ПТАШИНА ЯЛИНКА | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває підготовка нагородних документів для учасників всеукраїнських заочних конкурсів *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 2 липня - 18 серпня триватиме Міжсесійна літня природничо-математична онлайн-школа у складі Природничої школи учнівської молоді *** 20 серпня 2020 року об 11:00 - педагогічне засідання «Позашкілля – вибір майбутнього» *** 28 серпня 2020 року відбудеться представлення платформи Всеукраїнської дистанційної відеоконференції “Комунікативна складова освітньої журналістики для дітей. Технології формування контенту сучасної дитячої періодики” *** до 1 вересня продовжено прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» *** 9 вересня 2020 року пройде п'ята онлайн-нарада з директорами закладів позашкільної освіти, керівниками профільних підрозділів Палаців, Будинків дітей та юнацтва ***


ПТАШИНА ЯЛИНКА

Для гуртківців комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» стало традиційним проведення новорічного свята «Пташина ялинка» (керівники – Ольга Галицька, Інна Шевчук) саме у святкові дні зимових канікул. Захід щороку проводиться у Центрі з метою вивчення і охорони зимуючих птахів нашого краю. Коли, як не в сніжні та морозні зимові дні вчити дітей доброти, милосердя і уваги до пташиного світу? Цьому заходу передувала неабияка підготовча робота. Діти за допомогою своїх старших наставників вивчали вірші та пісні. Під час свята усі присутні мали змогу ознайомитися з видовим складом, поведінкою, життям та біологічними особливостями зимуючих птахів рідного краю, завдяки участі в різноманітних конкурсах, іграх та вікторинах: «Впізнай птаха за описом», «Зимуючі і перелітні птахи», «Намалюй пташку», «Відгадай, хто прислав телеграму?», «Півнячі бої», тощо. Юннати із задоволенням брали участь в конкурсах, вікторинах, відгадували загадки про птахів.

На завершення заходу діти підсипали корм, який принесли із собою з дому у раніше виготовлені годівнички та спостерігали за пернатими «відвідувачами».

Свято відбулося, а юннати, тим часом, дають поради з підгодівлі пташечок:

Як підгодовувати міських пташок, щоб їм не нашкодити? ???
? Для синиць та дятлів будуть кращими рухливі конструкції, що розгойдуються, у тому числі зроблені з трьох- чи п’ятилітрових пластикових пляшок або великих металевих банок з-підкави. Тільки потурбуйтесь про те, аби птах не поранив лапки о гострий пластиковий чи металевий краєчок, наприклад, захистіть за допомогою скотчу.

? Для трохи більших — омелюхів, дроздів та сойок краще робити годівничку розміром 30 на 40 см. Обов’язково подбайте про захисний дах. Годівничка має витримувати вітер, мокрий сніг та морози. Їжа не повинна мокнути та примерзати. Найкращі — невеличкі пластикові та необроблені дерев’яні конструкції, які легко почистити та позбавити старих залишків корму.

? Годівничку можна повісити як на бокових гілках дерев, так і міцно прикрутити до стовбура (якщо поруч немає котів), велику годівничку — вкопати на стовпі у землю. У цьому випадку стовп має бути гладенький (від котів), а за потребою містити захисну металеву муфту як захист від білок. Не розміщуйте будиночок на стовпі посередині великої галявини, бо на пташок може почати полювати малий яструб. Загалом потурбуйтесь, аби годівничка була недоступною для хижаків (котів та куниць), наприклад, не висіла поруч із огорожею, над низькими товстими гілками, середнизьких кущів. Найоптимальніша висота для годівнички — 1,5 метри.

? Важливо, щоб до годівниці у птахів був вільний підліт. Не вішайте годівнички поруч з місцями, де весь час ходить багато людей або є машини. Хоч міські птахи значно менше бояться людей, але до вашої годівниці можуть завітати також і цікаві види, що кочують, зупиняються у місті тільки підгодуватися і уникають людей. Найкраще місце — десь на узліссі або на краю галявини великого парку або лісопарку, подалі від пішохідних доріжок та автотрас. Добре, якщо поруч буде якась зручна рослинність, за якою можна сховатися та без перешкод спостерігати за птахами.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар