Новини науки: Їх ще можна врятувати. Тварини | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Новини науки: Їх ще можна врятувати. Тварини

Вчені з Гетеборзького університету в Швеції, за допомогою комп’ютерної моделі, проаналізували темпи вимирання тварин і прийшли до висновку, що до кінця століття з планети зникнуть 550 видів тварин. Однак їх ще можна врятувати. Дослідники відзначають, що кожна втрата для природи буде також втратою «частини природної історії Землі». Однак, незважаючи на песимістичні прогнози, навіть зараз можна врятувати сотні видів, активізувавши зусилля по їх збереженню.


Нові дослідження, опубліковані в журналі Science Advances, показують, що людина майже повністю відповідальна за вимирання ссавців в останні десятиліття. Адже за минулі 50 років через людей вимерли понад дві третини хребетних тварин. Про це йдеться в доповіді Всесвітнього фонду дикої природи «Жива планета 2020».
Так, з 1970 року чисельність популяцій хребетних на Землі, включаючи птахів і риб,  скоротилася на 68%. Причини – глобальне економічне зростання і екстенсивне господарство, через що знищуються місця проживання живих організмів, змінюється клімат, зникають ліси і забруднюються води Світового океану.
Незважаючи на це, людство ще може врятувати більшу частину видів за допомогою цілеспрямованих і ефективних стратегій збереження.
Вчені зібрали багато даних про викопні скам’янілості, а також терміни і масштаби попередніх вимирань. Комп’ютерне моделювання прогнозує значне збільшення темпів вимирання до 2100 року, виходячи з поточного загрозливого статусу.
Згідно з цими моделями, вимирання, які відбувалися в минулому, є лише «верхівку айсберга» в порівнянні із наступом вимиранням в наступні десятиліття.
За прогнозами вчених, світ зможе повернутися до рівня біорізноманіття десятирічної давності лише до 2070 року, якщо поєднає посилені природоохоронні заходи і перехід на стійку економіку.
«Відновлення минулих впливів на біорізноманіття необхідно для розуміння того, чому деякі види і екосистеми були особливо уразливі від людської діяльності. Будемо сподіватися, що це дозволить нам розробити більш ефективні природоохоронні заходи для боротьби з вимиранням» – відзначають дослідники.

Джерело: https://svidok.online/ucheny-e-vy-yasny-ly-skol-ko-zhy-votny-h-y-scheznet-do-2100-goda/

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар