В Дніпропетровській області проведений ceмінар-тренінг “Розвиток творчої активності особистості в процесі пошукової і дослідницько-експериментальної діяльності в закладах позашкільної освіти” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


В Дніпропетровській області проведений ceмінар-тренінг “Розвиток творчої активності особистості в процесі пошукової і дослідницько-експериментальної діяльності в закладах позашкільної освіти”

Відповідно до календарного планування на поточний рік на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан) 24 листопада 2021 року був проведений в онлайн режимі обласний семінар-тренінг за темою“ Розвиток творчої активності особистості в процесі пошукової і дослідницько-експериментальної діяльності в закладах позашкільної освіти”.

Учасниками заходу стали майже 100 педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму, представники об’єднаних територіальних громад з різних регіонів області, відповідальні за роботу з творчо обдарованою молоддю.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся Юрій Педан, директор КЗО “ОЕНЦДУМ”. У своєму виступі він наголосив, що метою позашкільної освіти відповідно до суспільного замовлення та освітньої політики держави є створення психолого-педагогічних умов для повноцінного творчого, інтелектуального, духовного розвитку особистості, підвищення її мотивації до пізнання і творчості; задоволення освітніх потреб на основі її залучення до творчої діяльності, зокрема пошукової, науково-дослідницької та експериментальної.

Також він презентував навчально-методичні посібники “Основи промислової біотехнології” для слухачів обласної Природничої школи та практичний посібник для юннатів “По слідах ссавців природного заповідника “Дніпровського-Орільський”, які були видані КЗО “ОЕНЦДУМ” в цьому навчальному році під редакцією науковців Українського державного хіміко-технологічного університету і наукових співробітників природного заповідника “Дніпровського-Орільський”.

У теоретичному модулі семінару до уваги учасників була представлена презентація по темі “Теоретичні та практичні аспекти творчої активності особистості” та перегляд відеоролика “Чинники, що впливають на розвиток креативності учнів”, який провела Наталя Потапова, практичний психолог соціальної служби Дніпровського національного університету ім. О. Гончара. Вона підкреслила у своєму виступі, що зміни, які відбуваються останнім часом у суспільстві, диктують необхідність оновлення системи освіти, що передусім пов’язано з потребою у виявленні, розвитку і використанні творчих здібностей особистості.

Інформативністю і змістовністю відзначався виступ Катерини Олександрівна Безрук, методиста Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва, аспірантки Інституту проблем виховання НАПН України, в якому вона яскраво презентувала “Участь учнів закладів загальної та позашкільної освіти в проєктній діяльності”. Також в своїй доповіді вона зробила акцент на рекомендованій тематиці науково-дослідницьких проєктів для учнів. Увага присутніх була сконцентрована на методах, які необхідні для роботи з учнями при створенні наукових проєктів.

В практичному модулі з досвіду роботи виступили: Білан Ірина Олегівна, заступник директора з науково-методичної роботи комунального навчального закладу “Хіміко-екологічний ліцей” Дніпровської міської ради. Вона креативно і змістовно показала процес виконання науково-дослідницької робіт учнями ліцею і з гордістю відмітила, що в їхньому освітньому закладі найбільше переможців Міжнародних конкурсів з області. І навіть іменами трьох учнів ліцею, переможців Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів “Intel-ISEF”, названі малі планети Сонячної системи.

Про співпрацю КЗО “ОЕНЦДУМ” та комунального закладу “Слобожанський ліцей” Слобожанської селищної ради розповіла і показала змістовну презентацію Макаренко Лідія Григорівна, заступник директора з навчально-виховної роботи закладу. Вона відмітила, що в обласній Природничій школі учнівської молоді сьогодні навчається більше семидесяти учнів ліцею і майже 30% стають переможцями обласних та Всеукраїнських творчих та інтелектуальних конкурсів.

Кондратьєва Тетяна Василівна, методист КЗО “ОЕНЦДУМ”, підвела підсумки даного заходу по організації роботи з творчо обдарованою молоддю в системі закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку і представила учасникам семінару-тренінгу перспективи подальшої діяльності обласної Природничої школи учнівської молоді.

Методист КЗО “ОЕНЦДУМ” з наукової роботи Тетяна Кондратьєва

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар