ЩОРІЧНА АКЦІЯ «МАЙБУТНЄ ЛІСУ В ТВОЇХ РУКАХ» СТАРТУВАЛА або МАЙСТЕР-КЛАС ВІД АНДРІЯ ТКАЧУКА | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 02 - 27 червня 2025 року - організаційно-масові заходи літньої кампанії в НЕНЦ (очно) *** 11 - 12 червня 2025 року - Урочисті події з відзначення 100-річчя НЕНЦ МОН України та 100-річчя профільної позашкільної освіти (очно) *** червень 2025 року - Віртуальний фестиваль "Музика в природі" (заочно) *** 24 - 26 вересня 2025 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» (онлайн) *** до 15 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року 2025 - Крутиголовка» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2026» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - триває подання заявки на участь у Всеукраїнському конкурсі «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** до 30 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2025 році (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівських навчально-дослідних земельних ділянок (заочно) ***


ЩОРІЧНА АКЦІЯ «МАЙБУТНЄ ЛІСУ В ТВОЇХ РУКАХ» СТАРТУВАЛА або МАЙСТЕР-КЛАС ВІД АНДРІЯ ТКАЧУКА

Незвичайним був день 22 березня 2018 року для вихованців  гуртків еколого-натуралістичного напряму Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Сьогодні стартувала щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона триватиме протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 21 квітня.

Ми готувались до зустрічі птахів. Аліна Біла, керівник гуртків,  розповіла дітям про те, яку надзвичайно важливу роль птахи відіграють у природі та сільському господарстві, пояснила, чому важливо допомагати птахам. Причина зрозуміла – птахи є вірними друзями людини в боротьбі зі шкідниками. Саме від птахів залежать врожаї у наших лісах, садах та на полях. Тож птахів треба захищати, турботливо піклуватися про них та берегти, особливо ті види, які занесені до Червоної Книги.

Вихованці знають, що першими на батьківщину повертаються граки. Недарма їх називають вісниками весни. Потім прилітають качки, журавлі, ластівки, лебеді, шпаки, соловейки, чаплі, шпаки та гуси. Пізніше з’являються зозулі, ластівки, лелеки та інші перелітні птахи, несучи на своїх втомлених крилах весну. Птахи в’ють нові гніздечка або лагодять старі за допомогою гілочок. Адже багато пташок залишили свої гнізда тут, коли відлітали на південь.

Андрій Петрович Ткачук, лісничий Нетішинського лісництва, провів для юних лісівників майстер-клас по виготовленню шпаківень. Спочатку лісничий розповів і продемонстрував різні види шпаківень. Для того, щоб пернаті друзі могли влаштуватись у наших садках чи в лісі, необхідно правильно підібрати розмір і вид шпаківні. Для синичок підійде шпаківня, висотою 20-25 см і діаметром отвору 3,5 см. Для плісок треба робити житло не зовсім звичайної в нашому уявленні конструкції. Ця пташка не має достатньої чіпкості лап, тому перед входом у будинок їй потрібен невеликий трап. Вішають такі шпаківні на висоті три-п’ять метрів.

Якщо у вашому саду є коти або інші мисливці на птахів, необхідно спорудити декілька вічок в конструкції шпаківень, що б ще краще уберегти пташок.

Можна так само зробити оригінальний вигляд шпаківні – дуплянку, з шматка деревного стовбура.

Після проведеного інструктажу з техніки безпеки при роботі з деревом, вихованці приступили до самостійного виготовлення шпаківень. Юні екологи в під час заняття виготовили 10 шпаківень.

Природа – наш дім, в якому ми живемо. Дім, частинкою якого ми з вами є. І від того, як ми будемо в цьому домі жити, як ми будемо себе в ньому поводити, і залежатиме життя на планеті.

Олена Матус,

директор КПНЗ «Центр туризму і

краєзнавства учнівської молоді»

м. Нетішин

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар