Відповідно до Закону про позашкільну освіту розпочато новий навчальний рік в дитячих об’єднання Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
Враховуючи сьогоднішню ситуацію, заняття проводилися з дотриманням усіх вимог адаптивного карантину.
Перед початком занять, які проводилися безпосередньо в екоцентрі до юних натуралістів із словами вітання з початком навчального року, побажаннями здоров’я, благополуччя та успіхів в навчанні звернулися директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич і заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи Василь Кузьма. А до всіх юннатів, їх батьків та колег педагогів, що проводять гуртки від ЗОЕНЦ в Хустському, Іршавському та Рахівському районах Олександр Геревич звернувся через відеозвернення, в якому, зокрема, відмітив, яку важливу роль відіграють набуті знання у становленні наших вихованців як громадян, активних, екологічно грамотних природоохоронців.
Сьогодні в багатьох країнах світу і в Україні вагома роль в освіті й вихованні молоді покладена саме на підвищення екологічної свідомості й культури, відтак збереження навколишнього природного середовища. Постійно організовуються різні природоохоронні заходи, екологічні акції, направлені на вивчення, дослідження, охорону і примноження природних ресурсів.
Педагоги провели перші гурткові заняття в ЗОЕНЦ, на базі шкіл м. Ужгорода та області.
Так, керівниця гуртка „Юні квітникарі” Оксана Кремінь провела перше заняття на тему: „Видатні вчені-природоохоронці Закарпаття. Ознайомлення гуртківців з планом роботи гуртка”. Заняття розпочалось важливою розповіддю про профілактику інфікування і поширення коронавірусу та правилами захисту від вірусних інфекцій. Юннати ознайомились з програмою, планом та метою гуртка, з практичними роботами, які проводитимуться протягом навчального року.
Керівниця гуртка розповіла вихованцям про видатних вчених-природоохоронців Закарпаття, згідно розробленої методичної рекомендації Людмили Бокій. Діти дізнались їх автобіографії, наукову діяльність, завдяки чому вони стали відомими не лише в Україні, а й за кордоном.
В ході заняття юннати активно відповідали на питання вікторини „Знавці природи”, грали в екологічні ігри, розгадували ребуси на екологічну тематику та робили аплікацію „Осінь”.
Завершальним етапом заняття було ознайомлення вихованців з інструктажем з охорони праці при проведенні екскурсій, походів та правилами поведінки в кутку живої природи. Гуртківці із задоволенням пройшлись по екологічним стежкам екоцентру, відвідали мешканців кутка живої природи, зробивши на згадку фото з улюбленими тваринками.
У відділі екології та природоохоронної роботи з вихованцями гуртка „Юні екологи” проведено перше заняття керівницею гуртка Мирославою Копчею. Тема заняття: „Охорона природи рідного краю та його екологічні проблеми ”. До заняття долучилася студентка, яка наразі проходить практику Ліліана Гладьо, практично набувала досвіду з дітками, провела гру-розминку “Мозковий штурм” та запропонувала скласти опис свого варіанту розв’язання екологічних проблем нашого міста. Дітки виконали ці завдання на відмінно.
Також, керівниця гуртка „Природа рідного краю” Ірина Катрич провела заняття в закладі дошкільної освіти № 36 на тему: „Природа твій друг – коли ти добре знаєш її”. Педагог ознайомила дошкільнят з правила безпечної поведінки в природі, дала знання про їстівні та отруйні гриби. Приємною несподіванкою для діток стало знайомство з морською свинкою, яку принесла Ірина Сергіївна.
Перше заняття в юннатів гуртка “Юні охоронці природи”, керівницею якого є Мирослава Дячук, пройшло на базі Лазещинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тема заняття: „Моє прекрасне екологічне літо”. Діти в ігровій формі розповідали про своє літо та різні його події. Основне завдання в юннатів було поділитися своєю еко – історією, новою екологічною звичкою, яку вони освоїли протягом літа або вчинком, яким вони пишаються.
Керівниця гуртка „Природа рідного краю” Світлана Туряниця, на базі Приборжавської ЗОШ І-ІІІ ст., провела заняття на тему: „Природа починається з добра” та „Прибирання території школи”.
Ганна Андрусь, керівниця гуртка „Юні садівники”, провела перше заняття на тему: „Видатні вчені-природоохоронці Закарпаття” на базі початкової школи ЗОШ № 6.
Марина Павко, гуртка „Природа рідного краю” провела заняття на тему: „Наша Батьківщина – Україна”, на базі ДЗО № 1.
Еріка Казаріна, гуртка „Природа рідного краю” провела заняття на тему: „COVID-19”, на базі ЗОШ № 2.
Ольга Марчишинець, керівниця гуртка „Декоративно-ужиткове мистецтво” провела заняття на тему: „Цінності нашого життя. Мандруй, пізнавай, відкривай!” , на базі Білківської ЗОШ І-ІІІ ст..
Є сподівання, що новий навчальний рік буде сповнений новими креативними ідеями та екологічними знаннями.