В Дніпропетровській області проведений ceмінар-тренінг “Розвиток творчої активності особистості в процесі пошукової і дослідницько-експериментальної діяльності в закладах позашкільної освіти” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 10-12 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (перенесено) *** 15-17 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2022» (дистанційно) *** 21-25 березня 2022 року - весняна сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 22-25 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 12-14 квітня 2022 року - фінал ІХ Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2021-2022 навчальному році (проведено) *** 27-29 квітня 2022 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» у 2022 році (перенесено) *** 12-14 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» у 2022 році (перенесено) *** травень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» (проведено) *** 24-27 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) у 2022 році (проведено) *** 08-10 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (перенесено) *** 15-17 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» у 2022 році (проведено) *** 24-28 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


В Дніпропетровській області проведений ceмінар-тренінг “Розвиток творчої активності особистості в процесі пошукової і дослідницько-експериментальної діяльності в закладах позашкільної освіти”

Відповідно до календарного планування на поточний рік на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан) 24 листопада 2021 року був проведений в онлайн режимі обласний семінар-тренінг за темою“ Розвиток творчої активності особистості в процесі пошукової і дослідницько-експериментальної діяльності в закладах позашкільної освіти”.

Учасниками заходу стали майже 100 педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму, представники об’єднаних територіальних громад з різних регіонів області, відповідальні за роботу з творчо обдарованою молоддю.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся Юрій Педан, директор КЗО “ОЕНЦДУМ”. У своєму виступі він наголосив, що метою позашкільної освіти відповідно до суспільного замовлення та освітньої політики держави є створення психолого-педагогічних умов для повноцінного творчого, інтелектуального, духовного розвитку особистості, підвищення її мотивації до пізнання і творчості; задоволення освітніх потреб на основі її залучення до творчої діяльності, зокрема пошукової, науково-дослідницької та експериментальної.

Також він презентував навчально-методичні посібники “Основи промислової біотехнології” для слухачів обласної Природничої школи та практичний посібник для юннатів “По слідах ссавців природного заповідника “Дніпровського-Орільський”, які були видані КЗО “ОЕНЦДУМ” в цьому навчальному році під редакцією науковців Українського державного хіміко-технологічного університету і наукових співробітників природного заповідника “Дніпровського-Орільський”.

У теоретичному модулі семінару до уваги учасників була представлена презентація по темі “Теоретичні та практичні аспекти творчої активності особистості” та перегляд відеоролика “Чинники, що впливають на розвиток креативності учнів”, який провела Наталя Потапова, практичний психолог соціальної служби Дніпровського національного університету ім. О. Гончара. Вона підкреслила у своєму виступі, що зміни, які відбуваються останнім часом у суспільстві, диктують необхідність оновлення системи освіти, що передусім пов’язано з потребою у виявленні, розвитку і використанні творчих здібностей особистості.

Інформативністю і змістовністю відзначався виступ Катерини Олександрівна Безрук, методиста Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва, аспірантки Інституту проблем виховання НАПН України, в якому вона яскраво презентувала “Участь учнів закладів загальної та позашкільної освіти в проєктній діяльності”. Також в своїй доповіді вона зробила акцент на рекомендованій тематиці науково-дослідницьких проєктів для учнів. Увага присутніх була сконцентрована на методах, які необхідні для роботи з учнями при створенні наукових проєктів.

В практичному модулі з досвіду роботи виступили: Білан Ірина Олегівна, заступник директора з науково-методичної роботи комунального навчального закладу “Хіміко-екологічний ліцей” Дніпровської міської ради. Вона креативно і змістовно показала процес виконання науково-дослідницької робіт учнями ліцею і з гордістю відмітила, що в їхньому освітньому закладі найбільше переможців Міжнародних конкурсів з області. І навіть іменами трьох учнів ліцею, переможців Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів “Intel-ISEF”, названі малі планети Сонячної системи.

Про співпрацю КЗО “ОЕНЦДУМ” та комунального закладу “Слобожанський ліцей” Слобожанської селищної ради розповіла і показала змістовну презентацію Макаренко Лідія Григорівна, заступник директора з навчально-виховної роботи закладу. Вона відмітила, що в обласній Природничій школі учнівської молоді сьогодні навчається більше семидесяти учнів ліцею і майже 30% стають переможцями обласних та Всеукраїнських творчих та інтелектуальних конкурсів.

Кондратьєва Тетяна Василівна, методист КЗО “ОЕНЦДУМ”, підвела підсумки даного заходу по організації роботи з творчо обдарованою молоддю в системі закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку і представила учасникам семінару-тренінгу перспективи подальшої діяльності обласної Природничої школи учнівської молоді.

Методист КЗО “ОЕНЦДУМ” з наукової роботи Тетяна Кондратьєва

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар