Переможці у проведенні моніторингових досліджень за програмою GLOBE | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Переможці у проведенні моніторингових досліджень за програмою GLOBE

Згідно з планом роботи Національного еколого-натуралістичного центру в 2015 році в Україні школи та позашкільні установи, які є учасниками міжнародної науково-освітньої програми GLOBE, проводили моніторинг-дослідження стану навколишнього середовища. Відповідно до даних статистики з міжнародного веб-сайту програми призові місця за кількістю внесених спостережень за період з 1 січня по 23 грудня 2015 року займають:

Комунальний заклад «Рівненська станція юних натуралістів» – 478 сумарних спостережень (основні протоколи: температура повітря, хмари, температури поверхні, озеленення/пожовтіння).

Заклад нагороджується міжнародним сертифікатом за визначне досягнення у програмі GLOBE, а також спеціальним призом – фотометром CALIPSO, що призначений для вимірювання аерозолів в повітрі та порівняння наземних даних з даними супутника CALIPSO.

calipso

Проводячи ці вимірювання учні допомагають вченим робити передбачення щодо зміни клімату. Завдяки приладу вихованці закладу можуть приєднатися до Європейської кампанії по дослідженню аерозолів в рамках програми GLOBE.

Хорошівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з музично-хореографічним профілем Петропавлівської районної ради Дніпропетровської області – 247 сумарних спостережень (основні протоколи: температура повітря, хмари, озеленення/пожовтіння).

Заклад нагороджується міжнародним сертифікатом за визначне досягнення у програмі GLOBE та набором лінійок програми GLOBE.

Чернівецький міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Чернівецької міської ради – 194 сумарних спостереження (основні протоколи: температура повітря, хмари, озеленення/пожовтіння).

Заклад нагороджується міжнародним сертифікатом за визначне досягнення у програмі GLOBE та набором лінійок програми GLOBE.

Вітаємо переможців і сподіваємося, що ці невеликі нагороди дадуть вам натхнення активно працювати над програмою в наступному році, решті учасникам – бажаємо успіхів наступного року. Починаючи з січня 2016 року кожного місяця Національний еколого-натуралістичний центр оголошуватиме в соціальних мережах заклад, який вніс найбільшу кількість даних на веб-сайт GLOBE, а в кінці року – заклад, який зробив найбільше спостережень, отримає нагороду.

Нагадуємо, що збір даних та їх внесення до наукової бази є критично важливим для наукових досліджень (як учнівських, так і тих, що проводяться вченими), адже чим більше даних ми маємо про нашу Землю, тим краще можемо розуміти процеси, що відбуваються в нашому середовищі і як покращити його.

Про програму: GLOBE (“Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля” ) – це міжнародна практична науково-освітня програма, яка спрямована на об’єднання зусиль учнів, вчителів та вчених у отриманні додаткової інформації про навколишнє середовище шляхом збору даних і проведення спостережень. Основна методика програми – це проблемно-орієнтовне навчання через проведення власних наукових спостережень за навколишнім середовищем, внесення отриманих даних до міжнародної відкритої бази даних, аналіз та подальше використання своїх даних та даних інших шкіл у власних дослідницьких проектах, під час співпраці з вченими та школярами з усього світу. Концепція GLOBE полягає у створенні світової спільноти учнів, вчителів, науковців та громадян для кращого розуміння, підтримання і покращення середовища Землі на локальному, регіональному та глобальному рівнях. Місія програми – сприяння навчанню та викладанню природничих наук, підвищення екологічної свідомості, активізація наукових відкриттів. В Україні GLOBE – це 354 школи та позашкільні навчальні заклади, 264 вчителя, 1,965 учнів та більш ніж 22,239 спостережень. Координатором програми є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар