Проведення патріотичного маршруту „Козацтво Дніпропетровщини” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Проведення патріотичного маршруту „Козацтво Дніпропетровщини”

Комунальний заклад освіти
„Дніпропетровський обласний
еколого-натуралістичний
центр дітей та учнівської молоді”

Відповідно до плану роботи на 2015 рік комунального закладу освіти „Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Педан Ю.Ф.), з метою формування у дітей та учнівської молоді почуття національної гідності та патріотизму, організації змістовного дозвілля під час літнього оздоровчого періоду, використання елементів музейної педагогіки у навчально-виховному процесі позашкільних закладів освіти Дніпропетровської області 15 липня 2015 року для вихованців системи позашкільних еколого-натуралістичних навчальних закладів області був проведений патріотичний маршрут „Козацтво Дніпропетровщини”.

Участь у патріотичному маршруті взяли 36 учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Дніпропетровська, вихованців КЗО „Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”, КПНЗ „Станція юних натуралістів” та „Станція юних натуралістів №2” Дніпропетровської міської ради та 6 педагогів.

Учасники патріотичного маршруту відвідали відомий козацький Галушківський хутір, який знаходиться в Царичанському районі Дніпропетровської області.

Хутір є своєрідним музеєм часів козацької доби. Тут зібрані численні предмети побуту селян, ткацькі верстати, посуд, всіляке хатнє та ремісницьке приладдя, археологічні знахідки часів козацтва, знайдені при розкопках тощо. Захоплююча розповідь про традиційні стародавні обряди та звичаї українців дозволила дітям поринути у часи, які їм, ровесникам сучасних інформаційних технологій, відомі тільки зі сторінок книжок.

В музеї Галушківського хутора діє також виставка натільних хрестиків часів козацтва, знайдених на територіях різних областей України, в тому числі Дніпропетровської. Ця незвичайна виставка стала об’єктом особливої уваги дітей та педагогів.

Всі бажаючі мали можливість покататися на конях та справжній старовинній бричці, позмагатися у стрільбі з лука. Досвідчені козаки продемонстрували дітям, учасникам заходу, елементи бойового козацького мистецтва та вміння їзди на конях.

Програмою заходу було передбачено також відвідання Петриківського музею декоративного розпису, який входить у всесвітню культурну спадщину ЮНЕСКО. Під час цікавої екскурсії учасники ознайомилися з історією створення мистецтва декоративного петриківського розпису, його засновниками та сучасними відомими митцями розпису, основними художніми елементами, які використовуються при виготовленні картин та різноманітних виробів: кухонних дощок, глечиків, полумисків, ваз.

Справжнім подарунком дітям і дорослим від організаторів заходу став майстер-клас по петриківському розпису, де вони змогли на практиці застосувати вже відомі елементи, намалювавши рослинний символ України – калину. Всі роботи були подаровані дітям на згадку.

Проведення патріотичного маршруту „Козацтво Дніпропетровщини” сприяло формуванню у дітей національної свідомості і культури, поваги до народних традицій, обрядів, дозволило їм виявити свою ініціативу, творчість та самовираження. Саме через такі заходи діти навчаються любити рідну Батьківщину, поважати далеких пращурів, ознайомлюються з їхніми віруваннями, а також формуються як особистості.

19-07-1

19-07-2

19-07-3

19-07-4

19-07-5

19-07-6

19-07-7

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар