Робочі будні та свята позашкільників-екологів у помаранчевій зоні карантину | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Робочі будні та свята позашкільників-екологів у помаранчевій зоні карантину

Ось і підходить до кінця святкування 95-річчя юннатівського руху в Україні. А карантинні заходи ще в самому розпалі. Не зважаючи на всі складності та труднощі, вихованці гуртка «Юні охоронці природи» Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Миколаївської обласної ради при Михайло – Ларинській ЗОШ І-ІІІ ступенів Вітовської районної ради з 15 вересня розпочали свою роботу. А скільки цікавих заходів пройшло за ці два місяці! І екскурсії по екологічній стежці, і спостереження та дослідження на території ботанічного заказника місцевого значення «М.-Ларинський», і практична робота у кабінеті, і участь в обласних конкурсах «Моя мала Батьківщина», «День рослин», «Птах року – горлиця звичайна», «Друге життя опалому листю»…

А скільки незабутніх емоцій та радості вихованці отримали спілкуючись з керівником, Тлустою Любов Миколаївною, на тему вивчення флори та фауни рідного краю, експериментів та дослідів, проведення вільного часу, взаємовідносин з однолітками і батьками, та багато іншого.

Заняття на свіжому повітрі надихають емоційно, надають творчої наснаги і дають змогу закріпити на практиці набуті знання та навички. Під час екскурсій проводили осінній облік птахів, закінчували спостереження за горлицею звичайною, вели підрахунок лебедів, перевірили на практиці знання лікарських рослин нашого краю, збирали рослинну сировину для виготовлення поробок з природного матеріалу, розчищали прибережну смугу на маршруті екологічної стежки та два джерела. Робота в кабінеті теж була цікавою – і проведення вікторин, розгадування кросвордів, виготовлення поробок з опалого листя (участь в обласному конкурсі від управління екології та охорони ресурсів «Друге життя опалого листя»). Окреме заняття було присвячене 95 річчю юннатівського руху в Україні і на Миколаївщині. Були підведені підсумки того, що зроблено за ці роки, адже творче об’єднання «ЕКОС», до якого входить гурток , під керівництвом Тлустої Л.М уже більше 34 років працює при Михайло-Ларинській школі. Творчі та дослідницькі здобутки вихованців об’єднання відомі не тільки в районі і області, а й на всеукраїнському рівні. Визначались шляхи роботи на майбутнє.

Навіть у найскрутніші часи є місце дитячій радості, творчому пошуку, оптимізму, дослідницьким навикам і вірі у майбутнє.

Щирі побажання здоров’я від Миколаївської області

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар