Проведено виховний захід “Скажемо булінгу – НІ!” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Проведено виховний захід “Скажемо булінгу – НІ!”

25 листопада 2021 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) з вихованцями гуртка “Юні садівники” було проведено виховний захід на тему “Скажемо булінгу – НІ!”.

На початку заходу діти переглянули мультфільм студії Pixar “Про пташок” (https://www.youtube.com/watch?v=b79KG7Uynys) і обговорили його. Учасники сприйняли цей ролик дуже жваво. Герої мультфільму нагадали їм знайому ситуацію.

Керівник гуртка розповів, які ситуації є булінгом. Виявилося, що ця тема дуже актуальна для хлопців та дівчат. Певною мірою кожен із них був або свідком, або жертвою булінгу, або чув про такі випадки від знайомих.

Педагог запропонував вихованцям пограти у гру “Дилеми”, діти дуже активно залучилися і з цікавістю слухали питання. Під час гри педагог та діти обговорили ситуації, які можливі у житті дітей у закладі освіти. Їх міркування були різноманітні та неоднозначні, і це зробило розмову дуже живою.

Також у процесі заняття обговорювалося питання про те, як подолати булінг. Діти отримали інформацію про те, куди можна звертатися за допомогою в разі виникнення подібних ситуацій (булінгу).

Керівник гуртка запропонував вихованцям до перегляду мультфільм “Вірте у любов, вірте у Різдво”. Це історія про їжачка на ім’я Генріх, який уперше прийшов до нового класу. Він би з радістю подружився з однолітками, однак спілкуватися і гратися йому заважали колючки, через які він і сам страждав. Минає час, і напередодні Різдва, Генріх помічає, що однолітки шепочуться і сміються за його спиною. Коли засмучений їжачок виходить на шкільне подвір’я, його чекає несподіванка – подарунок від однокласників, завдяки якому вони зможуть дружити і гратися! (переглянути відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=b79KG7Uynys)

Діти були дуже зворушені.

Наприкінці заходу учасники зробили наступні висновки:

– завжди потрібно шукати вихід із складної або навіть конфліктної ситуації;

– не можна залишатись осторонь і мовчки спостерігати за булінгом;

– потрібно пам’ятати номери телефонів довіри і звертатись на них в разі необхідності;

– важливо знайти людину, якій ти довіряєш і діяти разом.

І головне – про всі проблеми потрібно говорити, а не тримати в собі.

Керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Олена НЕМКОВА

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар