27 листопада в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі відбулась дитяча науково-практична конференція з нагоди 75-річчя юннатівського руху на Закарпатті, в якій взяли участь вихованці ЗОЕНЦ та територіальних громад Хустського району.
Мета конференції полягала у виявленні та підтримці обдарованої молоді, розвитку інтелектуальних, творчих здібностей дітей та залучення їх до дослідницької діяльності.
Так, за доброю традицією конференція розпочалась гімном України.
Учасників заходу привітав директор Олександр Геревич, який окрім щирих слів привітань, розповів цікаві факти з історії створення екоцентру, подякував всім за ініціативність та наполегливість у природоохоронній справі.
Всіх присутніх щиро й тепло вітали лідери юннатівського самоврядування декламували вірші про повсякденне життя закладу.
Учасники заходу не оминули й трагічну дату календаря, вшанувавши хвилиною мовчання пам’ять тих, хто прийняв мученицьку смерть 89 років тому. Адже відомо, що Голодомор 1932–1933 років забрав мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких. Ведуча заходу закликала всіх приєднатися о 16.00 до акції запали свічку пам’яті на своєму вікні.
Після урочистостей відкриття конференція розпочала свою роботу згідно програми. Учасники працювали у двох секціях, зокрема: „Біології та дослідницько-експериментальної роботи”, „Екології та природоохоронної роботи”.
Юні дослідники представили свої науково-дослідницькі роботи, над якими працювали протягом року, під керівництвом своїх наставників-педагогів.
Цікавими були виступи дітей із спостереженням за рослинними, а саме: „Вирощування малопоширених плодово-ягідних культур в кліматичних умовах Ужгородського району”, „Рослини мого підвіконня”, „Вирощування однорічних квітів на колекційній ділянці ЗОЕНЦ”, Лікарські рослини екоцентру”.
Викликали інтерес у присутніх доповіді і про тваринний світ, такі як: „Жук-олень – представник червонокнижної фауни”, „Роль тварин у житті лісу. Кажани, їх види та спосіб життя. Проєктний виріб – будиночок кажана”. „Цікаві факти про равликів”.
Юннати представили проведені практичні природоохоронні роботи наступної тематики: „Екологи дбають про чисте довкілля. Сортування сміття”, „Вивчення та дослідження ялини звичайної”, „Природоохоронні дивовижі Закарпаття очима юного натураліста”.
Необійшли осторонь виступаючі й теми про здоровий способ життя, зокрема: „Вплив харчування на здоров’я людини” та „Надання першої медичної допомоги”.
За участь у конференції дітей нагороджено грамотами та призами, а їх керівників подяками.
Вже традиційно, учасники заходу провели і практичну природоохоронну акцію, під час якої в юннатівському дендропарку було висаджено рідкісні й реліктові саджанці тису ягідного та дугласії.
На згадку про участь у дитячій науково-практичній конференції всі її учасники зробили колективні фото.