Проведено зимову сесію обласної Природничої школи учнівської молоді | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває підготовка нагородних документів для учасників всеукраїнських заочних конкурсів *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 2 липня - 18 серпня триватиме Міжсесійна літня природничо-математична онлайн-школа у складі Природничої школи учнівської молоді *** 20 серпня 2020 року об 11:00 - педагогічне засідання «Позашкілля – вибір майбутнього» *** 28 серпня 2020 року відбудеться представлення платформи Всеукраїнської дистанційної відеоконференції “Комунікативна складова освітньої журналістики для дітей. Технології формування контенту сучасної дитячої періодики” *** до 1 вересня продовжено прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» *** 9 вересня 2020 року пройде п'ята онлайн-нарада з директорами закладів позашкільної освіти, керівниками профільних підрозділів Палаців, Будинків дітей та юнацтва ***


Проведено зимову сесію обласної Природничої школи учнівської молоді

09-10 січня 2020 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор – Ю.Ф. Педан) проводилась зимова сесія для учнів обласної Природничої школи по секціях: психології та соціології, хімії, флористики та зеленої архітектури, біології та екології, агрономії, ветеринарії та зоотехнії, сучасних біотехнологій.

Участь в сесії взяли 123 учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти з міст: Дніпра, Кам’янського, Марганця, Павлограду та Синельникового; районів: Верхньодніпровського, Дніпровського, Новомосковського та Солонянського; об’єднаних територіальних громад: Вербківської, Могилівської, Слобожанської, Зайцівської, Томаківської та Васильківської.

Зимова сесія проводилася на базі Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара та КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Для учасників заходу науковцями ЗВО були прочитані лекції:

  • Фітотерапія в ветеринарній медицині. Фіксація ссавців та птиці. Шляхи введення лікарських препаратів. (секція ветеринарії та зоотехнії, викладачі: Антоненко П.П., професор кафедри клінічної діагностики та ВХТ, Зажарський В.В., заст. декана факультету ветеринарної медицини ДДАЕУ);
  • Вирощування агропромислової продукції. Строки посіву, види добрив, добір районованих сортів та гібридів. (секція агрономії, викладач Котченко М.В., доцент кафедри рослинництва ДДАЕУ);
  • Історія і виникнення регулярного стилю в ландшафтному мистецтві (секція флористики та зеленої архітектури, викладач Зайцева І.О., професор кафедри фізіології та інтродукції рослин ДНУ);
  • Оксигеновмісні органічні сполуки, а також генетичний зв’язок (секція хімії, викладач Коптєва С.Д., доцент кафедри органічної хімії).

В секції хімії були проведені практичні заняття за темою: “Хімічні реакції у неорганічній хімії”. Розрахункові задачі за термохімічними реакціями. (провела Хмеловська С.О., кандидат хімічних наук, керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”).

Під час навчання юні екологи знайомились з Червонокнижними рослинами України (викладач Барановський Б.О., старший науковий співробітник НДІ біології ДНУ).

Юні біологи прослухали лекції: “Порівняльна характеристика голонасінних та покритонасінних рослин”, “Систематика квіткових рослин”, які презентувала Лісовець О.І., доцент кафедри геоботаніки та ґрунтознавства ДНУ ім. О. Гончара.

Для учнів секції агрономії, ветеринарії та зоотехнії були проведені практичне заняття на базі тепличного комплексу КЗО “ОЕНЦДУМ” за темою: “Вирощування розсади овочевих культур у спорудженнях закритого ґрунту”, яке провела Іванус. А.В., методист КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Слухачі секції психології активно брали участь у тренінгу “Булінг у підлітковому середовищі”, де було розглянуто, хто жертва булінгу, а хто агресор (викладач Потапова Н.В., практичний психолог психологічної служби ДНУ).

Учні секції флористики та зеленої архітектури взяли участь у проведенні майстер-класу по створенню новорічних композицій, а також пейзажних колажів.

Для учасників всіх секцій науковими керівниками були надані індивідуальні консультації з питань виконання контрольних робіт та підготовки науково-дослідницької роботи.

Учні отримали листівки з інформацією про отримання вищої освіти на факультетах: хімічному, біолого-екологічному та психології ДНУ
ім. О. Гончара, а також проведення днів відкритих дверей на базі закладів вищої освіти.

Практичне заняття в секції ветеринарії

Проведення тренінгу в секції психології

Секція “Флористика та зелена архітектура”

Методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ” Т.В. КОНДРАТЬЄВА

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар