До Дня Соборності та Свободи України | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 05 - 07 жовтня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 12 - 14 жовтня 2021 року Всеукраїнський дитячий фестиваль "Україна - сад" (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінал Всеукраїнського екологічного хакатону для учнівської молоді «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (м.Хмельницький) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об'єднань (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ»(очно) *** 25 - 29 жовтня 2021 року Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (очно)


До Дня Соборності та Свободи України

«…Вийшли люди на майдан Софії,
Де колись лунала княжа слава
Хтось сказав: «Сповнились ваші мрії!
Україна вільна вже Держава!»
Хтось сказав, і всі почули люди,
З Києва аж по самі Карпати:
«Україна є, була і буде!
Вже її нікому не здолати!…»

Леся Храплива

З метою  відзначення Дня Соборності та Свободи України, забезпечення національної єдності та громадянської злагоди щорічно саме в цей день, в Україні святкують День соборності, починаючи з 1919 року, який приурочений до дня проголошення Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
Акт злуки (возз’єднання) УНР і ЗУНР, що відбулося у 1919 році. належить до тих небагатьох найвизначніших в історії нашого народу звершень. Він не лише значно сприяв розвитку національної свідомості українців, формуванню української політичної нації, її консолідації, а й перетворився на реальний фактор політичної боротьби всіх поколінь українських патріотів за суверенну соборну Українську державу – до її відродження й сучасної розбудови включно. І хоча соборність виявилась тоді незавершеною, день 22 січня 1919 р. назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності.
Поняття “соборність” з’явилось у нашому науковому й політичному лексиконі порівняно нещодавно. Вона не є явищем лише суто українським. Це загальна, органічна ознака будь-якої нації – неодмінна умова її розвитку й процвітання. Вона означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, побудови процвітаючої демократичної національної держави.
Соборність – це і єдність, і згуртованість. У слові “соборність” ми чуємо слово “собор”. Ще великий український класик Олесь Гончар закликав: “Бережіть собори душ наших!”.
Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року свято було відновлено.
День Соборності об’єднує всю Україну – сотні міст, мільйони людей – усі українські землі і береги. Якщо ми хочемо, якщо ми віримо у сильну Україну, почуття соборності повинне стати часткою нашого життя і нашого серця. Це – основа національного життя України і опора української політичної нації.
У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді приєднується до привітань на адресу всього українського народу! Не будемо забувати що сила нашої держави в єдності українських земель. Що саме єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Слава Україні!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


1 коментар до запису “До Дня Соборності та Свободи України”

  1. Алла сказав:

    Шановні колеги ! Щиро дякую за змістовну,лаконічну, та водночас, проникливу, глибоку інформацію про святкування Дня соборності України. До щему бере за душу,змушує замислитись. Дякую !

Залишити коментар