ПТАШИНА ЯЛИНКА | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


ПТАШИНА ЯЛИНКА

Для гуртківців комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» стало традиційним проведення новорічного свята «Пташина ялинка» (керівники – Ольга Галицька, Інна Шевчук) саме у святкові дні зимових канікул. Захід щороку проводиться у Центрі з метою вивчення і охорони зимуючих птахів нашого краю. Коли, як не в сніжні та морозні зимові дні вчити дітей доброти, милосердя і уваги до пташиного світу? Цьому заходу передувала неабияка підготовча робота. Діти за допомогою своїх старших наставників вивчали вірші та пісні. Під час свята усі присутні мали змогу ознайомитися з видовим складом, поведінкою, життям та біологічними особливостями зимуючих птахів рідного краю, завдяки участі в різноманітних конкурсах, іграх та вікторинах: «Впізнай птаха за описом», «Зимуючі і перелітні птахи», «Намалюй пташку», «Відгадай, хто прислав телеграму?», «Півнячі бої», тощо. Юннати із задоволенням брали участь в конкурсах, вікторинах, відгадували загадки про птахів.

На завершення заходу діти підсипали корм, який принесли із собою з дому у раніше виготовлені годівнички та спостерігали за пернатими «відвідувачами».

Свято відбулося, а юннати, тим часом, дають поради з підгодівлі пташечок:

Як підгодовувати міських пташок, щоб їм не нашкодити? ???
? Для синиць та дятлів будуть кращими рухливі конструкції, що розгойдуються, у тому числі зроблені з трьох- чи п’ятилітрових пластикових пляшок або великих металевих банок з-підкави. Тільки потурбуйтесь про те, аби птах не поранив лапки о гострий пластиковий чи металевий краєчок, наприклад, захистіть за допомогою скотчу.

? Для трохи більших — омелюхів, дроздів та сойок краще робити годівничку розміром 30 на 40 см. Обов’язково подбайте про захисний дах. Годівничка має витримувати вітер, мокрий сніг та морози. Їжа не повинна мокнути та примерзати. Найкращі — невеличкі пластикові та необроблені дерев’яні конструкції, які легко почистити та позбавити старих залишків корму.

? Годівничку можна повісити як на бокових гілках дерев, так і міцно прикрутити до стовбура (якщо поруч немає котів), велику годівничку — вкопати на стовпі у землю. У цьому випадку стовп має бути гладенький (від котів), а за потребою містити захисну металеву муфту як захист від білок. Не розміщуйте будиночок на стовпі посередині великої галявини, бо на пташок може почати полювати малий яструб. Загалом потурбуйтесь, аби годівничка була недоступною для хижаків (котів та куниць), наприклад, не висіла поруч із огорожею, над низькими товстими гілками, середнизьких кущів. Найоптимальніша висота для годівнички — 1,5 метри.

? Важливо, щоб до годівниці у птахів був вільний підліт. Не вішайте годівнички поруч з місцями, де весь час ходить багато людей або є машини. Хоч міські птахи значно менше бояться людей, але до вашої годівниці можуть завітати також і цікаві види, що кочують, зупиняються у місті тільки підгодуватися і уникають людей. Найкраще місце — десь на узліссі або на краю галявини великого парку або лісопарку, подалі від пішохідних доріжок та автотрас. Добре, якщо поруч буде якась зручна рослинність, за якою можна сховатися та без перешкод спостерігати за птахами.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар