
19 жовтня пройшла робоча зустріч педагогів Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді із представниками громадської організації „Інститут еколого-релігійних студій” у рамках співпраці у сфері екологічної освіти та природоохоронного виховання школярів. Партнери обговорили результати попередніх спільних акцій, намітили шляхи розширення дієвої співпраці, залучення більшої кількості педагогів та активістів природоохоронців до реалізації намічених заходів.
Під час зустрічі презентувалася доробка – набір дидактичних ігор «Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись», авторкою якої є Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи екоцентру, експертка інституту еколого-релігійних студій.
Набір дидактичних ігор створений з метою покращення засвоєння учнями навчального матеріалу, активізації пізнавальної діяльності, формування пізнавальної та екологічної компетентностей.
Педагогам та юним дослідникам згадане видання пропонує 10 дидактичних карток із наступних тем: «Зимуючі та перелітні птахи України», «Їстівні та отруйні гриби», «Лікарські дерева, кущі та трав’янисті рослини», «Первоцвіти». Ці теми, на нашу думку, є найбільш актуальними і затребуваними під час проведення занять на біологічну та природоохоронну тематику.
Такі ігри вже апробовані педагогами екоцентру і тепер широко використовуються на практиці під час гурткових занять із юннатами та проведення екоквестів. Розраховані дидактичні ігри на дітей молодшого та середнього шкільного віку. Цікаві, креативні, гарно художньо оформлені, зручні в користуванні вони користуються неабиякою популярністю серед педагогів та учнів.
Згаданий доробок стане у нагоді педагогам-позашкільникам, вчителям природничих дисциплін та вихователям груп продовженого дня при вивченні нового матеріалу, узагальненні вивченого та контролю знань юннатів та учнів шкіл як в індивідуальній роботі, так і в роботі парами і малими групами.
Набір ігор виготовлений у рамках співпраці екоцентру із Institute of Ecological and Religious Studies – IERS та Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).
Ці набори ігор планується поширити серед наших колег- педагогів закладів позашкільної освіти, вчителів загальної середньої освіти, членів громадських екологічних організацій які займаються екологічною просвітою та активною природоохоронною діяльністю.
Ольга ВЕЛИЧКАНИЧ, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ