Інформація про проведення трудової екологічної акції “Юннатівський ліс – 2016” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 17-19 серпня 2022 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (змішана форма) *** серпень-вересень 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (дистанційно) *** вересень-жовтень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (про форму проведення буде додаткове повідомлення) *** 17-24 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


Інформація про проведення трудової екологічної акції “Юннатівський ліс – 2016”

Дата проведення: 15 квітня 2016 року
Місце проведення: природний заповідник “Дніпровсько-Орільський”

Одним з пріоритетних напрямів роботи комунального закладу освіти “Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ДОЕНЦДУМ”, директор Педан Ю.Ф.) є реалізація обласної програми “Вивчаємо заповідні території України”, важливим напрямом якої є співпраця з заповідниками – природоохоронними, науково-дослідними установами, які зберігають в природному стані типові або унікальні природні комплекси, вивчають природні процеси і явища, які в них відбуваються, розробляють наукові засади охорони навколишнього природного середовища.

Дніпропетровська область розташована в посушливому регіоні країни, в зоні ризикованого землеробства, складних екологічних умовах. Лісистість Дніпропетровщини дуже низька – складає не більше 6% площі області, тоді як за висновками вчених оптимальна лісистість в степових умовах повинна складати не менше 10%. Саме тому головним завданням лісівників та природоохоронців є створення нових лісів в області, а також охорона і захист існуючих насаджень.

В Дніпропетровській області для збереження типових степових екосистем, унікального ландшафту долини ріки Дніпро і ріки Оріль з плавневими лісами і озерами типовою та рідкісною флорою і фауною, що мають важливе наукове, природоохоронне та естетичне значення., функціонує природний заповідник “Дніпровсько-Орільський”, який був створений 15 вересня 1990 року.

За останні роки з ініціативи КЗО “ДОЕНЦДУМ” педагогічними працівниками, співробітниками заповідника та юними натуралістами на територіях, які постраждали від пожеж, започатковано проведення щорічної трудової екологічної акції “Юннатівський ліс”, а саме заходи з відновлення лісових масивів.

У 2016 році в трудовій екологічній акції “Юннатівський ліс” брали участь юннати КЗО “ДОЕНЦДУМ” – учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа №76” та юннати комунального позашкільного навчального закладу “Станція юних натуралістів” – учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 39” Дніпропетровської міської ради, якими разом з учнями Хіміко-екологічного ліцею м. Дніпропетровська були висаджені біля 1000 саджанців сосни звичайної на спеціально відведеній території.

Для юннатів була проведена екскурсія по екологічній стежці. Науковий співробітник Ганжа Д.С. розповів дітям про унікальну флору заповідника, яка нараховує понад 800 видів рослин. З них 12 занесені до Червоної книги України, 7 до Європейського Червоного списку, 2 види охороняються Бернською конвенцією. Юннати отримали інформацію про рідкісних представників фауни.

В заповіднику мешкають 57 видів тварин, занесених до Червоної книги України, 48 видів з Додатку Другої Бернської конвенції, 14 видів з Європейського червоного списку. Серед рідкісних птахів можна зустріти орлана – білохвоста, кулика-сороку, сірого сорокопуда, могильника, змієїда, гоголя та інших.
З рідкісних ссавців мешкає видра річкова, горностай, мишівка степова та інші.

Юннати цікаво та змістовно провели час, внесли свій трудовий вклад у відновлення порушених лісів Орільського лісництва.

Біля наукового корпусу заповідника

Біля наукового корпусу заповідника

Екскурсію проводить Ганжа Д.С.

Екскурсію проводить Ганжа Д.С.

Екскурсія по екологічній стежці

Екскурсія по екологічній стежці

Живи, сосенко!

Живи, сосенко!

Робота триває

Робота триває

Працюємо з мечем Колєсова0

Працюємо з мечем Колєсова0

Інструктаж перед роботою

Інструктаж перед роботою

Готуємося до посадки саджанців сосни

Готуємося до посадки саджанців сосни

Йдемо до місця висадки саджанців сосни

Йдемо до місця висадки саджанців сосни

Заступник директора
з виховної роботи КЗО “ДОЕНЦДУМ” М.Б.Кузьменко

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар