В Закарпатському екоцентрі відбулася презентація набору дидактичних ігор „Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


В Закарпатському екоцентрі відбулася презентація набору дидактичних ігор „Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись”

19 жовтня пройшла робоча зустріч педагогів Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді із представниками громадської організації „Інститут еколого-релігійних студій” у рамках співпраці у сфері екологічної освіти та природоохоронного виховання школярів. Партнери обговорили результати попередніх спільних акцій, намітили шляхи розширення дієвої співпраці, залучення більшої кількості педагогів та активістів природоохоронців до реалізації намічених заходів.

Під час зустрічі презентувалася доробка – набір дидактичних ігор «Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись», авторкою якої є Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи екоцентру, експертка інституту еколого-релігійних студій.

Набір дидактичних ігор створений з метою покращення засвоєння учнями навчального матеріалу, активізації пізнавальної діяльності, формування пізнавальної та екологічної компетентностей.

Педагогам та юним дослідникам згадане видання пропонує 10 дидактичних карток із наступних тем: «Зимуючі та перелітні птахи України», «Їстівні та отруйні гриби», «Лікарські дерева, кущі та трав’янисті рослини», «Первоцвіти». Ці теми, на нашу думку, є найбільш актуальними і затребуваними під час проведення занять на біологічну та природоохоронну тематику.

Такі ігри вже апробовані педагогами екоцентру і тепер широко використовуються на практиці під час гурткових занять із юннатами та проведення екоквестів. Розраховані дидактичні ігри на дітей молодшого та середнього шкільного віку. Цікаві, креативні, гарно художньо оформлені, зручні в користуванні вони користуються неабиякою популярністю серед педагогів та учнів.

Згаданий доробок стане у нагоді педагогам-позашкільникам, вчителям природничих дисциплін та вихователям груп продовженого дня при вивченні нового матеріалу, узагальненні вивченого та контролю знань юннатів та учнів шкіл як в індивідуальній роботі, так і в роботі парами і малими групами.

Набір ігор виготовлений у рамках співпраці екоцентру із Institute of Ecological and Religious Studies – IERS та Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Ці набори ігор планується поширити серед наших колег- педагогів закладів позашкільної освіти, вчителів загальної середньої освіти, членів громадських екологічних організацій які займаються екологічною просвітою та активною природоохоронною діяльністю.

Ольга ВЕЛИЧКАНИЧ, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot