Обласна польова екологічна практика. Посвята в екологи. | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Обласна польова екологічна практика. Посвята в екологи.

З 26 червня 2015 року на території геологічної пам’ятки природи «Бутова гора», що на Шишаччині, де жив і працював видатний вчений, перший Президент Української академії наук В.І.Вернадський, для слухачів очно-заочної біологічної школи проводиться обласна польова екологічна практика.

Організатор практики – Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Практика проходить у формі наметового містечка.

Учасниками практики стали 60 вихованців з Полтавського, Кобеляцького, Гадяцького, Котелевського, Семенівського Шишацького районів області та міст Полтави і Лубен.

Невід’ємною частиною відкриття практики є посвята вихованців в екологи.

Цього року урочистість було проведено за участю Ленського Євгенія Анатолійовича, директора Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації та Глущенка Олександра Івановича, голови Шишацької районної державної адміністрації.

Під час посвяти в екологи юні науковці пройшли випробування вогнем, водою і мідними трубами та урочисто дали клятву юнната. На завершення дійства для дітей було організовано турнір з волейболу.

Польова практика – це нова форма роботи з дітьми в природному середовищі.

Серед найголовніших завдань польової практики з учнями є: виховання любові до природи рідного краю, оволодіння методами польових зоологічних та ботанічних досліджень, збір матеріалу для виконання дослідницьких робіт.

Науковий супровід під час польової практики здійснюють викладачі природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

Під час практики учні ознайомлюються з характеристикою екосистем, технікою і методикою збору ботанічного та зоологічного матеріалу, видовим складом рослин і тварин Полтавщини, занесених до Червоної книги України, вивчають хребетних та безхребетних тварин непроточних і проточних водойм (р. Псьол та Нардового озера).

Підсумком польової практики є складання заліків з ботаніки, систематики рослин, хімії, зоології безхребетних та зоології хребетних, написання науково-дослідницьких робіт учнями.

Практика передбачає не лише навчальну діяльність, під час проведення практики поєднуються навчально-виховна мета з оздоровленням на екологічно-чистих територіях, організацію оздоровчої, спортивної, культурно-масової діяльності та відпочинку дітей.

Щодня у таборі проводяться цікаві та змістовні виховні заходи: вечір знайомства, екологічний брейн-ринг, конкурси загонових газет, інсценованої казки, музичних відеокліпів, «У світі бантиків», «День навпаки», вечір «З Україною в серці», свято «Івана Купала», екологічна гра «Веселий потяг», конкурс на найкращу зачіску, різні спортивні змагання тощо.

Екологічна практика – це хороша школа екологічного виховання учнівської молоді.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар