Досліджуємо біорізноманіття урочища «Пасіки» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Досліджуємо біорізноманіття урочища «Пасіки»

Восени в урочищі „Пасіки” Ужанського національного природного парку розквітає пізньоцвіт осінній (Colchicum autumnale L.). У народі цю чарівну квітку називають Розмарія, оскільки квітує вона восени, в день Народження Пресвятої Діви Марії.

Щороку вихованці гуртків еколого-натуралістичного напряму комунального закладу позашкільної освіти „Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” вирушають у цю заповідну місцину, щоб помилуватися цим дивом природи.

Основна мета екскурсії – ознайомлення з біологією рослини, а також проведення моніторингу стану цієї популяції.

За спостереженнями юннатів, цього року пізньоцвіт осінній цвіте масово, гарно викошена трава дозволяє милуватися красою тендітних квітів. Ознайомитися із особливостями пізньоцвіту осіннього можна на інформаційних природоохоронних стендах, встановлених поруч. І, звичайно, зробити гарні світлини на пам’ять.

Важливо пам’ятати: пізньоцвіт осінній занесено до Червоної книги України! Окрім того він є отруйною рослиною, але водночас і лікарською та медоносною. Отже, якими б не були привабливими ці гарненькі осінні квітки, зривати їх не можна, адже вони знаходяться під охороною!

Юннати під керівництвом педагогів спостерігали за рослинним і тваринним світом урочища, відображаючи усю красу природи у світлинах.

Під час екскурсії юннати також ознайомилися із справжнім дивом – порогами на річці Уж. Мальовничі скельні виступи, що перегороджують течію річки, утворені виходами осадових порід крейдового та палеогенового віків.

На жаль, краса цього унікального куточку природи вабить туристів, які залишають після себе сміття. Як справжні природоохоронці, діти не змогли пройти осторонь цієї проблеми та прибрали берег річки, тим самим долучившись до Міжнародного дня чистих берегів.

Змістовно та цікаво провести час допомогли також екологічні ігри, проведені з юннатами просто неба. Найбільше сподобалася дітям гра „Впізнай дерево на дотик”, під час якої кожен бажаючий міг спробувати знайти дерево, яке попередньо лише відчував на дотик.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet