Інформація щодо проходження літньої практики на базі комунального закладу освіти „Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Інформація щодо проходження літньої практики на базі комунального закладу освіти „Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”

З 02 по 19 червня 2015 року в комунальному закладі освіти „Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Педан Ю.Ф.) проходила літня навчально-трудова практика, в якій брали участь 60 вихованців, учнів комунального закладу освіти „Середня загальноосвітня школа №76” Дніпропетровської міської ради.

Літню навчально-трудову практику було розпочато зі свята, присвяченого Дню захисту дітей, на якому вихованці екологічного центру читали вірші, співали пісні, брали участь у конкурсі малюнків на асфальті та в екологічному квесті.

В ході практики керівниками гуртків були проведені майстер – класи „Оформлення листівок до свят”, „Виготовлення декоративних листівок”; навчальні екскурсії – „Сад безперервного цвітіння”, „Дендрофлора екологічного центру”, „Рослини тропіків і субтропіків“, „Тварини зоокуточку”; ігри – „Що ми бачили у лісі? ”, „На що схожа рослина?”, „Дендрологічні анаграми, шаради про кущі та дерева Червоної книги України”, „Дендрологічне лото”, гра-шоу „Світ природи”, магічний квадрат „Знайдіть 16 лісових мешканців”; конкурс „Прислів’я і приказки мого народу”, вікторина „Червона книга”. Юні фотонатуралісти набували практичних навичок із фотозйомки портрету, тварин, квітів тощо.

Упродовж всього періоду літньої практики працював відеолекторій „Екологія ХХІ століття”. Діти мали змогу передивитися фільми про природу, дізнатися цікаві відомості про життя тварин.

Літній період – це час проведення активної дослідницької діяльності. Велику увагу керівниками гуртків було присвячено проведенню дослідів з рослинами відкритого та закритого ґрунту за темами: „Вплив мульчування ґрунтів на врожай гарбузів”, „Вплив штучного затемнення на утворення кореневої системи кротону”, „Вплив строків живцювання на ріст, розвиток та цвітіння остеоспермуму”, „Сортовивчення моркви пізньостиглих сортів”, „Вивчення особливостей степових рослин на прикладі саду злаків”, „Вивчення адаптивної здатності інтродукованих степових видів”.

Комплексна екскурсійна програма була запропонована учням шкіл № 107, 119, 140, 112, 27, 89, інтернату №5, школи англійської мови „International House” м. Дніпропетровська, які відвідали екологічний центр під час літньої навчальної практики.

Діти побачили колекцію птахів – мисливського, королівського, золотистого фазанів, павичів, банківських курок, папуг, тварин зоокуточку – сирійських та джунгарських хом’яків, шиншил, декоративних кролів, піщанок, червоновухих черепах, морських свинок, побували в оранжереї, де ознайомилися з рослинами тропіків та субтропіків, дізналися цікаві відомості про реліктові рослини – гінкго дволопатевий, тис ягідний, які ростуть на території екологічного центру.

Дітям дуже сподобався змістовний відпочинок, який дав змогу не тільки збагатити знання дітей з біології та екології, набути практичних навичок роботи на землі, в оранжереї, опанувати правила догляду за тваринами зоокуточку, але й відпочити в чудовому куточку природи, який створений та виплеканий дбайливими руками юннатів та дорослих.

Всього у літній навчально-трудовій практиці та навчальних екскурсіях на базі комунального закладу освіти „Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” взяли участь понад 450 дітей.

Заступник директора з виховної роботи М.Б.Кузьменко

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар