослідні роботи та проекти своїх позашкільних закладів. Були заслухані роботи з садівництва, рослинництва, овочівництва та ін.

Перед учасниками виступили науковці з Національного університету біоресурсів та природокористування. Доцент кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва Бордюжа Надія Петрівна розповіла учням про сучасні методики діагностики живлення рослин, способи внесення та особливості розрахунку норм внесення добрив. Перед юними дослідниками з доповіддю також виступив завідувач кафедри овочівництва Федосій Іван Олексійович, який доповів про сучасні та перспективні напрями овочівництва, та про технології вирощування овочевих культур.

Одним із найяскравіших вражень для дітей стали екскурсії до лабораторії компанії «Сингента» в м. Біла Церква. Керівник діагностичних центрів Юлія Шевченко розповіла про напрямки роботи компанії «Сингента» і програму технічної підтримки «АгроГід. Співробітники лабораторії провели для юних аграріїв лабораторні практичні заняття з фітоекспертизи, ПЛР діагностики та імуноферментного аналізу рослин. Відвідувачі мали змогу дізнатися про важливість фітопатологічної діагностики посівного матеріалу, моніторинг шкідників та збудників інфекцій у період вегетації рослин й аналіз якісних показників зібраного врожаю. Організований практичні заняття дозволили учням провести діагностику рослин за сучасними методиками, а також визначати хвороби та шкідники за симптоматичними ознаками й ідентифікувати збудника під мікроскопом.

На селекційні станції компанії «Сингента» школярі детально ознайомилися з усіма етапами закладання та проведення польових дослідів відповідно до сучасних методик. Учні побували на дослідницьких поліях, ознайомилися з великою кількістю зразків гібридів сільськогосподарських культур. Також юні дослідники ознайомились із сучасною сільськогосподарською технікою, з технологією та приладами для протруєння насіння, а також з сучасними засобами для внесення пестицидів.

Загалом учасники виїзного агрономічного залишились задоволеними і повернулися до центру з позитивними емоціями  та новими знаннями.

22 чечвня відбулося урочисте закриття та нагородження учасників Всеукраїнського зльоту юних дослідників природознавців.

В цьому освітньому заході особливо ефективною стала співпраця аграрного бізнесу, позашкільних та вищих навчальних закладів, які забезпечили необхідні умови для проведення навчального процесу. Також на високому науково-методичному рівні була проведена профорієнтаційна робота та відповідна допрофесійна підготовка майбутніх фахівців аграрної галузі.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар