До Дня Соборності та Свободи України | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


До Дня Соборності та Свободи України

«…Вийшли люди на майдан Софії,
Де колись лунала княжа слава
Хтось сказав: «Сповнились ваші мрії!
Україна вільна вже Держава!»
Хтось сказав, і всі почули люди,
З Києва аж по самі Карпати:
«Україна є, була і буде!
Вже її нікому не здолати!…»

Леся Храплива

З метою  відзначення Дня Соборності та Свободи України, забезпечення національної єдності та громадянської злагоди щорічно саме в цей день, в Україні святкують День соборності, починаючи з 1919 року, який приурочений до дня проголошення Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
Акт злуки (возз’єднання) УНР і ЗУНР, що відбулося у 1919 році. належить до тих небагатьох найвизначніших в історії нашого народу звершень. Він не лише значно сприяв розвитку національної свідомості українців, формуванню української політичної нації, її консолідації, а й перетворився на реальний фактор політичної боротьби всіх поколінь українських патріотів за суверенну соборну Українську державу – до її відродження й сучасної розбудови включно. І хоча соборність виявилась тоді незавершеною, день 22 січня 1919 р. назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності.
Поняття “соборність” з’явилось у нашому науковому й політичному лексиконі порівняно нещодавно. Вона не є явищем лише суто українським. Це загальна, органічна ознака будь-якої нації – неодмінна умова її розвитку й процвітання. Вона означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, побудови процвітаючої демократичної національної держави.
Соборність – це і єдність, і згуртованість. У слові “соборність” ми чуємо слово “собор”. Ще великий український класик Олесь Гончар закликав: “Бережіть собори душ наших!”.
Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року свято було відновлено.
День Соборності об’єднує всю Україну – сотні міст, мільйони людей – усі українські землі і береги. Якщо ми хочемо, якщо ми віримо у сильну Україну, почуття соборності повинне стати часткою нашого життя і нашого серця. Це – основа національного життя України і опора української політичної нації.
У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді приєднується до привітань на адресу всього українського народу! Не будемо забувати що сила нашої держави в єдності українських земель. Що саме єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Слава Україні!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


1 коментар до запису “До Дня Соборності та Свободи України”

  1. Алла сказав:

    Шановні колеги ! Щиро дякую за змістовну,лаконічну, та водночас, проникливу, глибоку інформацію про святкування Дня соборності України. До щему бере за душу,змушує замислитись. Дякую !

Залишити коментар