Інформація про проведення обласного семінару директорів позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного напрямку | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Інформація про проведення обласного семінару директорів позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного напрямку

14-15 червня 2017 року на базі міського еколого-натуралістичного центру дітей та учнівської молоді виконавчого комітету Марганецької міської ради (далі – Марганецький ЕНЦ) і комунальний заклад “Нікопольський міський еколого-натуралістичний центр” (далі – КЗ “НМЕНЦ”) відбувся обласний семінар директорів районних та міських еколого-натуралістичних центрів і станцій юннатів Дніпропетровської області за темою: “Формування соціального аспекту особистості засобами системного підходу до використання ефективних технологій національно-патріотичного виховання в умовах позашкільного навчального закладу”.

Мета семінару: ознайомлення із системою роботи Марганецького ЕНЦ і КЗ “НМЕНЦ” з національно-патріотичного виховання засобами використання краєзнавчого матеріалу, пропагування та використання екологічних знань та навичок, як потужного фактору виховання поваги й любові до своєї Батьківщини, виховання в дітей цінностних ставлень, моральних якостей, насамперед національної свідомості.

Відкрив семінар Педан Ю.Ф., директор комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”), який наголосив у своєму виступі, що почуття патріотизму є однією з провідних цінностей, якими має володіти підростаюча особистість. Педагогам позашкільних навчальних закладів у змісті патріотичного виховання доцільно зосередитися на оволодінні зростаючим поколінням такими цінностями, як любов до рідної землі, держави, народу, формуванні національної ідентичності, бережливого ставлення до природи та навколишнього середовища.

В перший день семінару (14 червня) гостинно зустрів всіх учасників семінару Марганецький ЕНЦ на чолі з начальником відділу освіти Марганецької міської ради Кострикіною В.В. і директором Центру Четвериковою О.М.

Діяльність Марганецького ЕНЦ презентувала директор Четверикова О.М., яка розповіла про досягнення педагогічного колективу Центру, який був нагороджений Срібною медаллю та Дипломом лауреата конкурсу у Другій виставці “Інноватика в освіті України”, виборов перемогу у Першому турі Рейтингу позашкільної освіти “Золота когорта позашкільників”, став переможцем у VI Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій.

За останні три роки ЕНЦ посів I місце в конкурсі з охорони праці серед навчальних закладів та I місце в конкурсі на кращий методичний кабінет серед позашкільних закладів міста.

Всім учасникам семінару дуже сподобались виховні заходи з національно-патріотичного виховання такі як: тренінг “Я люблю Україну”, проект національно-патріотичного виховання “Сильні духом. Українські воїни-захисники”. Головним методом проектів є технологія розвитку творчої особистості учнів.

У приміщенні Марганецького ЕНЦ була розгорнута вставка місцевого художника-пейзажиста Барнаша І.О., яка відображає національне виховання учнів засобами відтворення природи рідного краю в образотворчому мистецтві.

Змістовна і цікава була екскурсія до краєзнавчого музею хліба, який є єдиним в області і посів I місце в Всеукраїнському фестивалі “Українська паляниця”. Екскурсоводи ознайомили гостей з основними експозиційними розділами музею: “Як родився каравай”, “Хліб війни”, “Космічний хліб”, “Зернові культури”, Кожну крихту в долоню”, “Голодомор”.

Під час оглядової екскурсії по ЕНЦ до уваги учасників семінару були представлені кабінет акваріумістики, живий куточок, галерея кімнатних рослин. Матеріали з роботи галереї кімнатних рослин посіли перше місце в обласному конкурсі “Школа-мій рідний дім”.

Закінчився перший день семінару на узбережжі Каховського водосховища, де для учасники семінару був проведений похід “Козацькі стежки та сучасність”.

На другий день (15 червня) естафету семінару прийняв КЗ “НМЕНЦ”. В роботі семінару взяли участь: Коник О.В., заступник міського голови виконкому Нікопольської міської ради, Надха О.Л, виконуюча обов’язки начальника відділу освіти, директори, вчителя біології базових загальноосвітніх навчальних закладів.

Відкрила семінар заступник міського голови Коник О.В., яка яскраво розповіла історію міста козацької слави п’яти Запорізьких січей – Нікополя.
Вона також відмітила у своєму виступі, що КЗ “НМЕНЦ” є координатором і організатором екологічної освіти і виховання в місті і автором створення Червоної книги тваринного і рослинного світу Нікопольщини.

Місто Нікополь є єдиним містом в Україні, що походить від унікального центру українського державотворення, яким була Микитинська Запорізька Січ (1639-1652), що стала місцем початку державного періоду в історії українського народу, відомого як Українська Козацька Держава – Військо Запорізьке 1648-1775 рр.. Професійно і з любов’ю до своєї справи презентував діяльність Центру директор Третьяков Ю.Ю.. Він показав роль КЗ “НМЕНЦ” у розвитку освітнього середовища міста.

З захопленням знайомились всі учасники семінару з еколого-біологічним музеєм, який діє в Центрі з 2001 року. В його п’яти відділах демонструється близько 400 природних експонатів. Це екологічні матеріали, гербарії рослин, колекції комах, молюсків, морських тварин, птахів та ссавців нашої країни.

Найбільше здивував всіх учасників семінару тераріумний комплекс.
Це велика експозиція, яку називають “Кімната страху”. В ньому мешкають пара удавів та королівських пітонів, крокодил, хамелеон, бородаті агами, ігуана, червоновухі черепахи. Колекцію декоративних комах складають павуки-птахоїди, мадагаскарські та пальмові таргани, цвіркуни.

Практичний модуль семінару включав проведення екскурсії до Нікопольського краєзнавчого музею. Захоплюючу, змістовну екскурсію провів заступник директора з наукової роботи, кандидат історичних наук М. Жуковський.

Він зробив історичний екскурс в часи існування козаків та скіфів на території нашого регіону, розповів про життя та побут, боротьбу козаків за свободу і незалежність України. Історично наповненою була розповідь про життєвий шлях та подвиги кошового отаману Запорізької Січі й усього війська Запорізького низового Івана Сірка, могила якого знаходиться у с. Капуловка Нікопольського району.

Почуття гідності та любові до рідної країни залишило у всіх присутніх відвідування меморіального комплексу-могили кошового отамана і всього війська Запорізького низового Івана Сірка.

В інфомаційному модулі учасники підвели підсумки семінару, відмітили високий рівень педагогічної майстерності та професіональний методичний рівень підготовки семінару педагогічними колективами Марганецького міського еколого-натуралістичного центру і Нікопольського міського еколого-натуралістичного центру. Всі учасники семінару отримали відео та методичні матеріали з досвіду роботи даних закладів.

Відкриття семінару на базі Марганецького ЕНЦ

Біля меморіального комплексу-могили Івана Сірка

Екскурсія до меморіального комплекса-могили кошового отамана Івана Сірка

Нагородження педагогічного колективу Нікопольського ЕНЦ

В Історико-краєзнавчому мезеї м. Нікополя

На узбережжі Каховського водосховища

Тренінг “Я люблю Україну”

Проект національно-патріотичного виховання “Сильні духом”

Вручення розмальовки дітям

Привітання учнів

Учасники семінару

Методист з наукової роботи
КЗО “ОЕНЦДУМ” Т.В.Кондратьєва

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d
 • mposlot
 • mariatogel
 • zara4d
 • pandoraslot