СВІТ ПІВОНІЇ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


СВІТ ПІВОНІЇ

2 червня цього року у Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України на семінар по півонії зібралося близько 150 чоловік, що кохаються на цих дивовижних і прекрасних квітах. Аматори приїхали з усіх куточків нашої держави. Польове засідання цього імпровізованого клубу провів Василь Федорович Горобець знаний в Україні селекціонер – півонієвод. Що ж цінним було для нас, юннатів, у промові Василя Федоровича! Він на прикладі півонії розкрив схему науково – дослідницької роботи по гібридизації цієї культури:

 • -перш за все біологічні особливості цієї культури;
 • -особливості у підборі батьківських пар, адже зустрічаються триплоїдні сорти вони стерильні і не придатні для гібридизації;
 • -закономірності успадкування цінних декоративних ознак;
 • -методику гібридизації: кастрації, заготівлі та зберігання пилку, безпосередньо гібридизації;
 • – отримання гібридного насіння, його стратифікації та догляду за сіянцями.

І ясна річ провів екскурсію по колекційній ділянці півонії у Національного ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України. Вчений відзначив що перші сорти цієї чарівної квітки були виведені в Китаї понад 2 тисячі років тому. Потім селекцією займались у Франції, США та Японії. Також і у нас активно займаються цією культурою. Сам Василь Федорович вже майже пів сторіччя виводить нові сорти та гібридні форми півонії. А на сьогодні колекція нашого ботсаду нараховує понад 700 сортів та гібридних форм.

Особисто мене цікавило питання вегетативного розмноження півонії. Виявляється, що цю квітку можна не тільки живцювати, але і щепити навіть деревовидні сорти на трав’янисті. Методику щеплення півонії розкрив легендарний в Україні садівник Юрій Михайлович Іваненко.

Вважаю за доцільне і нам, юним натуралістам, зайнятися створенням колекцій різних сортів півонії, а також селекційною роботою на її прикладі. Пропонуємо переглянути також світлини з цього заходу.

Петро Мазур
завідувач науково-дослідної
лабораторії садівництва НЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • imbaslot
 • asia76