Керівники учнівських делегацій Природничої школи учнівської молоді 23—27 жовтня 2017 року підвищували рівень професійної компетентності за програмою семінару-практикуму «Інноваційна освітня діяльність».
Педагоги взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Науково-методичні засади створення інноваційної моделі STEM-освіти» (в рамках Дев’ятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті -2017» ), ознайомились з сучасними моделями впровадження STEM-освіти, питаннями мотиваційної та технологічної готовності учасників навчально-виховного процесу до впровадження STEM-освіти, розвитку STEM-центрів в умовах децентралізації в Україні, досвідом роботи Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та закладів освіти області.
Керівники гуртків і методисти центрів еколого-натуралістичної творчості відвідали майстер-клас «Інноваційні інструменти навчання курсу «Фінансова грамотність» в умовах реалізації Концепції Нової української школи», воркшоп «Сучасна дитина: від фізіології до ціннісних орієнтирів», були присутні на презентації «Інтерактивна дошка» нові можливості для освіти.
Педагогічні працівники ознайомились на виставці з кращим досвідом і творчими розробками педагогічних і наукових колективів України, досвідом міжнародної співпраці, науковими розробками, новітніми педагогічними технологіями, електронними засобами, методичними комплексами дистанційного навчання, авторськими проектами, підручниками та навчальною літературою.
26 жовтня для методистів і керівників гуртків центрів еколого-натуралістичної творчості України співробітниками Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України – заступником з наукової роботи ННСГБ НААН д.і.н., професором І.С. Бородай, співробітниками відділу документного забезпечення та збереження наукових фондів ННСГБ НААН – завідувачкою к.і.н., с.н.с. С.Д. Коваленко, провідним науковим співробітником к.е.н. Т.О. Бондур, старшим науковим співробітником В.В. Мамрай було проведено семінар-практикум «Національні і світові інформаційні ресурси із сільськогосподарської та лісогосподарської тематики. Нові моделі наукових комунікацій та професійного спілкування». В межах зустрічі також педагоги оглянули ряд виставок, присвячених 100-річчю від дня створення ННСГБ НААН.
Наукові співробітники бібліотеки провели екскурсію, в ході якої пройшло знайомство з традиційними та інноваційними напрямками роботи структурних підрозділів бібліотеки та інформаційною діяльністю, яка відбувається за напрямами: формування електронних інформаційних ресурсів, створення електронної бібліотеки та архіву відкритого доступу, розвитком онлайн-форм обслуговування користувачів бібліотеки, інтеграцією й глобалізацією бібліотечних інформаційних ресурсів.
Зустріч супроводжувалася жвавою дискусією щодо можливості створення спільних проектів, що надало заходу користі та цікавості.
Протягом 27 жовтня педагогічні працівники центрів еколого-натуралістичної творчості працювали над творчими проектами в кабінетах і лабораторіях Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, обмінювались досвідом практичної роботи, обговорювали «Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у 2018 році».