На колегії Хмельницької ОДА обговорили питання екологічної освіти | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


На колегії Хмельницької ОДА обговорили питання екологічної освіти

Про екологічну освіту як одну із передумов вирішення екологічних проблем в області говорили під час розширеного засідання колегії ОДА під керівництвом Дмитра Габінета. Як доповіла Антоніна Харчук, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, в області організовано роботу щодо забезпечення безперервної екологічної освіти та виховання всіх верств населення.

Головні тези доповіді:

➡ Екологічна освіта у 2019/2020 навчальному році здійснювалася відповідно до Концепції екологічної освіти та програм з базових предметів природничого циклу та Плану комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури учнівської молоді навчальних закладів області на 2016-2020 роки. Відповідні дисципліни викладаються як у закладах загальної середньої, так і вищої освіти.

➡ Координацію й організаційно-методичний супровід екологічної освіти і виховання школярів в області забезпечують профільні позашкільні заклади – Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, комунальний заклад Дунаєвецької міської ради “Станція юних натуралістів”, екологічний відділ Кам’янець-Подільського позашкільного НВО,  комунальний заклад “Дитячо-юнацький центр туризму та екологічної роботи” Славутської міської ради, Шепетівський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та 146 базових (опорних) закладів освіти передового педагогічного досвіду, у тому числі з питань екологічної освіти і виховання – 53, дослідницько-натуралістичної роботи – 52, природоохоронної роботи – 41.

➡ В області працюють 133 гуртки юних екологів, 50 гуртків юних друзів природи і 58 гуртків юних екологів-краєзнавців, 326 екологічних загонів, у тому числі 151 екологічна агітбригада.

➡ На Хмельниччині функціонує 46 учнівських лісництв, в яких займаються лісоохоронною справою 1086 учнів, за ними закріплено 1624,8 га лісу. Висаджено 47,9 га лісу. Такі лісництва є однією з ефективних форм екологічної освіти і виховання, організації трудового навчання і виховання, стимулювання творчого самовдосконалення юних лісівників-дендрологів, сприяння самовизначенню в майбутній професії, залучення до науково-дослідницької та експериментальної діяльності з біології, екології і лісового господарства.

➡ У закладах освіти області проводиться робота у цьому напрямку з обдарованими дітьми. Школярі залучаються до підготовки науково-дослідницьких робіт для участі в обласних еколого-натуралістичних конкурсах. До складу відділення “Екологія та аграрні науки” входять 6 наукових секцій, навчанням в яких охоплено майже 200 вихованців (7 навчальних груп гурткової роботи та 4 наукових секції мобільно-консультаційного пункту).

➡ Цьогоріч учасниками І етапу конкурсу-захисту у відділенні екології та аграрних наук стали 114 осіб, 95 із них здобули перемогу, 46 – взяли участь у ІІ (обласному) етапу конкурсу-захисту, 23 – вибороли призові місця, а саме: троє – перше, дев’ятеро – друге та шестеро – третє. Двадцять три переможці цього відділення стали преміантами відповідних ступенів та отримали одноразову обласну премію. За під¬сумками фінального етапу конкурсу-захисту у 2019 році Міронова Софія, випускниця Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та Хмельницького навчально-виховного комплексу № 10, секція “Охорона довкілля та раціональне природокористування”, стала стипендіаткою Президента України.

➡ Забезпечено широке залучення школярів та студентів до участі у Всеукраїнських та регіональних масових еколого-натуралістичних заходах. У рамках обласної Програми охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2016-2020 роки щорічно проводиться обласний заочний конкурс “Природа України очима дітей Хмельниччини”. У травні-червні 2020 року такий конкурс пройшов під гаслом: “Сміття зберемо – природу збережемо!”. Продовжується реалізація екологічно-освітнього проєкту “Компола”. Більше тридцяти освітніх закладів області є учасниками Освітньої програми “Лелека”, яка здійснюється в рамках Програми охорони білого лелеки проєкту Ciconia-Ukraina за підтримки Фонду “Ciconia” (Ліхтенштейн), функціонує мережа шкільних, районних, міських осередків громадського дитячого об’єднання Всеукраїнської дитячої спілки “Екологічна варта”, які займаються природоохоронною, просвітницькою роботою і роботою з енергозбереження. У рамках спілки проведено акції “Здай лампу – збережи природу”, “Батарейкам – утилізація!”, “Відходи – у доходи!” тощо.

➡ Одним із найголовніших завдань екологічної освіти є підготовка фахівців-екологів.  Випуск фахівців за спеціальністю “Екологія” бакалаврського і магістерського рівнів в області здійснюють Хмельницький національний університет, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка та Подільський державний аграрно-технічний університет.

➡ Приділяється увага підвищенню кваліфікації педагогів з метою вдосконалення екологічної компетентності педагогів. Таку роботу проводить Хмельницький інститут післядипломної педагогічної освіти. Окрім того, учителі біології та екології проходять курси підвищення кваліфікації у форматі спеціалізації з метою підготовки до реалізації програм інваріантної і варіативної складової навчальних планів. Реалізуються спецкурси “Модернізація змісту освіти для сталого розвитку”, “Основи екології”.

Співдоповідачкою з питання екологічної освіти виступила директор Департаменту природних ресурсів та екології ОДА Тетяна Дзюблюк. Посадовиця звернула увагу учасників колегії на проблему гострої нестачі в області фахівців-екологів саме інженерно-технічного спрямування, особливо для комунальної сфери.  До прикладу, лише у Кам’янці-Подільському, Славуті та Хмельницькому на очисних спорудах є відповідні фахівці. Саме тому Тетяна Василівна закликала новообраних голов громад звернути особливу увагу на активну та талановиту молодь, яка цікавиться питаннями збереження природи, екологічної безпеки, та стимулювати здобуття нею екологічної освіти. Вона також подякувала за співпрацю з Департаментом керівникам навчальних закладів, які здійснюють підготовку відповідних кадрів, та висловила сподівання, що в майбутньому заклади зможуть готувати спеціалістів-екологів саме інженерного профілю, які зможуть вирішувати конкретні практичні питання, що постають в наших містах та селах.

Джерело: https://www.adm-km.gov.ua/?p=85558

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d