![](https://nenc.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/кубок-4-300x225.jpg)
Історія юннатівського руху на Київщині бере свій початок з 20-их років минулого століття. Юннатівські об’єднання виникали й розвивались у школах. Це була позакласна робота в гуртках за інтересами. Перших юннатів називали юними любителями саду. Тут діти опановували найелементарніші навички вирощування плодових дерев.
У 1953 році було створено Київську обласну станцію юних натуралістів-мічурінців, яка широко розгорнула свою діяльність: організувала роботу гуртків юних натуралістів, садівників, квітникарів, овочівників, зоологів-тваринників. Юннати Київщини підтримували тісний зв’язок з ученими і проводили дослідницьку роботу під їхнім керівництвом, вирощуючи нові культури.
Нові яскраві сторінки у книгу історії юннатівського руху Київщини сьогодні вписують понад 5 тисяч вихованців гуртків еколого-натуралістичного напряму, які проводять дослідницьку роботу в ландшафтних садах, теплицях, куточках живої природи, що дозволяє поєднувати теоретичні знання з виробничою практикою та застосуванням інноваційних наукових технологій. На їхньому рахунку щорічні перемоги у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, проєктах, акціях.
15-16 вересня 2020 року з нагоди святкування 95-річчя юннатівського руху в Україні вихованці закладів позашкільної освіти Київщини взяли участь у Всеукраїнській ювілейній естафеті «Стежками юннатівського руху», в межах якої були проведені флешмоби, квести, виставки, майстерки, онлайн-трансляції, спільні перегляди тощо. Також у КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» відбулася інноваційна платформа «Позашкілля – простір креативу та творчості» до Дня позашкілля в Україні, під час якої відбулася урочиста церемонія передачі кубка Всеукраїнської ювілейної естафети «Стежками юннатівського руху» юннатам Житомирської області.