Відбувся ювілейний зліт юннатів Хмельниччини | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 10-12 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (перенесено) *** 15-17 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2022» (дистанційно) *** 21-25 березня 2022 року - весняна сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 22-25 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 12-14 квітня 2022 року - фінал ІХ Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2021-2022 навчальному році (проведено) *** 27-29 квітня 2022 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» у 2022 році (перенесено) *** 12-14 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» у 2022 році (перенесено) *** травень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» (проведено) *** 24-27 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) у 2022 році (проведено) *** 08-10 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (перенесено) *** 15-17 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» у 2022 році (проведено) *** 24-28 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


Відбувся ювілейний зліт юннатів Хмельниччини

20 квітня 2016 року в Хмельницькому ОЕНЦУМ відбувся ХХV обласний збір юних натуралістів після проголошення незалежності України. Ювілейний юннатівський захід проводився хмельницькими натуралістами відповідно до завдань Плану комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури учнівської молоді навчальних закладів Хмельницької області на 2016-2020 роки та з метою підвищення ефективності і якості організації й проведення в закладах освіти еколого-натуралістичної, дослідницько-експериментальної, природознавчої і природоохоронної роботи школярів та їх профорієнтації, виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді та залучення її до участі в юннатівських заходах.

В обласному зборі юннатів Хмельниччини взяли активну участь дитячі делегації у складі 53-х кращих юннатів-ентузіастів дослідницько-експериментальної роботи з навчальних закладів територіальних громад 18 районів (Білогірського, Віньковецького, Городоцького, Деражнянського, Дунаєвецького, Ізяславського, Кам’янець-Подільського, Красилівського, Новоушицького, Полонського, Славутського, Старокостянтинівського, Старосинявського, Теофіпольського, Хмельницького, Чемеровецького, Шепетівського і Ярмолинецького районів) та 6 міст області (Кам’янця-Подільського, Нетішина, Славути, Старокостянтинова, Хмельницького і Шепетівки).

Матеріальне забезпечення цього непересічного і важливого для школярів краю щорічного заходу у черговий раз здійснив колектив працівників ТОВ «Поліграфіст» на чолі з Федоченком С.О., не залишивши жодного з його юних учасників без цінних призів та подарунків (ілюстровані книги «Гриби Хмельниччини», «Птахи Хмельниччини», «Ріки Хмельниччини» – переможцям та буклети «Хмельницький ОЕНЦУМ» і тематичні роздаткові матеріали – кожному учаснику).

Грамотами Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та цінними подарунками нагороджено юних натуралістів, які на секційних конкурсах-захистах продемонстрували високий рівень виконання індивідуальних дослідницько-експериментальних робіт і глибокі та якісні знання за обраною темою в галузях лісівництва, бджільництва і тваринництва та набуті практичні професійні навички й уміння, стали переможцями ювілейного збору і посіли призові місця:

Секція юних лісівників:

І місце:

Семенюк Наталію, ученицю 11 класу Городнявського НВК, вихованку Пліщинського учнівського лісництва Шепетівського району (тема роботи: «Декоративна структура стовбурової деревини клена звичайного форми хвилясто-завильковатої», керівник – Зведенюк М.А., вчитель хімії).

ІІ місце:

Мамавко Наталію, ученицю 10 класу, вихованку учнівського лісництва Зеленокуриловецької ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району (тема роботи: «Вирощування самшиту вічнозеленого однорічними пагонами», керівник – Пітик С.В., вчитель біології і хімії);

Репчук Віру, ученицю 11 класу Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району (тема роботи: «Відтворення насаджень дуба звичайного в урочище «Солонинчик», керівник – Іванов А. В., вчитель біології та екології).

ІІІ місце:

Муравського Владислава, учня 8 класу, вихованця учнівського лісництва Буртинської ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району (тема роботи: «Рідкісні рослини державного лісового заказника «Полонський», керівник – Проценко Г.Д., вчитель біології);

Кутасєвіч Анну, ученицю 7-А класу, вихованку учнівського лісництва «Юнацька варта» Шепетівського НВК № 3 (тема роботи «Особливості розмноження та відтворення деревних рослин ДП «Шепетівське лісове господарство», керівник – Семенюк В.В., вчитель біології та екології);

Семенюка Ігоря, учня 7 класу, вихованця учнівського лісництва НПП «Мале Полісся» та Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського району (тема роботи: «НПП «Мале Полісся», керівник – Придачук Л.О., вчитель хімії та біології);

Доктор Вікторію, вихованку гуртка юних садівників Славутського ЕНЦШ (тема роботи: «Стан і значення приміських лісових насаджень», керівник – Захарчук В.В., керівник гуртка «Юні садівники»).

Секція юних бджолярів:

І місце:

– Крилову Яну, ученицю 7 класу Маківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району (тема роботи: «Розмноження в лабораторних умовах диких бджіл OSMIA RUFA, OSMIA CORNUTA, їх утримання та використання для запилення рослин в умовах с. Маків», керівник – Антохова Т.В., вчитель біології).

ІІ місце:

– Гуцевич Діану, ученицю 10 класу Малоборовицької ЗОШ І-ІІІ ст. Білогірського району (тема роботи: «Вплив пестицидів на утримання та розмноження бджіл», керівник – Нагорна В.Л., вчитель біології);

– Кравчука Максима, учня 10 класу Бабинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Старосинявського району (тема роботи: «Вплив різних методів та прийомів бджільництва на розвиток і продуктивність бджолиних сімей», керівник -Кравчук О.А, вчитель біології та хімії).

ІІІ місце:

– Осаульчука Артема, учня 5 класу Новоселицького НВК Деражнянського району (тема роботи: «Визначення якості меду органолептичними та експрес-методами», керівник – Слижук Л.В., вчитель біології);

– Хом’яка Руслана, учня 6 класу Борисівського НВК Ізяславського району (тема роботи: «Дослідження впливу електромагнітного випромінювання на життя бджіл», керівник – Яковчук А. О., вчитель біології);

– Придворницьку Вікторію, ученицю 7-А класу Старокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тема роботи: «Особливості бджільництва Старокостянтинівщини», керівник – Покотилюк В. В., керівник гуртків «Юні друзі природи»).

Секція юних тваринників:

І місце:

Саса Андрія, учня 8-Б класу Старокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тема роботи: «Особливості вирощування перепелів в домашніх умовах», керівник – Грищенкова Г.М., вчитель біології).

ІІ місце:

Мугиля Назара, вихованця гуртка «За гуманне ставлення до тварин» Шепетівського МЦЕНТУМ (тема роботи: «Визначення оптимальних умов нутрій», керівник – Андрощук А.І., керівник гуртка «За гуманне ставлення до тварин»);

Зарічну Марію, ученицю 9 класу Западинської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Свинарство в приватному господарстві», керівник – Янюк Т.О., вчитель біології).

ІІІ місце:

Кшевінську Тетяну, ученицю 7 класу Іванковецького НВК Хмельницького району (тема роботи : «Нутрії – це не тільки хутро, а й кілька кілограм цінного м’яса», керівник – Кшевінська Л.А., вчитель біології);

Кліменко Ярослава, учня 10 класу Хмельницького НВК № 10 (тема роботи: «Перепілка. Особливості розведення.», керівник – Белякова Л. О., вчитель хімії і біології);

Цинюка Андрія, учня 11 класу Корчівської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Голубівництво мальовничого села Корчівка», керівник – Семенюк Н.М., вчитель біології );

Кравчук Вероніку, ученицю 4-Б класу Деражнянського ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тема роботи: «Вплив умов утримання кролів на живу масу молодняку що підростає», керівник – Луцькова Л. В., вчитель початкових класів).

Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджено групу школярів за результативне виконання і змістовну презентацію ними індивідуальних дослідницько-натуралістичних робіт в галузях лісівництва, бджільництва і тваринництва на конкурсах-захистах обласного збору юних натуралістів Хмельниччини:

Секція юних лісівників:

Дубак Дарію, ученицю 9 класу Малієвецького НВК Дунаєвецького району (тема роботи: «Дендрологічні пам’ятки природи Малієвець», керівник – Маліновська Л.С., вчитель біології);

Павлюк Зоряну, ученицю 9 класу Сковородківського НВК Старокостянтинівського району (тема роботи: «Методи боротьби з шкідниками лісу», керівник – Драчук Г.П., вчитель біології);

Новак Наталію, ученицю 8 класу Бражинецької ЗОШ І-ІІ ст. Полонського району, вихованку гуртка «Еколог» (тема роботи: «Сучасний стан первоцвітів Бражинецького лісу», керівник – Кирилюк Т.О., вчитель біології та географії );

Злотенко Богдану, ученицю 7-Б класу Старокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, вихованку гуртка «Юні друзі природи» Старокостянтинівського МЦДЮТ (тема роботи: «Поширення весняних ефемероїдів в лісових масивах околиць м. Старокостянтинова», керівник – Покотилюк В.В., керівник гуртків «Юні друзі природи»);

Танцюру Ольгу, ученицю 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, вихованку гуртка «Юні квітникарі» ПНЗ «Краєзнавчий центр» м. Нетішина (тема роботи: «Forest Land» (Лісова країна), керівник – Троцик Л.В., керівник гуртків «Юні квітникарі»);

Сваричевського Артема, учня 10 класу Полянського НВК «Дошкільний заклад, СЗОШ І-ІІІ ст.» Славутського району (тема роботи: «Дослідження впливу розселення рудих лісових мурах (Formica polyctena L.) на наявність соснового пильщика звичайного (Diprion pini L.) у Старокривинському лісництві», керівник – Гончарук С.А., вчитель хімії і біології);

Москальчук Жанну, ученицю 7 класу Завадівської ЗОШ І-ІІ ст. Чемеровецького району (тема роботи: «Цікаві природні об’єкти в межах околиць Завадівського лісництва», керівник – Богдан О.В., вчитель хімії та біології);

Гарніцьку Вероніку, ученицю 11 класу Пилипо-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького району (тема роботи: «Рідкісні дерева рідного краю», керівник – Перепел Г.В., вчитель зарубіжної літератури, керівник гуртків «Юні друзі природи»).

Секція юних бджолярів:

Смішко Альону, ученицю 7 класу Борсуківської ЗОШ І-ІІ ст. Новоушицького району (тема роботи: «Дослідження різновидів бджолиних медів. Властивості меду та використання продуктів бджільництва в лікуванні», керівник – Дацій Є.А., вчитель біології).

Галаш Людмилу, ученицю 7 класу Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ф.С. Бацури Новоушицького району (тема роботи: «Лікувальні властивості продуктів бджільництва», керівник – Смаровоз О.В., вчитель біології та хімії);

Королюка Ярослава, учня 8 класу Колибаївської ЗОШ І-ІІ ст. Кам’янець-Подільського району (тема роботи: «Використання експресного меду для оздоровлення людини», керівник – Червоногородський В.А., вчитель біології);

Троян Зоряну, ученицю 4-Б класу Судилківської ЗОШ І-ІІІ с. Шепетівського району (тема роботи: «Мед – натуральний продукт», керівник – Грицай С.І., вчитель початкових класів);

Свідзінську Яну, ученицю 7 класу Жуківського НВК «Дошкільний заклад – ЗОШ І-ІІІ ст.» Славутського району (тема роботи: «Бджоли – дивовижні комахи», керівник – Миронюк І.А., вчитель біології і географії);

Карловську Ілону, вихованку гуртка «Юні бджолярі» Дунаєвецької СЮН (тема роботи: «Дослідження мікроклімату бджолиної сім’ї та електропровідності меду», керівник – Бурляк В.В., вчитель фізики);

Губенко Владислава, учня 8 класу Шепетівської СЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (тема роботи: «Розвиток бджільництва: проблеми і розвиток», керівник – Мутшин Н.В., вчитель біології та хімії);

Карковського Богдана, учня 11 класу Пильноолексинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Городоцького району (тема роботи: «Заміна та підсадка маток – запорука продуктивності бджолиної сім’ї», керівник – Бігун О. Я., вчитель біології та хімії );

Машталер Валентину, ученицю 9-А класу Хмельницького НВК № 10 (тема роботи: «Мед в харчуванні сучасної людини», керівник – Войцеховська С.П., вчитель хімії);

Войткову Єлизавету, ученицю 8 класу Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району (тема роботи: «Бджільництво та перспективи його розвитку в умовах с. Чорна Чемеровецького району», керівник – Нагородна Р. В., вчитель хімії та біології);

Анаку Олександра, учня 7 класу Сутковецької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Р.О. Лабаня Ярмолинецького району (тема роботи: «Новий метод двоматочного утримання бджіл», керівник – Анака О.О., вчитель хімії та біології);

Шпачинського Андрія, учня 11-Б класу Полонської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (тема роботи: «Найнебезпечніші бджолині шкідники нашої місцевості та ефективні методи боротьби з ними», керівник – Веселова Н.В., вчитель біології);

Фурсей Мар’яну, ученицю 9 класу Сковородківського НВК Старокостянтинівського району (тема роботи: «Вплив медоносної бджоли на врожайність саду», керівник – Драчук Г.П., вчитель біології).

Секція юних тваринників:

Король Тетяну, ученицю 10 класу Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського району (тема роботи: «Відгодівля свиней породи Ландрас», керівник – Придачук Л.О., вчитель хімії і біології);

Томчука Романа, учня 11 класу, вихованця гуртка «Юні натуралісти» Поляхівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – колегіум» Теофіпольського району (тема роботи: «Вплив діяльності бобрів на навколишнє середовище», керівник – Вівсянко Г.І., вчитель біології);

Голодюка Степана, учня 9 класу Великокаленицької ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району (тема роботи: «Кролівництво в домашніх умовах», керівник – Назарчук О.М., вчитель біології );

Касапчук Поліну, ученицю 6 класу Кам’янець-Подільського НВК № 8 (тема роботи: «Вплив домашніх тварин на самопочуття», керівник – Кальчук О.О., вчитель біології );

Мартинюк Марину, ученицю 10 класу Довгалівської ЗОШ І-ІІ ст. Білогірського району (тема роботи: «Вітаміни та їх роль в обміні речовин та значення для росту і розвитку кролів», керівник – Троян Г.О., вчитель біології);

Слободенюк Анну, ученицю 7 класу Улашанівського НВК Славутського району (тема роботи: «Цінність розведення різних порід кролів», керівник – Нікітчук Н.Г., вчитель біології);

Дричик Марію, вихованку гуртка «Юних акваріумістів» Славутського МЕНЦШ (тема роботи: «Морфо-анатомічні особливості надкласу риби різних гідроекосистем», керівник – Кмитюк С.Л., керівник гуртків «Юні акваріумісти»);

– Пундик Софію, ученицю 9 класу Староушицької СЗОШ І-ІІІ ст. екологічного спрямування (тема роботи: «Видове різноманіття мускокрилих», керівник – Юрченко М.В., вчитель біології);

– Снігур Анжеліку, ученицю 10 класу Свіршковецької ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району (тема роботи: «Аналіз репродуктивних якостей свиноматок великої білої породи», керівник – Кайдановська Н. В., вчитель хімії і біології);

– Леонець Дар’ю, ученицю 5 класу Хролинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району (тема роботи: «Поведінка голубоподібних в шлюбний період», керівник – Українець О.В., вчитель біології);

– Дроздовського Олександра , учня 11 класу Паплинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Старосинявського району (тема роботи: «Видовий склад та біологічні особливості іхтіофауни Старосинявського рибного цеху», керівник – Сивопляс Н.В., вчитель біології і хімії).

Такою ж Грамотою відзначено учнівські лісництва Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району, НПП «Мале Полісся» і Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського району, Буртинської ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району, Зеленокуриловецької ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району, Жуківського НВК Славутського району та Шепетівського НВК № 3, вихованці яких здобули призові місця та продемонстрували високий рівень виконання дослідницько-експериментальних робіт, умінь і практичних навичок виконання лісогосподарських робіт.

Дирекція Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагородила грамотами членів журі секцій обласного збору юннатів та ряд педагогів навчальних закладів області, під керівництвом яких юннати – учасники заходу змістовно виконали індивідуальні роботи, за досягнуті ними результати проведення дослідницько-експериментальної роботи з школярами, вагомий особистий внесок у розвиток еколого-натуралістичної роботи, професійну орієнтацію та формування природоохоронної культури учнівської молоді:

– Говоруна Валентина Давидовича, – вчителя біології Хмельницького колегіуму ім. В.Р. Козубняка, члена журі;

– Курманського Юрія Івановича, – директора Хмельницького обласного ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі наук, голову журі;

– Нагорну Валентину Леонідівну, – вчителя біології Малоборовицької ЗОШ І-ІІІ ст. Білогірського району, члена журі;

– Яковчук Аліну Олександрівну, – вчителя біології та хімії Борисівського НВК Ізяславського району, члена журі;

– Левчука Івана Макаровича, – вчителя біології Волицької ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району, члена журі;

– Космак Ларису Володимирівну, – вчителя біології Песецької ЗОШ І-ІІ ст. Новоушицького району;

– Нагорну Юлію Олександрівну, – вчителя біології СЗОШ І-ІІІ ст. № 29 м. Хмельницького, члена журі;

– Новака Володимира Олександровича, – вчителя біології Голосківської ЗОШ І-ІІІ ст. Летичівського району, голову журі;

– Нагурну Оксану Василівну, – вчителя біології Летавського НВК Чемеровецького району, члена журі;

– Янюк Тетяну Олександрівну, вчителя біології Западинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району, члена журі;

– Кшевінську Людмилу Анатоліївну, заступника директора з наукової роботи, вчителя біології Іванковецького НВК Хмельницького району, члена журі;

– Красову Людмилу Петрівну, провідного спеціаліста сектору кадрів та юридичного забезпечення Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, голову журі;

– Григорова Ігоря Миколайовича, директора Масівецької ЗОШ І-ІІ ст. Хмельницького району, члена журі;

– Зведенюка Миколу Андрійовича, вчителя біології Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району, члена журі;

– Лисюка Михайла Анатолійовича, директора Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського району, члена журі;

– Кузнецова Віктора Євгеновича, вчителя біології Антонінської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району, члена журі;

– Слободянюк Ларису Федорівну, вчителя біології Струзької ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району, члена журі;

– Маліновську Людмилу Станіславівну, вчителя біології Малієвецького НВК Дунаєвецького району;

– Проценко Галину Дмитрівну, вчителя біології Буртинської ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району;

– Пітик Світлану Василівну, вчителя біології і хімії Зеленокуриловецької ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району;

– Гоненко Аллу Олексіївну, вчителя біології Шепетівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3;

– Семенюк Віту Віталіївну, вчителя біології та екології Шепетівського НВК № 3;

– Придачук Любов Олексіївну, вчителя хімії та біології Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського району;

– Іванова Андрія Васильовича, вчителя біології та екології Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району;

– Захарчука Володимира Віталійовича, керівника гуртків «Юні садівники» Славутського міського еколого-натуралістичного центру школярів;

– Драчук Галину Петрівну, вчителя біології Сковородківського НВК Старокостянтинівського району;

– Кирилюк Тетяну Олександрівну, вчителя біології та географії Бражинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району;

– Покотилюк Віту Василівну, керівника гуртків «Юні друзі природи» Старокостянтинівського міського центру дитячої та юнацької творчості;

– Троцик Людмилу Віталіївну, керівника гуртків «Юні квітникарі» Нетішинського позашкільного закладу «Краєзнавчий центр»;

– Гончарук Світлану Анатоліївну, вчителя хімії і біології Полянського НВК «дошкільний заклад, СЗОШ І-ІІІ ст.» Славутської районної ради;

– Богдан Оксану Вікторівну, вчителя хімії та біології Завадівської ЗОШ І-ІІ ст. Чемеровецького району;

– Перепел Галину Василівну, вчителя зарубіжної літератури, керівника гуртків «Юні друзі природи» Пилипо-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького району.

– Антохову Тамару Василівну, вчителя біології Маківського НВК Дунаєвецького району;

– Дацій Євгенію Анатоліївну, вчителя біології Борсуківської ЗОШ І-ІІ ст. Новоушицького району;

– Смаровоз Олену Василівну, вчителя біології та хімії Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Федора Степановича Бацури Новоушицького району;

– Червоногородського Василя Адамовича, вчителя біології Колибаївської ЗОШ І-ІІ ст. Кам’янець-Подільського району;

– Грицай Світлану Іванівну, вчителя початкових класів Судилківської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району;

– Миронюк Ірину Андріївну, вчителя біології і географії Жуківського НВК «Дошкільний заклад, СЗОШ І-ІІІ ст.» Славутської районної ради;

– Бурляк Валентину Василівну, вчителя фізики Рахнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району;

– Мутшин Надію Василівну, вчителя біології та хімії Шепетівської СЗОШ І-ІІІ ст. № 2;

– Кравчук Оксану Андріївну, вчителя біології та хімії Бабинської ЗОШ І-ІІІ ст. Старосинявського району;

– Бігун Ольгу Ярославівну, вчителя біології та хімії Пільноолексинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Городоцького району;

– Войцеховську Світлану Петрівну, вчителя хімії Хмельницького НВК № 10,

– Слижук Лідію Володимирівну, вчителя біології Новосілецького НВК

«ЗНЗ І – ІІІ ст. – дошкільний навчальний заклад» Деражнянського району;

– Яковчук Аліну Олександрівну, вчителя біології Борисівського НВК

«ЗОШ І-ІІІ ст. д/сад» Ізяславського району;

– Нагородну Руслану Василівну, вчителя хімії та біології Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району;

– Анаку Олесю Олегівну, вчителя хімії та біології Сутковецької ЗОШ І-ІІІ ст. імені Р.О. Лабаня Ярмолинецького району;

– Веселову Наталію Володимирівну, вчителя біології Полонської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2;

– Белякову Людмилу Олександрівну, вчителя хімії і біології Хмельницького НВК № 10;

– Семенюк Нелю Миколаївну, вчителя біології Корчівської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району;

– Луцькову Людмилу Василівну, вчителя початкових класів Деражнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;

– Придачук Любов Олексіївну, вчителя хімії і біології Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського району;

– Вівсянко Ганну Іванівну, вчителя біології Поляхівського НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – колегіум Теофіпольського району;

– Назарчук Олену Миколаївну, вчителя біології Великокаленицької ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району;

– Грищенкову Галину Михайлівну, вчителя біології Старокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;

– Кальчук Оксану Олексіївну, вчителя біології Кам’янець-Подільського НВК № 8;

– Андрощук Альону Іванівну , керівника гуртка «За гуманне ставлення до тварин» Шепетівського ЦЕНТУМ;

– Троян Галину Олександрівну, вчителя біології Довгалівської ЗОШ І-ІІІ ст. Білогірського району;

– Нікітчук Наталію Григорівну, вчителя біології Уланівського НВК Славутського району;

– Кмитюк Світлану Леонідівну, керівника гуртків «Юні акваріумісти» Славутського МЦЕНТУМ;

– Юрченко Марину Василівну, вчителя біології Староушицької СЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського району;

– Кайдановську Наталію Валентинівну, вчителя хімії і біології Свіршковецької ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району;

– Українець Олену Володимирівну, вчителя біології Хролинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району;

– Янюк Тетяну Олександрівну, вчителя біології Западинської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району;

– Сивопляс Наталію Володимирівну, вчителя біології і хімії Паплинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Старосинявського району.

Упевнений захист юннатами власних творчих дослідницько-експериментальних робіт під час конкурсів у кожній секції збору показав високий рівень їх підготовки та значну увагу, приділену педагогами індивідуальній роботі з цими школярами і вихованцями еколого-натуралістичних гуртків, розвитку їх індивідуальних особливостей та здібностей, результати формування екологічної культури, дослідницьких вмінь і навичок та здобутки сумлінної праці в галузях лісового та сільського господарств учнівської молоді Хмельниччини.

Сподіваємось, що ХХV ювілейний обласний збір юннатів залишиться ще однією яскравою сторінкою юннатівського руху в Хмельницькій області.

Фото збору 1

Фото збору 2

Фото збору 3

Фото збору 4

Фото збору 5

Фото збору 6

Фото збору 7

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар