Методичне об’єднання керівників гуртків ЛОЦЕНТУМ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Методичне об’єднання керівників гуртків ЛОЦЕНТУМ

Приділяючи належну увагу підвищенню професійної компетентності педагогічних працівників КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» систематично проводить методичні об’єднання керівників гуртків за різними профілями.

26 лютого 2020 року на базі ЛОЦЕНТУМ відбулося методичне об’єднання керівників гуртків сільськогосподарського напряму та гуртків екології і охорони природи. Тема засідання «Інноваційні технології в освітньому процесі ЛОЦЕНТУМ, як засіб формування ключових компетентностей вихованців творчих учнівських об’єднань».

Досвідом  використання STEM-освітньої моделі, як технології  формування ключових компетентностей та наскрізних вмінь вихованців гуртків, розвитку їх розумово-пізнавальних і творчих якостей поділилася О.Чубій, керівник гуртка «Юні лісівники» ЛОЦЕНТУМ при Бібрському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів ім..Уляни Кравченко Перемишлянського району.

О.Кульчицька, в.о.директора, керівник гуртка «Юні охоронці природи», зосередила увагу на проектній діяльності, яка є нині однією  із перспективних складових освітнього процесу. Робота над проектом створює умови для творчого саморозвитку та самореалізації вихованців, формує всі необхідні життєві компетенції. Тут підтверджується вислів древнього філософа Конфуція: «Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу, я пам’ятаю. Те, що я роблю, я розумію».

Серед проектів чільне місце займають науково-дослідницькі. На засіданні методичного об’єднання були обговорені питання організації  та методики проведення експериментально-дослідницької роботи з юннатами різних вікових категорій, використання інформаційно-комунікаційних технологій,  учасникам засідання роздані вимоги до оформлення науково-дослідницьких проектів.

Методист ЛОЦЕНТУМ О.Корнацька  ознайомила присутніх з науково-освітнім проектом «Учителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні», до якого активно долучилися вихованці творчих учнівських об’єднань Центру та  поділилася першими результатами. Якість води, відібраної у п’яти різних точках області  аналізували за допомогою набору реактивів екологічного практикуму «ЕКО» (Набір екологічних практикумів «ЕКО»), який є в лабораторії  Центру. Визначали такі показники: рН, загальна твердість, рівень нітратів, фосфатів та амонію. рН води визначали експрес-методом, а інші показники- титрометричним методом.

Голова методичного об’єднання сільськогосподарського напряму Л.Романишин, керівник гуртка «Юні лісівники» при Сколівській ЗОШ I-ІІІ ст., ознайомила членів МО з інноваційними формами та методами організації освітнього процесу  в гуртку «Юні лісівники»;  розповіла про співпрацю гуртка і клубу «Юні лісові рейнджери» (команда Сколівської ЗОШ I-ІІІ ст. Львівської області  у 2018 році здобула перемогу у конкурсі проектів «Юні лісові рейнджери», що фінансується US Forest Servise International Programs (Міжнародні програми Лісової Служби США) та про спільні науково-дослідницькі і Міжнародні проекти, де беруть участь вихованці гуртка і лісові рейнджери.

Лариса Мирославівна поділилась  враженнями від двотижневого стажування у Польщі як переможця програми «House of Europe», розповіла про діяльність навчальних закладів країн ЄС у галузі природоохоронного та екологічного виховання. Під час стажування були проведені: круглий стіл «Види позашкільної роботи з екологічного та природоохоронного виховання в Україні та Польщі», де педагог презентувала роботу гуртка «Юні лісівники» та клубу «Юні лісові рейнджери», круглий стіл «Шляхи формування екологічного світогляду молоді через співпрацю з благодійними фондами «Peli can live» (проекти «Дерева для птахів» та «Могутній світ дубів»), та БФ «Щаслива лапа» (уроки добра)»; нетворкінг «Планування спільних проектів з обміну молоддю», нетворкінг з питань партнерства «Як працювати з проектами» та тренінг «Як працювати з грантами ЄС».

На формуванні екологічної свідомості, культури та екопозитивної поведінки дітей та учнівської молоді через залучення їх до участі в обласних, всеукраїнських, міжнародних еколого-натуралістичних та природоохоронних конкурсах, акціях і операціях зупинилася завідувач організаційно-масового відділу обласного Центру Г.Матющенко. Галина Вікторівна підвела підсумки участі вихованців ЛОЦЕНТУМ  у заходах, серед яких є призери та переможці Всеукраїнських конкурсів, акцій та операцій; наголосила на  якісному науково-методичному та інформаційному супроводі щорічних еколого-натуралістичних,  національно-патріотичних та виховних заходів із вихованцями творчих учнівських об’єднань, який забезпечує методична служба  ЛОЦЕНТУМ.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet