Науково-освітній проєкт “Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Науково-освітній проєкт "Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні"

E-mail адреса: biology@nenc.gov.ua

Телефон: +38(044)430-04-91

Оргкомітет: Вербицький Володимир Валентинович (голова Оргкомітету), Білоус Олена Петрівна (координатор і науковий консультант), Адріанов Віктор Леонідович, Безусько Алла Герасимівна, Комендантов Володимир Федорович, Юринець Ірина Андріївна

Умови проведення Науково-освітнього проєкту: «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні»
Методичні рекомендації для юних природоохоронців щодо дослідження водойм
Інструкція щодо заповнення карти

2023 рік

Лист НЕНЦ № 108 від 08.05.2023 р. Про участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2023 році

Інформація за минулі роки

2022 рік

Лист НЕНЦ № 81 від 18.05.2022 р. Про участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2022 році
Наказ НЕНЦ № 92 від 29.12.2022 р. Про підсумки проведення Науково-освітнього проєкту «Учителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2022 році

2021 рік

Лист НЕНЦ № 95 від 12.04.2021 р. Про участь в Науково-освітньому проєкті: «Учителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні»

Наказ НЕНЦ № 100 від 29.12.2021 р. Про підсумки проведення Науково-освітнього проєкту «Учителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні»

2020 рік

Лист НЕНЦ № 117 від 20.05.2020 р. Про учаcть в Науково-освітньому проєкті: «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні»
Наказ НЕНЦ № 59 від 30.11.2020 р. Про підсумки проведення Науково-освітнього проєкту «Учителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні»

 

Про проєкт

Науково-освітній проєкт: «Учителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» (далі – Проєкт) – це проєкт, який надасть учням змогу розширити існуючі знання щодо водоростей-збудників «цвітіння» води та їх шкідливого ефекту, а також долучитися до зусиль світової науки по вивченню токсичного впливу водоростей на здоров’я людини та живі організми різних водних об’єктів на планеті. Проєкт передбачає наступні цілі:
– ознайомитись з процесом «цвітіння» води у водоймах України;
– оволодіти навичками мікроскопічних досліджень водоростей, що розмножуючись у великій кількості, спричиняють зміну забарвлення води;
– отримати досвід з вивчення екологічних особливостей визначених водоростей-збудників «цвітіння» в обраній водоймі, узагальнення отриманих даних;
– долучитися до зусиль світової науки по вивченню токсичного впливу водоростей на здоров’я людини та живі організми різних водних об’єктів.
Організаторами та керівниками Проєкту є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України та Інститут гідробіології НАН України.
Проєкт проводиться на добровільних засадах і є відкритим для учнів (вихованців) закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти (далі – учасники). Рекомендований рік учасників 13–16 років. Проєкт проходить у заочному форматі у травні-листопаді, щорічно. Підставою для участі в Проєкті є одночасне проходження реєстрації та подання матеріалів досліджень (дослідницька робота та відеоматеріали) за підключенням: форма реєстрації та подання матеріалів.  У підсумку журі визначає переможців та призерів Проєкту, які нагороджуються Дипломами Національного еколого-натуралістичного центру. Фіналісти, які не вибороли призових місць отримують сертифікати учасника. Науковим і перагогічним керівникам учнівських проєктів надаються Сетрифікати педагога-наставника.

Поділитися