У Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі стартував новий навчальний рік | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


У Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі стартував новий навчальний рік

Відповідно до Закону про позашкільну освіту розпочато новий навчальний рік в дитячих об’єднання Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Враховуючи сьогоднішню ситуацію, заняття проводилися з дотриманням усіх вимог адаптивного карантину.

Перед початком занять, які проводилися безпосередньо в екоцентрі до юних натуралістів із словами вітання з початком навчального року, побажаннями здоров’я, благополуччя та успіхів в навчанні звернулися директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич і заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи Василь Кузьма. А до всіх юннатів, їх батьків та колег педагогів, що проводять гуртки від ЗОЕНЦ в Хустському, Іршавському та Рахівському районах Олександр Геревич звернувся через відеозвернення, в якому, зокрема, відмітив, яку важливу роль відіграють набуті знання у становленні наших вихованців як громадян, активних, екологічно грамотних природоохоронців.

Сьогодні в багатьох країнах світу і в Україні вагома роль в освіті й вихованні молоді покладена саме на підвищення екологічної свідомості й культури, відтак збереження навколишнього природного середовища. Постійно організовуються різні природоохоронні заходи, екологічні акції, направлені на вивчення, дослідження, охорону і примноження природних ресурсів.

Педагоги провели перші гурткові заняття в ЗОЕНЦ, на базі шкіл м. Ужгорода та області.

Так, керівниця гуртка „Юні квітникарі” Оксана Кремінь провела перше заняття на тему: „Видатні вчені-природоохоронці Закарпаття. Ознайомлення гуртківців з планом роботи гуртка”. Заняття розпочалось важливою розповіддю про профілактику інфікування і поширення коронавірусу та правилами захисту від вірусних інфекцій. Юннати ознайомились з програмою, планом та метою гуртка, з практичними роботами, які проводитимуться протягом навчального року.

Керівниця гуртка розповіла вихованцям про видатних вчених-природоохоронців Закарпаття, згідно розробленої методичної рекомендації Людмили Бокій. Діти дізнались їх автобіографії, наукову діяльність, завдяки чому вони стали відомими не лише в Україні, а й за кордоном.

В ході заняття юннати активно відповідали на питання вікторини „Знавці природи”, грали в екологічні ігри, розгадували ребуси на екологічну тематику та робили аплікацію „Осінь”.

Завершальним етапом заняття було ознайомлення вихованців з інструктажем з охорони праці при проведенні екскурсій, походів та правилами поведінки в кутку живої природи. Гуртківці із задоволенням пройшлись по екологічним стежкам екоцентру, відвідали мешканців кутка живої природи, зробивши на згадку фото з улюбленими тваринками.

У відділі екології та природоохоронної роботи з вихованцями гуртка „Юні екологи” проведено перше заняття керівницею гуртка Мирославою Копчею. Тема заняття: „Охорона природи рідного краю та його екологічні проблеми ”. До заняття долучилася студентка, яка наразі проходить практику Ліліана Гладьо, практично набувала досвіду з дітками, провела гру-розминку “Мозковий штурм” та запропонувала скласти опис свого варіанту розв’язання екологічних проблем нашого міста. Дітки виконали ці завдання на відмінно.

Також, керівниця гуртка „Природа рідного краю” Ірина Катрич провела заняття в закладі дошкільної освіти № 36 на тему: „Природа твій друг – коли ти добре знаєш її”. Педагог ознайомила дошкільнят з правила безпечної поведінки в природі, дала знання про їстівні та отруйні гриби. Приємною несподіванкою для діток стало знайомство з морською свинкою, яку принесла Ірина Сергіївна.

Перше заняття в юннатів гуртка “Юні охоронці природи”, керівницею якого є Мирослава Дячук, пройшло на базі Лазещинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тема заняття: „Моє прекрасне екологічне літо”. Діти в ігровій формі розповідали про своє літо та різні його події. Основне завдання в юннатів було поділитися своєю еко – історією, новою екологічною звичкою, яку вони освоїли протягом літа або вчинком, яким вони пишаються.

Керівниця гуртка „Природа рідного краю” Світлана Туряниця, на базі Приборжавської ЗОШ І-ІІІ ст., провела заняття на тему: „Природа починається з добра” та „Прибирання території школи”.

Ганна Андрусь, керівниця гуртка „Юні садівники”, провела перше заняття на тему: „Видатні вчені-природоохоронці Закарпаття” на базі початкової школи ЗОШ № 6.

Марина Павко, гуртка „Природа рідного краю” провела заняття на тему: „Наша Батьківщина – Україна”, на базі ДЗО № 1.

Еріка Казаріна, гуртка „Природа рідного краю” провела заняття на тему: „COVID-19”, на базі ЗОШ № 2.

Ольга Марчишинець, керівниця гуртка „Декоративно-ужиткове мистецтво” провела заняття на тему: „Цінності нашого життя. Мандруй, пізнавай, відкривай!” , на базі Білківської ЗОШ І-ІІІ ст..

Є сподівання, що новий навчальний рік буде сповнений новими креативними ідеями та екологічними знаннями.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар