Новини науки: Їх ще можна врятувати. Тварини | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Новини науки: Їх ще можна врятувати. Тварини

Вчені з Гетеборзького університету в Швеції, за допомогою комп’ютерної моделі, проаналізували темпи вимирання тварин і прийшли до висновку, що до кінця століття з планети зникнуть 550 видів тварин. Однак їх ще можна врятувати. Дослідники відзначають, що кожна втрата для природи буде також втратою «частини природної історії Землі». Однак, незважаючи на песимістичні прогнози, навіть зараз можна врятувати сотні видів, активізувавши зусилля по їх збереженню.


Нові дослідження, опубліковані в журналі Science Advances, показують, що людина майже повністю відповідальна за вимирання ссавців в останні десятиліття. Адже за минулі 50 років через людей вимерли понад дві третини хребетних тварин. Про це йдеться в доповіді Всесвітнього фонду дикої природи «Жива планета 2020».
Так, з 1970 року чисельність популяцій хребетних на Землі, включаючи птахів і риб,  скоротилася на 68%. Причини – глобальне економічне зростання і екстенсивне господарство, через що знищуються місця проживання живих організмів, змінюється клімат, зникають ліси і забруднюються води Світового океану.
Незважаючи на це, людство ще може врятувати більшу частину видів за допомогою цілеспрямованих і ефективних стратегій збереження.
Вчені зібрали багато даних про викопні скам’янілості, а також терміни і масштаби попередніх вимирань. Комп’ютерне моделювання прогнозує значне збільшення темпів вимирання до 2100 року, виходячи з поточного загрозливого статусу.
Згідно з цими моделями, вимирання, які відбувалися в минулому, є лише «верхівку айсберга» в порівнянні із наступом вимиранням в наступні десятиліття.
За прогнозами вчених, світ зможе повернутися до рівня біорізноманіття десятирічної давності лише до 2070 року, якщо поєднає посилені природоохоронні заходи і перехід на стійку економіку.
«Відновлення минулих впливів на біорізноманіття необхідно для розуміння того, чому деякі види і екосистеми були особливо уразливі від людської діяльності. Будемо сподіватися, що це дозволить нам розробити більш ефективні природоохоронні заходи для боротьби з вимиранням» – відзначають дослідники.

Джерело: https://svidok.online/ucheny-e-vy-yasny-ly-skol-ko-zhy-votny-h-y-scheznet-do-2100-goda/

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар