Майстер-клас „Екогодівничка для птахів” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Майстер-клас „Екогодівничка для птахів”

Похолодання стало випробуванням не лише для людей, але і для птахів також. Як правильно годувати взимку пернатих, чим їх можна пригощати, які птахи залишаються зимувати в наших краях і чи потрібно їм допомагати – про це йшлося на майстер-класі, який провела Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та експериментальної роботи „ПАДІЮН”, для юннатів відділу біології.

У зимовий період велика частина птахів гине саме через голод. Тому так важливо допомогти їм пережити найважчий час, коли природний корм практично недоступний. Сам по собі холод не такий небезпечний, як його поєднання зі снігом або ожеледицею, який перекриває шлях до їжі. Така погода для птахів – дуже несприятлива, і саме в такі періоди відзначається найбільша смертність серед пернатих.

Щоб підтримати пташок, юні природолюби вирішили виготовити зернові смаколики і облаштувати екогодівничку на території закладу.

Для цього вони використали зернову суміш (пшеницю, кукурудзу, пшоно, ячну крупу, насіння соняшника), борошно і воду. Суміш ретельно перемішали і за допомогою кулінарних формочок сформували смаколики для пташок, не забувши зробити отвори для джутової нитки. Коли вироби підсохли, прикріпили до них нитки і розвісили гостинці для пташок на деревах на території закладу а також біля власних осель, щоб мати змогу спостерігати за пташками.

Учасники майстер-класу мали можливість закріпити знання про зимуючих птахів Закарпаття, використавши набір дидактичних ігор „Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись”.

Зима – важка пора для птахів, тому варто їм допомогти перезимувати. Змайструй годівничку, приготуй смаколики і допоможи пташечкам пережити люті морози. А вони віддячать тобі, охороняючи сад від шкідників і зачаровуючи нас співом!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар