В Закарпатському екоцентрі відбулася презентація набору дидактичних ігор „Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


В Закарпатському екоцентрі відбулася презентація набору дидактичних ігор „Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись”

19 жовтня пройшла робоча зустріч педагогів Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді із представниками громадської організації „Інститут еколого-релігійних студій” у рамках співпраці у сфері екологічної освіти та природоохоронного виховання школярів. Партнери обговорили результати попередніх спільних акцій, намітили шляхи розширення дієвої співпраці, залучення більшої кількості педагогів та активістів природоохоронців до реалізації намічених заходів.

Під час зустрічі презентувалася доробка – набір дидактичних ігор «Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись», авторкою якої є Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи екоцентру, експертка інституту еколого-релігійних студій.

Набір дидактичних ігор створений з метою покращення засвоєння учнями навчального матеріалу, активізації пізнавальної діяльності, формування пізнавальної та екологічної компетентностей.

Педагогам та юним дослідникам згадане видання пропонує 10 дидактичних карток із наступних тем: «Зимуючі та перелітні птахи України», «Їстівні та отруйні гриби», «Лікарські дерева, кущі та трав’янисті рослини», «Первоцвіти». Ці теми, на нашу думку, є найбільш актуальними і затребуваними під час проведення занять на біологічну та природоохоронну тематику.

Такі ігри вже апробовані педагогами екоцентру і тепер широко використовуються на практиці під час гурткових занять із юннатами та проведення екоквестів. Розраховані дидактичні ігри на дітей молодшого та середнього шкільного віку. Цікаві, креативні, гарно художньо оформлені, зручні в користуванні вони користуються неабиякою популярністю серед педагогів та учнів.

Згаданий доробок стане у нагоді педагогам-позашкільникам, вчителям природничих дисциплін та вихователям груп продовженого дня при вивченні нового матеріалу, узагальненні вивченого та контролю знань юннатів та учнів шкіл як в індивідуальній роботі, так і в роботі парами і малими групами.

Набір ігор виготовлений у рамках співпраці екоцентру із Institute of Ecological and Religious Studies – IERS та Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Ці набори ігор планується поширити серед наших колег- педагогів закладів позашкільної освіти, вчителів загальної середньої освіти, членів громадських екологічних організацій які займаються екологічною просвітою та активною природоохоронною діяльністю.

Ольга ВЕЛИЧКАНИЧ, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар