СВІТ ПІВОНІЇ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


СВІТ ПІВОНІЇ

2 червня цього року у Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України на семінар по півонії зібралося близько 150 чоловік, що кохаються на цих дивовижних і прекрасних квітах. Аматори приїхали з усіх куточків нашої держави. Польове засідання цього імпровізованого клубу провів Василь Федорович Горобець знаний в Україні селекціонер – півонієвод. Що ж цінним було для нас, юннатів, у промові Василя Федоровича! Він на прикладі півонії розкрив схему науково – дослідницької роботи по гібридизації цієї культури:

  • -перш за все біологічні особливості цієї культури;
  • -особливості у підборі батьківських пар, адже зустрічаються триплоїдні сорти вони стерильні і не придатні для гібридизації;
  • -закономірності успадкування цінних декоративних ознак;
  • -методику гібридизації: кастрації, заготівлі та зберігання пилку, безпосередньо гібридизації;
  • – отримання гібридного насіння, його стратифікації та догляду за сіянцями.

І ясна річ провів екскурсію по колекційній ділянці півонії у Національного ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України. Вчений відзначив що перші сорти цієї чарівної квітки були виведені в Китаї понад 2 тисячі років тому. Потім селекцією займались у Франції, США та Японії. Також і у нас активно займаються цією культурою. Сам Василь Федорович вже майже пів сторіччя виводить нові сорти та гібридні форми півонії. А на сьогодні колекція нашого ботсаду нараховує понад 700 сортів та гібридних форм.

Особисто мене цікавило питання вегетативного розмноження півонії. Виявляється, що цю квітку можна не тільки живцювати, але і щепити навіть деревовидні сорти на трав’янисті. Методику щеплення півонії розкрив легендарний в Україні садівник Юрій Михайлович Іваненко.

Вважаю за доцільне і нам, юним натуралістам, зайнятися створенням колекцій різних сортів півонії, а також селекційною роботою на її прикладі. Пропонуємо переглянути також світлини з цього заходу.

Петро Мазур
завідувач науково-дослідної
лабораторії садівництва НЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар