Вивчення природо-заповідного фонду Полтавщини працівниками Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Вивчення природо-заповідного фонду Полтавщини працівниками Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді

ma1

Працівники Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді провели обстеження біорізноманіття ботанічного заказника місцевого значення «Урочище Котове», що біля міста Опішні на Зіньківщині. За своїм науковим значенням – це один з найцінніших ботанічних заказників на Полтавщині.

ma2

Під час обстеження у лісі було виявлено чисельну популяцію реліктової рослини – хвоща великого. На луках – косарики тонкі, дикі родичі домашніх гладіолусів, лучно-болотні орхідеї – пальчатокорінник м’ясо-червоний та зозулинець болотний, які занесені до Червоної книги України. Серед регіонально рідкісних рослин Полтавської області – оман високий, королиця, медунка темна та інші.

ma3

ma4

Велику допомогу у проведенні досліджень біорізноманіття колективу закладу надав учитель біології Малобудищанської загальноосвітньої школи, ентузіаст природоохоронної роботи Кльокта Михайло Олексійович.

ma5

Педагогічна рада Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді рекомендує учителям біології відвідування заказника з дітьми з метою ознайомлення з біорізноманіттям ботанічного заказника «Котове», з червонокнижними та регіонально рідкісними рослинами Полтавщини та можливість використання їх у природоохоронній роботі з вихованцями.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар