В обласному дитячо-юнацькому оздоровчому таборі «Еколог», який знаходиться на території природоохоронної зони ландшафтного заказника загального значення «Міські Млини» в Зіньківському районі і є структурним підрозділом Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, триває оздоровлення обдарованих дітей з усієї Полтавської області.
25 червня 2015 року відбулося відкриття другої табірної зміни. На святі, присвяченому цій події, були присутні почесні гості:
– Ухань Олена Анатоліївна, начальник відділу кадрової, позашкільної та виховної роботи Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації;
– Панченко Віталій Григорович, виконуючий обов’язки голови Зіньківської райдержадміністрації;
– Бедніна Віталій Григорович, директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
Відкриття зміни традиційно розпочалося урочистою лінійкою, було піднято Державний прапор України, а після лінійки відбувся святковий концерт, у якому взяли участь зразковий хореографічний колектив ” Спалах” з м. Зінькова (керівник Гапон О. О.) та юні артисти, що відпочивають у таборі.
Цей табір є єдиним профільним стаціонарним табором еколого-натуралістичного спрямування в Україні. Влітку у таборі щорічно протягом чотирьох змін відпочиває понад 500 талановитих та обдарованих школярів: переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій, дитячих творчих колективів та спортивних команд.
Табір має чудові можливості для оздоровлення, відпочинку та навчання дітей. Тут дбають, щоб кожна дитина знайшла собі справу до душі, відчула себе творчою особистістю, збагатилась духовно і почувалась комфортно. Важливим завданням працівників табору є забезпечення дітей цікавим дозвіллям. У таборі кожної зміни працюють різноманітні гуртки, майстер-класи.
Педагогічний колектив табору приділяє велику увагу вихованню патріотизму та національної свідомості школярів, екологічному вихованню. З цією метою у таборі застосовують музейну педагогіку, організовують походи екологічними стежками. Діти відвідують Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, музеї українського весілля в с. Великі Будища, Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішному», «Музей-садибу Сморжа», конеферму, де вони можуть покататися на конях.
Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді за літній оздоровчий період різними формами відпочинку буде охоплено понад дві тисячі дітей та підлітків.