Ні для кого не секрет, що енергозбереження та раціональне використання природних ресурсів – це подвійна вигода. Бережливе ставлення до багатств, які нас оточують, – води, електроенергії, газу – допомагає нам зекономити кошти, а природі – зберегти ресурси для майбутніх поколінь.
Вивчаючи питання енергозбереження в ранньому віці, діти розвивають навички, які знадобляться їм в повсякденному житті. Відтак вони стають відповідальними громадянами, які здатні свідомо впливати на навколишнє середовище.
Пізнавальний екологічний тренінг „Енергозбереження в побуті” для юних екологів ПАДІЮНу провела завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи, Оксана Кремінь.
Основна мета заходу – пояснити важливість зменшення споживання енергії для суспільства, виховувати відчуття власної відповідальності за стан навколишнього природного середовища.
Доступно, в ігровій формі, Оксана Іванівна розповіла про ті проблеми енергозбереження в Україні, вирішення яких залежать від кожного громадянина. Адже вчасно вимкнене світло, закручений кран, кожна енергозберігаюча лампочка – крок до такого суспільства, де всі природні ресурси використовуються раціонально, економно, не зашкоджуючи ні здоров’ю людини, ні природі.
Вдало підібраний відеоматеріал, презентація та дискусійна бесіда за схемою „запитання-відповідь” сподобалась учасникам тренінгу.
За допомогою інтерактивних вправ та дидактичних матеріалів, діти навчилися, як ефективно використовувати електроенергію, воду, газ, та зменшувати енергетичні втрати в будинку.
Свої знання учасники демонстрували виконуючи екологічні вправи: „Джерела енергії”, „Держава моєї мрії”, вікторина „Енергоерудит” тощо.
Кожна команда представляла свій міні-проєкт „Енергозбереження в побуті – турбота про себе, свою сім’ю, навколишній світˮ, в якому сформулювали свої практичні поради щодо енергозбереження в побуті.
Відтак дійшли висновку, що лише спільна мета та прийняття власної відповідальності за свої дії дасть змогу вирішити суспільно значущі екологічні проблеми, розвиватись в напрямку до цілі – вести „зелений” спосіб життя.
Завершальним етапом заходу була вправа „Дерево очікувань та підсумків”. Так із зелених листочків очікувань, які були прикріплені на дереві на початку заняття, ми „зібрали врожай” наших напрацювань та результатів роботи.
Кожен учасник отримав на згадку магнітик із зображенням енергозберігаючих ламп.
В цілому, тренінг пройшов успішно. Діти проявили активний інтерес до теми енергозбереження, навчилися важливим навичкам та стали свідомими громадянами. Вони виразили бажання продовжувати практикувати енергозбереження вдома та розповідати іншим про важливість цієї теми.