Звучи, рідна мово! Під таким гаслом пройшла зустріч педагогів ЗОЕНЦ з відпочивальниками „Арніки” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** запрошуємо молодь до участі у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «Крок до знань» 2021/2022 навчального року *** до 15 грудня 2021 року триває відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» 2021/2022 навчального року (заочно) *** до 15 грудня 2021 року триває Відкритий рейтинг якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» (заочно) *** 15 грудня 2021 року - Узагальнення передового педагогічного досвіду закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю у 2021 р. *** 16-17 грудня 2021 року - Всеукраїнський зліт юних орнітологів


Звучи, рідна мово! Під таким гаслом пройшла зустріч педагогів ЗОЕНЦ з відпочивальниками „Арніки”

Кожен із нас має гордитися чудовою мовою, адже вона того варта.

Олесь Гончар

Згадане гасло про рідну українську мову 23 жовтня цього року розпочало презентацію у Воловецькій філії „Арніка”, яку підготували педагоги відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ Оксана Кремінь та Мирослава Вайдич для лідерів учнівського самоврядування „Нове покоління”.

День української писемності та мови – державне свято, запроваджене у 1997 році, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

Також за православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора – Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря.

Крім того, з пізнавальної мультимедійної презентації відпочивальники дізналися про походження та древні археологічні знахідки української писемності, про визнаних світом геніїв і зачинателів сучасної української мови.

Всім відомо, що українська мова надзвичайно колоритна і багата на говірки, наріччя та діалекти. Діткам педагоги запропонували відгадати слова із словника закарпатського діалекту, які їх розвеселили.

Потім, розділившись на чотири команди, учасники змагалися у грі-квесті під назвою „Мовний марафон”, де було п’ять зупинок, а саме: „Відгадай загадки”, „Цікава вікторина”, „Словниковий диктант”, „Розкодуй слова” та „Видатні українські письменники”.

Підсумовуючи результати гри-квесту, команди нагороджені грамотами за І, ІІ та ІІІ місця.

Даний захід став для дітей пізнавальним та інформативним, і найголовніше, ще більшим усвідомленням того, що своєю мовою необхідно пишатись і прославляти її.

Мирослава Вайдич, методистка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар