Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** 22 квітня - 02 травня 2024 року - проведення Всеукраїнської декади екологічної освіти (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів

15 грудня 2015 року в м. Кошице (Словаччина) відбувся вступний семінар проекту FORSOC „Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів” в рамках програми „SK08 Транскордонна співпраця” Норвезького фінансового механізму 2009-2014. Партнерами цього проекту вУкраїні, крім ГО ФОРЗА, є Національний природний парк „Зачарований край” та Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства. Закордонними партнерами проекту є Національний лісовий центр у м. Зволен, Муніціпальні ліси м. Кошице, Церковні ліси міста Попрад PRO POPULO та лісівнича національна рада осіб з обмеженими можливостями Словаччини SOS (Словаччина), а також Інститут підвищення кваліфікації лісівників Skogdrukets Kursinstitutt (Норвегія).

На вступному семінарі учасники мали змогу познайомитись один з одним, послухати презентації партерів проекту про їх діяльність, обговорити завдання та перспективи подальшої роботи.

З ініціативи керівництва об’єднання ”Форза” до участі в семінарі, а в перспективі і у реалізації проекту, були запрошенні педагогічні працівники від Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді – директор Геревич О.В., та Самойлова А.В. – завідуюча відділом екології та природоохоронної роботи. І це не випадково, оскільки саме ЗОЕНЦ разом із управлінням лісового та мисливського господарства, координують роботу учнівських (шкільних) лісництв. Колись, у далекі 80-ті роки в області нараховувалося 63 шкільні лісництва, значна частина яких діяла при лісництвах, що належали колгоспам. Після ліквідації колгоспів, а отже й лісів, що були в їх підпорядкуванню кількість шкільних лісництв скоротилася до 14. На сьогодні, завдяки плідній багаторічній співпраці ЗОЕНЦ з управлінням лісового та мисливського господарства, багатьма навчальними закладами області вже відновлено діяльність 42 учнівських лісництв.

DSC_1318

DSC_1325

DSC_1326

В ході зустрічі організатори проекту поділились своїми планами, до реалізації яких вже вирішено залучити й педагогів Закарпаття та їх учнів, на півтора року, адже проект, що розпочинає свою дію з грудня 2015 року, закінчується у квітні 2017 року. Вони повідомили, що протягом цього часу планується провести наступне:

Тренінги в рамках навчальної програми;

  • Навчальні подорожі у Норвегію, Україну та Словаччину;
  • Англійський лісовий табір для дітей Норвегії, України та Словаччини;
  • Створення спільного Українсько-Словацького зеленого класу;
  • Навчання тренерів, які зможуть у подальшому навчати молодь на місцях.

Для підведення підсумків, у 2017 році, передбачено всім знову зібратись на заключній конференції.

У свою чергу ми сподіваємося, що завдяки розпочатому проекту стане можливим створення (відновлення) ще більшої кількості учнівських лісництв в Закарпатті та зможе значно зрости якість і ефективність їх подальшої діяльності.

Самойлова А.В.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар