Новини науки: Їх ще можна врятувати. Тварини | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Новини науки: Їх ще можна врятувати. Тварини

Вчені з Гетеборзького університету в Швеції, за допомогою комп’ютерної моделі, проаналізували темпи вимирання тварин і прийшли до висновку, що до кінця століття з планети зникнуть 550 видів тварин. Однак їх ще можна врятувати. Дослідники відзначають, що кожна втрата для природи буде також втратою «частини природної історії Землі». Однак, незважаючи на песимістичні прогнози, навіть зараз можна врятувати сотні видів, активізувавши зусилля по їх збереженню.


Нові дослідження, опубліковані в журналі Science Advances, показують, що людина майже повністю відповідальна за вимирання ссавців в останні десятиліття. Адже за минулі 50 років через людей вимерли понад дві третини хребетних тварин. Про це йдеться в доповіді Всесвітнього фонду дикої природи «Жива планета 2020».
Так, з 1970 року чисельність популяцій хребетних на Землі, включаючи птахів і риб,  скоротилася на 68%. Причини – глобальне економічне зростання і екстенсивне господарство, через що знищуються місця проживання живих організмів, змінюється клімат, зникають ліси і забруднюються води Світового океану.
Незважаючи на це, людство ще може врятувати більшу частину видів за допомогою цілеспрямованих і ефективних стратегій збереження.
Вчені зібрали багато даних про викопні скам’янілості, а також терміни і масштаби попередніх вимирань. Комп’ютерне моделювання прогнозує значне збільшення темпів вимирання до 2100 року, виходячи з поточного загрозливого статусу.
Згідно з цими моделями, вимирання, які відбувалися в минулому, є лише «верхівку айсберга» в порівнянні із наступом вимиранням в наступні десятиліття.
За прогнозами вчених, світ зможе повернутися до рівня біорізноманіття десятирічної давності лише до 2070 року, якщо поєднає посилені природоохоронні заходи і перехід на стійку економіку.
«Відновлення минулих впливів на біорізноманіття необхідно для розуміння того, чому деякі види і екосистеми були особливо уразливі від людської діяльності. Будемо сподіватися, що це дозволить нам розробити більш ефективні природоохоронні заходи для боротьби з вимиранням» – відзначають дослідники.

Джерело: https://svidok.online/ucheny-e-vy-yasny-ly-skol-ko-zhy-votny-h-y-scheznet-do-2100-goda/

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар