25 листопада 2021 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) з вихованцями гуртка “Юні садівники” було проведено виховний захід на тему “Скажемо булінгу – НІ!”.
На початку заходу діти переглянули мультфільм студії Pixar “Про пташок” (https://www.youtube.com/watch?v=b79KG7Uynys) і обговорили його. Учасники сприйняли цей ролик дуже жваво. Герої мультфільму нагадали їм знайому ситуацію.
Керівник гуртка розповів, які ситуації є булінгом. Виявилося, що ця тема дуже актуальна для хлопців та дівчат. Певною мірою кожен із них був або свідком, або жертвою булінгу, або чув про такі випадки від знайомих.
Педагог запропонував вихованцям пограти у гру “Дилеми”, діти дуже активно залучилися і з цікавістю слухали питання. Під час гри педагог та діти обговорили ситуації, які можливі у житті дітей у закладі освіти. Їх міркування були різноманітні та неоднозначні, і це зробило розмову дуже живою.
Також у процесі заняття обговорювалося питання про те, як подолати булінг. Діти отримали інформацію про те, куди можна звертатися за допомогою в разі виникнення подібних ситуацій (булінгу).
Керівник гуртка запропонував вихованцям до перегляду мультфільм “Вірте у любов, вірте у Різдво”. Це історія про їжачка на ім’я Генріх, який уперше прийшов до нового класу. Він би з радістю подружився з однолітками, однак спілкуватися і гратися йому заважали колючки, через які він і сам страждав. Минає час, і напередодні Різдва, Генріх помічає, що однолітки шепочуться і сміються за його спиною. Коли засмучений їжачок виходить на шкільне подвір’я, його чекає несподіванка – подарунок від однокласників, завдяки якому вони зможуть дружити і гратися! (переглянути відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=b79KG7Uynys)
Діти були дуже зворушені.
Наприкінці заходу учасники зробили наступні висновки:
– завжди потрібно шукати вихід із складної або навіть конфліктної ситуації;
– не можна залишатись осторонь і мовчки спостерігати за булінгом;
– потрібно пам’ятати номери телефонів довіри і звертатись на них в разі необхідності;
– важливо знайти людину, якій ти довіряєш і діяти разом.
І головне – про всі проблеми потрібно говорити, а не тримати в собі.
Керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Олена НЕМКОВА