IV Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних ботаніків | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


IV Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних ботаніків

З 23 до 26 червня 2015 р. у Закарпатській області Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді було проведено ІV Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних ботаніків „Природно-заповідні території як осередки збереження природної та інтродукованої флори”.

У зборі взяли участь команди із 16 областей України, а саме: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Львівської області, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської. До складу команди входили 3 особи: 1 керівник і 2 учні позашкільних, загальноосвітніх навчальних закладів з числа учасників науково-дослідних експедицій, ботанічних практик, екскурсій з практичним досвідом роботи з ботаніки, екології, дендрології, зеленої архітектури.

Під час урочистого відкриття заходу з вітальним словом перед учасниками Збору виступили директор департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації Мотильчак Михайло Андрійович, завідувач науково-дослідної лабораторії садівництва Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Мазур Петро Олександрович, директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Геревич Олександр Васильович, начальник відділу лісового та мисливського господарства Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Орос Ігор Вікторович.

Оцінювали роботу юннатів компетентне журі: Бесеганич Інна Веніаминівна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки Ужгородського національного університету; Мазур Петро Олександрович, завідувач науково-дослідної лабораторії садівництва Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді; Колесник Олег Борисович, кандидат біологічних наук, доцент, завідувач кафедри ботаніки Ужгородського національного університету; Рішко Адальберт Адальбертович, член президії Закарпатської обласної організації товариства охорони природи, дендролог;

Величканич Ольга Михайлівна, завідувач відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді; Токарєва Олександра Іванівна, методист відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді; Скунць Микола Петрович, керівник гуртків дитячої екологічної відеостудії „Дивосвіт” Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

У рамках заходу було проведено наукові дослідження рослинного світу Закарпаття, екскурсії, польові практикуми, фотовиставка „Червонокнижні рослини нашого регіону”, конкурс-захист науково-дослідницьких робіт на тему „Природно-заповідний фонд та його роль у збереженні фіторізноманіття”, захист навчальних проектів учасників за результатами ботанічних практикумів.

Учасники захищали власні науково-дослідницькі роботи із вивчення рідкісних рослин та об’єктів природно-заповідного фонду свого краю.

Згідно програми було проведено наступні ботанічні практикуми: „Різноманіття природних та інтродукованих деревних і чагарникових рослин” (на базі дендрарію „Березинка” ДП „Мукачівське лісове господарство”), „Рідкісні та інтродуковані рослини” та „Лісоутворюючі породи Карпат” (на базі ДП „Ужгородське лісове господарство”, с. Кам’яниця).

Також учасники Збору відвідали дендрарій Мукачівського еколого-натуралістичного центру, ботанічний сад Ужгородського національного університету, ознайомилися з об’єктами природно-заповідного фонду м. Ужгород (ботанічна пам’ятка природи місцевого значення ясен Масарика, липова алея, сад Лаудона); а також побували у Мукачівському, Ужгородському та Невицькому замках, на українсько-словацькому кордоні.

Згідно рішення журі, за результатами конкурсу-захисту дослідницьких робіт І місце посіла команда Волинської області з дослідницькою роботою „Рослини Червоної книги Ковельщини”, ІІ місце розділили команди Дніпропетровської („Дослідження біорізноманіття родини Orchidaceae в околицях міста Дніпродзержинська”) і Тернопільської („Вивчення популяції рослин родини Орхідні на території Голицького ботаніко-ентомологічного заказника, занесених до Червоної книги України з метою збереження їх видового складу”) областей, ІІІ місце посіли команди Закарпатської („Дослідження рідкісних рослин дачних зон Чорної гори м. Виноградів”) і Львівської („Ботанічні та етноботанічні дослідження весняної флори, як приклад екологізації освіти”) областей.

За підсумками захисту навчальних проектів ботанічних практикумів, що відбувалися у трьох секціях, І місця посіли команди Полтавської, Волинської та Одеської областей, ІІ місця – команди Сумської, Закарпатської, Рівненської, Чернівецької та Дніпропетровської областей, ІІІ місця – команди Тернопільської, Чернігівської, Вінницької, Житомирської і Хмельницької областей.

На фотовиставку „Червонокнижні рослини нашого регіону” команди представили по 3 фотороботи, на яких зображено рослини, занесені до Червоної книги України. Згідно рішення журі, І місце посіла команда Хмельницької області, ІІ місця розділили команди Закарпатської і Чернівецької областей, ІІІ місця – команди Рівненської, Миколаївської і Львівської областей.

Аналізуючи проведений практикум, з впевненістю можна сказати, що мету його – екологічне виховання молоді, залучення їх до вирішення екологічних проблем – було досягнуто. І учасники експедиційно-польового збору в подальшому свідомо, зі знанням справи, долучатимуться до збереження різноманітності рослинного світу у своїх областях.

Завідувач відділу біології та
дослідницько-експериментальної
роботи ЗОЕНЦ О. Величканич

Директор ЗОЕНЦ – О. Геревич

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар