З 27 серпня по 29 серпня в НЕНЦ було організовано та проведено Другий Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» в галузі ІТ-технологій, приурочений до 100-річниці з дня заснування Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України. З вітальним словом до учасників звернувся ВЕРБИЦЬКИЙ Володимир Валентинович, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, доктор педагогічних наук, професор, проінформував щодо планів продовження співпраці з Міжнародним оргкомітетом конкурсу комп’ютерних проєктів Інфоматрикс та започаткуванням нових міжнародних ІТ-проєктів.
На форумі були відзначенні творчі здобутки призерів і переможців ХХІІІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт», ХV національного етапу та світового фіналу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2024» які те тільки перемогли в національних етапах але й здобули нагороди на міжнародному рівні. Переможців і призерів змагань з ІТ-технологій отримали нагороди Всеукраїнського навичкового форуму «Юні нобеліанти», а саме: медалі «Юні нобеліанти», сертифікати учасників форуму.
На всіх етапах змагань важливим моментом для учасників стає підтвердження авторства та інтелектуальний захист власної розробки. Питання авторського права та розповсюдження окремих програмних продуктів і технічних рішень розв’язуються автором розробки самостійно. Розробникам надається можливість отримати кваліфіковану консультацію фахівців стосовно захисту авторського права на власний винахід. Тому на Форум запросили фахівців з Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій, які провели лекцію на тему: «Авторське право та правова охорона інтелектуальної власності. Як забезпечити пріоритетне право на авторську розробку».
На змаганнях 2024/2025 навчального року планується розширення категорій за рахунок актуальної на сьогодні радіоелектроніки – розробки в галузі мереж і телекомунікацій, будемо радо вітати не тільки досвідчених розробників а й авторів початківців.
Анонсовано ряд змін і доповнень, які матимуть місце у змаганнях 2024/2025 навчального року. Оргкомітет з підготовки і проведення ІТ-змагань працює над вдосконаленням умов проведення:
– уніфікує реєстраційну форму для заявлення на змагання, з метою зведення до єдиних вимог та умов міжнародних фіналів
– оптимізує терміни проведення національного фіналу і суперфіналу, для збільшення часового проміжку на підготовку між національним і міжнародними фіналами,
– зміняться також вимоги щодо заявлення і подання авторських розробок. Оргкомітет залишає вимогу у наданні заявником коротких тез на розробку, а також інших матеріалів в електронному вигляді – постеру, презентації та короткого відеозапису захисту проєкту. Розробки, які позиціонуватимуться на участь у змаганні, більш прискіпливо переглядатимуться Оргкомітетом і журі. Програмні та апаратні засоби повинні бути авторськими, функціонально завершеними, не залежними від систем програмування, а також придатними до застосування в освітянській, науковій або інших галузях практичної діяльності
Також Оргкомітет з підготовки і проведення ІТ-змагань звертається з пропозицією до розробників – потенційних учасників ХХІV Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2025», ХVІ національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2025» щодо розробки сайту Екософту&Інфоматриксу на основі попереднього проєкного варіанту. Тим хто відгукнеться надішлемо відповідні матеріали. Однією з умов розробки сайту є наявність віртуальної зали переможців і призерів міжнародних ІТ-змагань.