Звучи, рідна мово! Під таким гаслом пройшла зустріч педагогів ЗОЕНЦ з відпочивальниками „Арніки” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Запрошуємо учнівську молодь різного віку у гуртки на 2020/2021 н.р., які працюють в Національному еколого-натуралістичному центрі. Зареєструватись можна онлайн (рубрика "Робота гуртків" головного меню) на сайті Центру *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 21 серпня - Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** 16-27 листопада 2020 - Декада юннатівського вогника, присвячена 95-річчю юннатівського руху в Україні *** 2-3 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої і позашкільної освіти *** 2-3 грудня 2020 року пройде Всеукраїнська онлайн-конференція для учнівської молоді «Збережемо ліси для майбутніх поколінь» *** 8 грудня 2020 року - Всеукраїнський фестиваль «Україна - сад» (онлайн-конференція) *** 16-17 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності» (тема заходу – «Українська паляниця») *** до 20 грудня 2020 року термін подання робіт на виставку Всеукраїнського конкурсу ”Новорічна композиція” ***


Звучи, рідна мово! Під таким гаслом пройшла зустріч педагогів ЗОЕНЦ з відпочивальниками „Арніки”

Кожен із нас має гордитися чудовою мовою, адже вона того варта.

Олесь Гончар

Згадане гасло про рідну українську мову 23 жовтня цього року розпочало презентацію у Воловецькій філії „Арніка”, яку підготували педагоги відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ Оксана Кремінь та Мирослава Вайдич для лідерів учнівського самоврядування „Нове покоління”.

День української писемності та мови – державне свято, запроваджене у 1997 році, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

Також за православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора – Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря.

Крім того, з пізнавальної мультимедійної презентації відпочивальники дізналися про походження та древні археологічні знахідки української писемності, про визнаних світом геніїв і зачинателів сучасної української мови.

Всім відомо, що українська мова надзвичайно колоритна і багата на говірки, наріччя та діалекти. Діткам педагоги запропонували відгадати слова із словника закарпатського діалекту, які їх розвеселили.

Потім, розділившись на чотири команди, учасники змагалися у грі-квесті під назвою „Мовний марафон”, де було п’ять зупинок, а саме: „Відгадай загадки”, „Цікава вікторина”, „Словниковий диктант”, „Розкодуй слова” та „Видатні українські письменники”.

Підсумовуючи результати гри-квесту, команди нагороджені грамотами за І, ІІ та ІІІ місця.

Даний захід став для дітей пізнавальним та інформативним, і найголовніше, ще більшим усвідомленням того, що своєю мовою необхідно пишатись і прославляти її.

Мирослава Вайдич, методистка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар